Jak dojechać na Khao San z lotniska w Bangkoku

11
12636
W bangkoku mamy duzo opcji transportu
W Bangkoku mamy dużo opcji transportu

I. Lotnisko Suvarnabhumi

1. Taxi łapiemy, uwaga na wylotach na samej górze. Po wydostaniu się z punktu imigracyjnego i odbiorze bagażu na wyjściu w hali przylotów turyści zapraszani są do kolejki, w której kupuje się za 50 THB bilet na taxi. Istnieje możliwość ominięcia tego punktu wjeżdżając na górę do hali odlotów, następnie należy normalnie wyjść na zewnątrz i przejść przez ulicę pokonując jednostronnie okręcane barierki. Tam będą stać taksówki, które wcześniej przywiozły klientów wylatujących z Tajlandii. Kierowcy chętnie zabierają z powrotem, gdyż nie muszą zjeżdżać na dół i czekać w kolejce na klienta z biletem.

Należy umówić się, aby włączyli licznik przed wejściem do taxi. Cena na Khao San to koszt około 300 THB. Jeżeli wylądowaliśmy w godzinach popołudniowych bądź nocnych nie musimy brać autostrady piętrowej tzw. Tollway. Kierowca zazwyczaj chce jechać górą, bo jest szybciej. To dodatkowa opłata około 50 THB.

Gate 8 przy którym kupimy bilety na autobus do Khao San, oraz do innych destynacji.
Gate 8 przy którym kupimy bilety na autobus do Khao San, oraz do innych destynacji.

2. Z pierwszego piętra (czyli pater w Tajlandii) przy wyjściu numer 8 stoją budki skąd można kupić bilet na bezpośredni aubobus do Kho San. Koszt 150 THB.

3. Kolejna opcja, to Airport Link, czyli szybki pociąg. Zjeżdżamy na sam dół i kupujemy bilet:

a) za 40 THB do końcowej stacji Phaya Thai. Tutaj mamy wybór:
– taxi za około 100 THB.
– spacerujemy do Victory Monument, dalej autobusami nr. 157, 171, 503, 509 jedziemy do ulicy Rachadamnoen i zaraz za Pomnikiem Demokracji należy wysiąść.

Droga na Khao San z ulicy Ratchadamnoen
Droga na Khao San z ulicy Ratchadamnoen

Następnie krótki spacer 300 metrów, cena w zależności od typu autobusu od 7 – 20 THB.

Na Khao San już zaledwie 300 metrów
Na Khao San już zaledwie 300 metrów

b) do stacji Makkasan za 35 THB, skąd bierzemy autobus nr. 556 naraz niedaleko wyjścia stacji, wysiadamy na ulicy Rachadamnoen zaraz koło Democracy Monument.

c) do stacji Ratchaprarop gdzie mamy 2 opcje:

Dwie opcje na Pratunam albo łódź, albo autobus
Dwie opcje na Pratunam albo łódź, albo autobus

– to opcja dla ludzi z lekkim bagażem i generalnie wytrwałych, spacerujemy około 600 metrów w dół ulicą Ratchaprarop, zaraz za skrzyżowaniem z ulicą Ratchadamri, koło Novotel Platinium Hotel i pobliżu Central World idziemy do kanału skąd bierzemy lokalną łódź za około 10-15 THB do ostatniej stacji Wat Saket przy Złotej Górze.

Pratunam, przystanek łodzi przy ulicy Ratchadamri
Pratunam, przystanek łodzi przy ulicy Ratchadamri

Stamtąd mamy około 900 metrów spaceru albo tuk- tukiem ulicą Rachadamnoen koło Democracy Monument. Przejażdżka nie należy do wygodnych, kanał jest brudny i śmierdzący, woda często chlapie. Łódź kursuje do godziny 20.

Łódź po kanałach Bangkoku nie jest najwygodniejszą opcją
Łódź po kanałach Bangkoku nie jest najwygodniejszą opcją

– Przy Hotelu Novotel Platinium skręcamy w prawo i idziemy na przystanek na ulicy Petchaburi  zaraz koło Platinium Fashion Mall, dokładnie pod wejściem do Grand Dimond Plaza.

Przystanek na Petchaburi Road pod Grand Dimond Plaza
Przystanek na Petchaburi Road pod Grand Dimond Plaza

Tutaj łapiemy autobusy 2, 60 podobnie do ulicy Ratchadamnoen przy Pomniku Demokracji.

4. Dla tych, co mają za dużo czasu i lubią widocznie oszczędzać mogą pojechać autobusem całą trasę. Z dolnego piętra na lotnisku Suvarnabhumi wsiadamy w darmowy shuttle bus, który podrzuca do stacji autobusowej zwanej Transport Center. Tam bierzemy 551 za 35 THB do Victory Monument, dalej jak w punkcie I.2a.

