Chillva Market, Phuket

0
1381
Chillva Market, Phuket
Chillva Market, Phuket

Jeśli mowa o wieczornych targach w mieście Phuket, nie sposób nie wspomnieć o Chillva Market. Wizytując to miejsce, na pewno nie pożałujesz, tak jak nie żałują tego zachwyceni turyści powracający z urlopu w Tajlandii. Dowiedz się, jak tam trafić i jak spędzić czas.

Dla zakupowych hipsterów

Przebywając w Phuket Town, koniecznie poznaj targowisko, któremu daleko do miana tradycyjnego i powszechnie spotykanego. Każdego popołudnia i wieczoru na Chillva Market Phuket robi się naprawdę kolorowo, a wręcz hipstersko. To po prostu modne miejsce, do którego można się udać nie tylko na zakupy, ale przede wszystkim w celu ciekawego spędzenia chwil samemu lub w gronie znajomych.

Chillva Market, Phuket
Chillva Market, Phuket

Targ jest organizowany każdego dnia od godziny 16.00, standardowo do 22.00 lub 23.00. Pełny market jest otwarty od czwartku do soboty. W pozostałe dni pracują sklepy w kontenerach. Należy kierować się pod adres 141/2 Yaowarat Road. Architektura przestrzeni jest doprawdy porywająca: kontenerowce, estetyczne namioty, drewniane palety i mnóstwo stolików, krzesełek i leżaków do wypoczynku – oto prawdziwa wizytówka Chillva Market. Najwięcej wystawców pojawia się tu od czwartku do soboty. Na scenie amfiteatru organizowane są występy, między innymi koncerty. To coś więcej niż sfera handlu – tu bije serce miasta!

Chillva Market, Phuket
Chillva Market, Phuket

Tu zawsze coś się dzieje

Wydawałoby się, że tak zaprojektowany market jest z góry nastawiony na turystów. Choćby Polacy mogą znać podobne targi z takich miast jak Poznań czy Warszawa, gdzie stoiska handlowe przeplatają się z food-truckami, a każdego wieczoru organizowane są na miejscu modne imprezy. Tymczasem Chillva Market Phuket to miejsce otwarte przede wszystkim na Tajów, szczególnie tych najmłodszych. Na jakiej podstawie można wysnuć taką tezę? Chociażby wszelkie wydarzenia sceniczne są prowadzone w języku tajskim, a nie po angielsku, więc nie mają na celu dotarcia do zagranicznych gości.

Chillva Market, Phuket
Chillva Market, Phuket

Na szczęście ceny również są „lokalne”, przez co niskim kosztem można nabyć ciekawe przedmioty, jak ubrania i akcesoria, biżuteria, kosmetyki i wiele innych dóbr. Oczywiście wielu wystawców skupia się na gastronomii, która obejmuje potrawy od typowego street foodu po wyszukane, droższe dania. Nie brakuje też stoisk z alkoholem, lodami czy kawą. Krótko mówiąc, na Chillva Market Phuket zakupy przeplatają się z beztroskim relaksem.

Chillva Market, Phuket
Chillva Market, Phuket

Dzięki temu, że to wieczorny targ, temperatury panujące o tej porze nie stanowią przeszkody. Warto celować nawet w późniejsze godziny – wystawcy nadal czekają na klientów, a atmosfera sprzyja zarówno spacerom, jak i luźniejszym chwilom przy niezliczonych stolikach.

Chillva Market Phuket zdecydowanie odróżnia się od innych lokalnych targów, przez co stanowi niemal obowiązkowy punkt zwiedzania podczas pobytu w Phuket Town. Pamiątkowe zdjęcia z tego miejsca stanowią niepodważalny dowód istnienia na miejscu swoistej subkultury, którą warto poznać z bliska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.