Jak dojechać z lotniska Suvarnabhumi na Don Mueang

0
11986
Autostrada w Bangkoku
Autostrada w Bangkoku

Lotnisko Suvarnabhumi w Bangkoku zostało otwarte w 2006 roku zastępując stare Don Mueang, jednak ze względu na przeciążenie (przepustowość ponad 50 milionów rocznie) zdecydowano przenieść krajowe linie lotnicze. Jeśli zaraz po przylocie do Tajlandii zakupiłeś bilety od razu na np. na Phuket, Krabi, Chiang Mai i inne miejscowości w liniach AirAsia, Nok Air, Orient Thai, Thai Lion Air oraz Thai Smile to musisz się liczyć nie tylko z przesiadką, ale z przejazdem około 48 km na co potrzebny jest czas.

Taxi

Oczywiście najwygodniejszy i najprostszy sposób dojazdu na Don Mueang. Jak łapać taxi z lotniska więcej info w oddzielnym artykule. Dystans 48 km to koszt około 350 THB z włączonym licznikiem. Czas trwania od 40 minut do 1,5 godziny w zależności od sytuacji na drogach.

Autobus nr 554

Z dolnego piętra na lotnisku Suvarnabhumi wsiadamy w darmowy shuttle bus, który podrzuca do stacji autobusowej zwanej Transport Center. Stąd bierzemy autobus nr 554, który jedzie bezpośrednio na Don Mueang, z przystankami po drodze. Koszt 35 THB.

Darmowy autobus na Suvarnabhumi podwozi do głównej stacji autobusowej
Darmowy autobus na Suvarnabhumi podwozi do głównej stacji autobusowej

Darmowy autobus

Jest możliwość pojechania darmowym autobusem z Suvarnabhumi na Don Mueang i z powrotem. Należy posiadać bilet lotniczy na dalszą trasę tego samego dnia, w którym jedziemy na drugie lotnisko. Autobus odjeżdża z 2 piętra (przylotów) pomiędzy Gate 2-3. Przy bramie znajduje się ‘desk’ gdzie należy skontaktować się z pracownikami, aby pokazać kartę pokładową / dowód podróży. Linia kursuje od 5 rano do północy.

Rozkład jazdy z lotniska Suvarnabhumi – na Don Mueang i w drugą stronę:

Rozkład jazdy autobusów pomiędzy lotniskami w Bangkoku
Rozkład jazdy autobusów pomiędzy lotniskami w Bangkoku

Darmowy autobus Don Mueang na Suvarnabhumi

Autobus z Don Mueang odjeżdża z parteru na zewnątrz nieopodal Gate 5. Po dotarciu na Suvarnabhumi wyrzuca pasażerów na 4 piętrze przy Gate 5.

Przejazd autobusem z jednego lotniska na drugie trwa około 1 godziny do 2.

Przydatne info

Darmowy autobus łączy bezpośrednio dwa porty lotnicze bez żadnych przystanków po drodze. Autobusy są klimatyzowane i mają miejsce na bagaże. Bilety nie mogą być wcześniej zarezerwowane. Bilet wydawany jest przez dyspozytora przy biurku i jeśli autobus jest już pełny trzeba czekać na następny. Jeśli z jakiegoś powodu nie można dostać się na bezpłatny autobus, istnieje również serwis – minibus, który biegnie od Centrum Transportu Publicznego. Jeśli masz ograniczony czas, nie ma co kombinować, bierz taxi i proś kierowcę aby jechał dodatkowo płatną droga ekspresową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.