Aktualizacja 01.06.17

Od 1 czerwca został uruchomimy publiczny autobus S1, bezpośrednio z lotniska do Khao San.

Publiczny autobus z lotniska w Bangkoku na Khao San
Publiczny autobus z lotniska w Bangkoku na Khao San

Autobus S1 kursuje od godziny 6-20. Bilet 60 THB. Odbiór spod bramy Gate 1 na pierwszym piętrze (parterze).

Na Khao San zatrzymuje się koło Burger King na ulicy Tanao, stamtąd też jest odjazd na lotnisko.

II. Lotnisko Don Mueang

1. Do taxi wychodzimy z lotniska na główną ulicę, gdyż przy wyjściu robi się duża kolejka po bilety, które mają rzekomo ustrzec przed kierowcami żądającymi z góry ustalonej ceny, jadąc bez włączonego taksometra. Pomimo to nadal naciągają ludzi na sumę około 700-900THB za przejazd. Zaraz przy wyjściu skręcamy w prawo i idziemy do głównej drogi, nad którą unosi się piętrowa autostrada, znajduje się tam przystanek autobusowy, oraz kładka z przejściem na drugą stronę, gdzie można udać się na stację kolejową.

Przystanek autobusowy przy wyjściu z Don Mueang
Przystanek autobusowy przy wyjściu z Don Mueang

Tam łapiemy taxi, oczywiście ustalamy aby kierowca wcześniej włączył licznik, jak nie to odmawiamy i łapiemy do skutku. Cena około 200-300 THB.

Don Mueang, wyjście 12 skąd odjeżdżają autobusy.2. Autobus A4. Po odebraniu bagażu udajemy się do wyjścia nr 12 skąd odjeżdżają miejskie autobusy. Linia A4 jedzie do Kho San za 50THB, kursujący od 7 rano do 23.

Autobus jest typowy publiczny, nie rekomenduje jechać nim z dużymi bagażami, jest dość tłoczno, coraz więcej turystów nim jeździ zastawiając przejścia miedzy siedzeniami swoimi plecakami i bagażami. Podróż jest też dość długa.

Publiczny autobusA4 z Don Mueang do Khao San.
Publiczny autobusA4 z Don Mueang do Khao San.

3. Limobus

Bezpośredni pośpieszny autobus odjeżdża spod wyjścia nr 14. Cena 150 THB, kursuje od 9.30 co pół godziny 1 w nocy. Rezerwacje można dokonać online na limobus.co.th

Limobus, bezpośredni autobus z lotniska Don Muang na Khao San.
Limobus, bezpośredni autobus z lotniska Don Muang na Khao San.

Podsumowanie

Mamy wiele możliwości dostania się na Khao San z lotniska, jednak zwracam uwagę, iż podróżując w kilka osób totalnie nie opłaca się używać transportu publicznego gdyż np. taxi na 2-3 osoby może wyjść taniej. Należy z grzecznym uporem domagać się włączenia licznika, jeśli kierowca nie chce i kombinuje, dziękujemy mu i łapiemy kolejną taksówkę.

11 KOMENTARZE

 1. Jak trzeba siebie nie szanować aby z lotniska w bkk jechać busem, istnieją chyba jakieś granice skapstwa …i upodlenia 🙂 najlepsza opcja w godzinach szczytu i tak jest raillink + bts albo taksa

  • Dla mnie to była fajna atrakcja, gdy kilka lat temu pierwszy raz sam przyleciałem do BKK poszukać busa i pojechać z lokalsami, zobaczyć jak to wygląda. To było wyzwanie. Pierwszy raz sam poleciałem wtedy do Azji.
   No ale Ty rozumiem wielki niesamowity podróżnik. Super, chwali Ci się.

 2. 3 grosze: zwykłym metrem (nie Airport Link) do stacji Hua Lamphong chyba za 40B/os + taksówka max za 200B/kurs; szybko.

  • No tak, ale do stacji metra trzeba też jakoś dojechać z lotniska. W przypadku Suvrnabhumi, można kolejka Airport Link do Stacji Makkasan i dalej przesiadka na MRT Petchaburi. Natomiast Don Mueang na chwile obecną kolejka na lotnisko jeszcze jest w budowie.

 3. Witam
  Czy można zamówić wcześniej usługę taxi lub inny samochód który odbierze mnie z lotniska i zawiezie do hotelu ? jaki mniej więcej jest koszt takiej usługi ?
  Policzyłem to przez mój cały pobyt 14 dni potrzebował bym 4 razy taką usługę lotnisko – hotel – lotnisko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.