Asiatique Bangkok

0
9310
Asiatique Bangkok
Asiatique Bangkok

Nabrzeże rzeki Chao Phraya przy Asiatique Bangkok jest świetnym miejscem rozrywki, różnorodnej kuchni i oczywiście miejscem na zakupy. Wieczorem kompleks jest rozświetlony i kolorowy, ale warto jest przyjść wcześniej aby podziwiać zachód słońca. Długa i szeroka promenada nad rzeka zapewnia malownicze widoki.

Asiatique, widok z lotu ptaka.
Asiatique, widok z lotu ptaka.

W Asiatique będziesz mieć okazje przechadzać się wśród setek sklepów, pubów, straganów z lodami, relaksującymi miejscami oferującymi masaż, oraz masą ciekawych restauracji lokalnych oraz japońskich, koreańskich włoskich itp., a to wszystko na pięknie oświetlonym nocnym rynku. Tu także znajduje się Diabelskie Młyn, punkt widokowy 60 metrów wysokości, kabaret Calypso, czyli show transwestytów, Muai Thai show przedstawianie połączone z pokazem tajskiego boksu. Definitywnie warto spędzić tu wieczór, bo każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Asiatiqye Bangkok, dystrykt ze sklepami.
Asiatiqye Bangkok, dystrykt ze sklepami.

Sklepy otwarte od godziny 17.00 do północy, należy pamiętać że podczas tajskich świąt robi tu się naprawdę tłoczno. Wstęp do Asiatique jest bezpłatny.

Market znajduje się w historycznym miejscu, gdzie znajdowały się stare magazyny europejskich kompani, które zostały wyremontowane schyłku XIX do początku XX wieku. Tutaj był także pierwszy port w Bangkoku. Oczywiście można się tu ubrać od stop do głów, obwiesić biżuteria, zaopatrzyć w elektronikę, znaleźć parę gadżetów no i przede wszystkim ręcznie wykonane różnorodne przedmioty i tkaniny. Pamiętaj że przed zakupem możesz się potargować.

Asiatique ma ponad 1000 stoisk i sklepów.
Asiatique ma ponad 1000 stoisk i sklepów.

Asiatique Bangkok dzieli się na 4 dystrykty

Dystrykt Charoenkrung

W tym dystrykcie znajduje się około 1000 małych budek i sklepików. Tutaj kupisz pamiątki, ubrania i elektronikę.

Zakupy w Asiatique.
Zakupy w Asiatique.

Dystrykt Town Square

Synteza kultur Wschodu i Zachodu, masa restauracji różnorodnych kulinarnie, odkryty ogródek piwny o powierzchni ponad 2000 metrów kwadratowych.

Dystrykt Fabryczny

W stylu klasy robotniczej z przeszłości, to miejsce łączące stylowe miejsca spotkań z ponad 500 butikami znajdującymi się w byłym tartaku w wieku ponad 100 lat, który został odnowiony i zmodernizowany w celu zaspokojenia dzisiejszych gustów i preferencji.

Dystrykt Nabrzeżny

Zaraz przy rzece Chao Praya znajdują się międzynarodowe restauracje i winiarnie, które oferują ładne widoki i 300 metrowy teren spacerowy wzdłuż rzeki.

Taras nad rzeką mierzy 300 metrów.
Taras nad rzeką mierzy 300 metrów.

Jak już wspominałem możesz też odwiedzić Calypso Show, którego wystrój przypomina paryski kabaret, są tu małe stoliczki z lampkami zatopione w czerwonym wnętrzu. Repertuar muzyczny przedstawienia transwestytów jest zróżnicowany od tradycyjnych azjatyckich do nowoczesne zachodnie przeboje, jak i koreańskie ludowe pieśni, chińskie ballady czy piosenki Elvisa i Beyonce. Laydboje ubrani są w długie suknie i piękne kostiumy.

Dla tych, co są rządni wrażeń zdecydowanie warto iść na sztukę Muay Thai, które prezentuje tajskie techniki bokserskie. Pięcio-aktowe przedstawienie opowiada o historii narodowego sportu i jak emulował przez stulecia. Poznamy tu najwspanialszych tajskich bohaterów. Będziemy mogli tu zobaczyć techniki boksu, które dzisiaj już nie są używane, gdyż powodowały w poważne obrażenia a nawet śmierć sportowców. Po przedstawieniu oglądający mogą zobaczyć tez dwie tajskie bokserskie walki.

Asiatique Sky – Diabelski Młyn otwarty jest od 17.00 do 24.00. Bilet normalny 300 Bahtow od osoby, dzieci do 120 cm 200THB. Ale tez możecie wynająć całą kapsułę za 1000 do 2000 THB.

Jak dojechać do Asiatique.
Jak dojechać do Asiatique.

Jak dotrzeć do Asiatique Bangkok

Asiatique Riverfront znajduje się pomiędzy Soi 74 i Soi 74/ 1 na ulicy Charoen Krung w dzielnicy Bang Kho Laem. Położony jest na wschodnim brzegu rzeki Chao Phraya na południe od centrum Bangkoku.

Darmowa łodź do Asiatique Bangkok z przystani przy stacji BTS Sahpan Taksin.
Darmowa łodź do Asiatique Bangkok z przystani przy stacji BTS Sahpan Taksin.

Jeśli chcesz zaoszczędzić czas i zobaczyć cos więcej to polecam podróż BTS Skytrain a następnie łodzią po rzece Chao Praya. To pozwoli ominąć korki i na pewno będzie przyjemniejsze. Wystarczy wziąć BTS Skytrain do stacji Saphan Taksin przy rzece Chao Phraya, a dalej z przystani zaraz pod mostem jest bezpłatna łódka, która kursuje do Asiatique co półgodziny pomiędzy 16.00 do 23.30. Ostatnia powrotna łódź do Saphan Taksin odpływa o 23.00.

Mapa:

Jeśli jednak zdecydujesz się na taxi upewnij się ze licznik jest włączony.

Miłej zabawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.