Chatuchak Market w Bangkoku

2
15885
Chatuchack Market Bangkok
Market podzielony jest na tematyczne sekcje

Największy weekendowy market

Z ponad 15000 stoisk rozstawionymi na obszarze 35 akrów, Chatuchak jest uważany za największy na świecie rynek przyciągając średnio ponad 400.000 osób w weekend. Market jest swoista wizytówką Bangkoku, to obowiązkowy punkt wypadu na zakupy, znany również, jako ‘Talat Jatujak’ w skrócie ’JJ’. Mimo, iż spotkamy tu wielu zagranicznych turystów, rynek wciąż pozostaje wyjątkowo tajski.

Na markecie można kupić prawie wszystko od z tajskich rękodzieł sztuki, poprzez ciuchy, podróbki znanych designerskich marek do szczeniąt i kociąt. Jeśli jesteś miłośnikiem zwierząt to z niedowierzaniem możesz spoglądać na chronione zwierzęta jakie są tutaj dostępne.

Jeden z licznych sklepów na Chatuchak
Jeden z licznych sklepów na Chatuchak

Orientacja na rynku Chatuchak

Przybywając tutaj pierwszy raz zauważysz, że obejście całego Chatuchak może wydawać się niemożliwe, ale nie martw się. Jest system, który pomoże Ci poruszać się po markecie. Jedna główna droga otacza cały rynek dookoła, a ta odgałęzia się w serię ponumerowanych uliczek zwanych Soi 1, Soi 2, Soi 3 i tak dalej. Alejki podzielone są na 27 sekcji, a w każdej z nich znajduje się więcej niż jedna kategoria towarów, podobne kategorie pojawiają się też ponownie w innych sekcjach.
Innym sposobem, aby odnaleźć drogę na Chatuchak jest znalezienie punktów odniesienia takich jak stacje BTS i MRT, czy też banki i numerowane bramy wjazdowe, a następnie wystarczy popatrzyć na mapę, aby znaleźć prawidłową orientację.

Mapa Chatuchak Market Bangkok
Chatuchak Market ma ponad 15 000 stoisk podzielonych na 27 sekcji tematycznych

Mapy rynku dostępne w informacji, który znajduje się w ‘Dream Section’ od strony drogi Kampaengphet 2 tuż przed Jatujak Plaza, zaraz koło stacji Metra MRT Kampaengphet. Niestety, nie jest to zbyt wygodne, jeśli wchodzi się od wejścia ze strony Mo Chit lub Chatuchak Park, bowiem informacja znajduje się trochę po przeciwnej stronie marketu.

Co można kupić?

Jak już wspomniane wyżej, dosłownie wszystko, pomyśl o czym czego szukasz na pewno znajdzie się to na Chatuchak. Chociaż nie da się wymienić wszystkich towarów oferowanych na tym rynku, to z grubsza można je podzielić na 11 kategorii:

 • Odzież (sekcje 2-6, 10-26)
 • Rękodzieło (8-11)
 • Ceramika (11, 13, 15, 17, 19, 25)
 • Meble i dekoracje domowe (1,3,4,7,8)
 • Artykuły spożywcze i napoje (2, 3, 4, 23, 24, 26, 27)
 • Rośliny i narzędzia ogrodnicze (3, 4)
 • Sztuka i Galeria (7)
 • Zwierzęta i akcesoria dla zwierząt (8, 9, 11, 13)
 • Książki (1, 27)
 • Antyki i kolekcje (1, 26)
 • Różne i używane ubrania (punkty 2, 3, 4, 5, 6, 22, 25, 26)

Kupując towary na JJ, a w szczególności 'antyki’, dobrze jest być uważnym i przezornym. Sprawdź, czy nie ma uszkodzeń, jest wielu handlarzy sprzedających fabryczne odrzuty. W przypadku antyków nie zawsze ufaj, gdy sprzedawca mówi, że jest prawdziwy. Lepiej zabrać ze sobą eksperta.

Chatuchak Market Bangkok
Na Chatuchak wskazane jest wręcz targowanie się

Jak targować się na markecie?

Chatuchak jest idealnym miejscem, aby upolować okazje, chociaż aby cokolwiek kupić tutaj po naprawdę dobrej cenie musisz się trochę napocić. Targowanie jest jak najbardziej wskazane, oczywiście w grzeczny sposób. Zazwyczaj słyszymy wysoką cenę, którą możemy zbić nawet o 50-60% w zależności od towaru i ilości kupowanych sztuk. Jeśli usłyszysz zbyt wysoką i targowanie nie przynosi skutku, podziękuj i odejdź, co spowoduje, iż sprzedawca pobiegnie za tobą zgadzając się na ofertę. To dobry wielokrotnie sprawdzony system. Można tez wspomnieć, iż dany towar widziało się gdzieś na innym stoisku po takiej i takiej cenie. Należy pamiętać, że przyjazne nastawienie i duży uśmiech są największymi sojusznikami w zbijaniu ceny.

Jedna zasada dla wszystkich kupujących to obserwacja i targowanie się. Jest to część zabawy. Chatuchak ma ciekawe towary z całej Tajlandii, a także rzeczy z innych krajów. Należy poświęcić pół dnia albo i nawet cały dzień na zwiedzanie wielu straganów. Nigdy nie wiesz co znajdziesz. Z pewnością będziesz spragniony i głodny, nie ma problemu można odpocząć tu i tam, aby napić się soku ze świeżych owoców oraz zjeść pyszne dania kuchni tajskiej, jak Pad Thai, kurczaka z grilla, czy też słodycze na licznych straganach wokół głównej drogi otaczającej cały rynek.

Jak dostać się na Chatuchak

BTS Skytrain: Wysiądź na ostatniej stacji Mo Chit, kieruj się wyjściem nr. 1, podążaj za ludźmi, należy przejść przez mały park gdzie zaraz znajduje się wejście na rynek.

MRT: najłatwiej wysiąść na stacji Kampaengphet i wyjść wyjściem nr. 1, które jest bezpośrednio skierowane na market.

Autobus: 3, 26, 27, 29, 34, 59, 77, 96, 112, 134, 136, 138, 145, 502, 503, 510, 512 i 513

Mapa:

Informacje praktyczne:
Godziny otwarcia: 7:00 – 18:00 w soboty i niedziele
Lokalizacja: Stacja BTS, oraz MRT Chatuchak i Kampaengphet

 • ubierz lekkie i wygodne ubranie w tym obuwie, mogą być sandały lub japonki
 • najlepiej pojechać z rana, po południu jest duży tłum
 • przygotuj gotówkę, w większości płaci się do ręki, na rynku można znaleźć bankomaty oraz banki
 • uważaj na drobnych złodziejaszków, pilnuj portfela oraz plecak
 • chroń się przed słońcem, zalecane wziąć olejek przeciwsłoneczny, noszenie czapek, kapeluszy itp.
 • mapy dostępne przy wejściu od strony Kampaengphet

 

2 KOMENTARZE

 1. Świetne rzeczy tu piszesz, same praktyczne info 🙂 Czy polecasz jakiś targ, który jest czynny w tygodniu poza weekendem?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.