Co robić w Bangkoku

0
9653
Panorama Bangkok noc
Panorama Bangkoku nocą

Turyści w Bangkoku mają tendencję oceniania stolicy w dwojaki sposób: tych, którzy kochają to miasto i tych, którzy za nim nie przepadają. Bangkok może ma swoje wady, ale ma też urok w sobie i żywiołowość, które mogą być atrakcyjne. Stolica Tajlandii może wydawać się skomplikowana podczas pierwszego pobytu, lecz trochę planowania, cierpliwości i zrozumienia pomoże wydobyć jak najwięcej z tego miasta. Nie lekceważ ciepła, wilgotności oraz skutków długiego lotu, na samym początku pobytu. Uspokój się i nie bądź zbyt ambitny z planem zobaczenia wszystkiego w jeden dzień. To praktycznie niemożliwe.

W Bangkoku nie ma jednego ścisłego centrum, to miasto o charakterze zdecentralizowanym. Miasto podzielone na 50 dystryktów, w którym każdy z nich posiada swoje budynki administracyjne, centra handlowe, rynki, jarmarki itp. Pomimo to możemy wyróżnić ośrodki centralne, i tak pomiędzy Ratchadamri, Phaya Thai oraz Rama I znajduje się centrum biurowo-handlowe, wypełnione przez nowoczesne budynki biurowe, mieszkania oraz centra handlowe min. Siam Paragon czy Central World.

Atrakcje Bangkoku

Na liście rzeczy do zobaczenia podczas pierwszej wizyty w Bangkoku na pewno zaliczymy, Wat Phra Kaew – Świątynia Szmaragdowego Buddy oraz Wielki Pałac położone są w tym samym kompleksie w pobliżu brzegu rzeki. Naprzeciwko kompleksu pałacowego znajduje się Wat Pho, najstarsza świątynia w Bangkoku, która jest domem dla olbrzymiego Leżącego Buddy. Wat Pho jest też pierwszą szkołą tradycyjnego tajskiego masażu. Niedaleko zaraz po drugiej stronie rzeki znajduje się symbol Bangkoku Wat Arun – Świątynia Świtu, której wizerunek znajduje się na każdej monecie 10-Bhatów, warto wybrać się tam, wystarczy przepłynąć miejską łodzią na drugą stronę za zaledwie 2-3 Bhaty.

Niewątpliwą atrakcją jest rejs po kanałach Thonburi, początki Bangkoku, miasteczka położonego po zachodniej stronie rzeki, nazywanego Wenecją Wschodu, którego setki kanałów tworzyły tam kiedyś główną sieć komunikacji. To tutaj mieszkańcy żyją na wodzie w swoich domkach na palach, czas zatrzymuje się gdzie można odczuć dawny Bangkok. Tu dzieci radośnie skaczą do wody, bawią się a ich rodzice łowią ryby albo robią pranie nad rzeką. To tu życie toczy się beztroskim torem otoczone nowoczesną metropolią.

Dla poszukujących spokoju pośród pulsującego miasta, polecamy zajrzeć do Domu Jima Thompsona, aby też złapać wgląd do minionej epoki i tradycyjnego tajskiego stylu życia.

Ci szukający imprez, tanich hosteli, czy też pamiątek oraz ciuchów powinni udać się na ulice Khao San. To słynne miejsce backpackersów gdzie nieustannie coś się dzieje. Stąd można złapać turystyczne autobusy do innych prowincji.

W  Lumphini Park odnajdziemy spokój, warto przyjść tutaj, aby odetchnąć od zgiełku miasta, poobserwować warany leniwie wychodzące z wody i spacerujące po murawie, czy też dołączyć do grupki aerobiku dającej dużo pozytywnej energii.

Pasjonaci historii powinni zajrzeć do Muzeum Narodowego, jednego z największych w Azji Południowo – Wschodniej. Znajdują się tutaj eksponaty z okresów Sukhotai, Ayutthaya oraz wystawy historyczno-religijne ukazujące dzieje Buddyzmu w regionie.

Chatuchak Market, nazywany taż JJ Market, to największy targ weekendowy w całej Azji Południowo Wschodniej, ponad 15,000 straganów, kupimy tu wszystko.

China Town, czyli chińska dzielnica należy do głównych atrakcji miasta. Znajdują się tam tysiące sklepów jubilerskich, odzieżowych, papierniczych, z elektroniką, pamiątkami oraz antykami. W dzielnicy tej znajdziemy słynną Wat Traimit – Świątynię Złotego Buddy z 5.5 tonowym posągiem Siedzącego Buddy uznawanym za największy na świecie.

Na rzece Chao Praya znajdziemy interesującą wyspę o nazwie Koh Kret. Została usypana w 1772 roku i zamieszkana przez mniejszość etniczną Mon. To istna odskocznia od zgiełku Bangkoku. Znajdziemy tutaj interesujące jedzenie, pamiątki oraz wyroby garncarskie. W każdy weekend odbywa się market.

Spragnieni życia nocnego powinni udać się na Patpong w dzielnicy Silom, oprócz barów 'A gogo’ znajduje się tam również nocny market, oraz zwykłe bary i dyskoteki. Więcej klubów o podobnej tematyce znajdziemy również na Soi Cowboy oraz Nana Plaza.

Bangkok dla rodzin

Sea Life Bangkok Ocean World największe akwarium znajduje się na najniższych piętrach centrum Handlowego Siam Paragon. Możliwość wejścia do wody z rekinami, karmienie ryb, oraz podwodny pokaz magika to niektóre z atrakcji dla klientów.

Dream World, położone lekko poza Bangkokiem dobra propozycja dla rodzin z dziećmi. Lunapark wyposażony jest w diabelski młyn, huśtawki, karuzele, gokarty, ale i też można tam pojeździć na… sankach w Snow Town, specjalnym pomieszczeniu gdzie Tajowie przychodzą chcą zobaczyć śnieg.

Safari World kompleks położony również na obrzeżach Bangkoku. Na dużym obszarze mieszka wiele gatunków dzikich zwierząt, które można obserwować przejeżdżając własnym samochodem lub dołączając do grup w autobusach. Mamy też tam Marine Park, gdzie można obserwować przeróżne zwierzęta podczas wycieczki łodzią przez dżunglę.

Siam Park to park wodny, znajduje się tam sztuczna plaża, baseny, zjeżdżalnie, huśtawki, kolejka górska oraz park dinozaurów.

Baiyoke Sky to hotel z 84 piętrami. Do niedawna najwyższy budynek w Tajlandii, aktualnie buduje się Mahanakon, który ma być wyższy o parę pięter. Na samej górze znajduje się obracany taras widokowy, skąd można podziwiać panoramę miasta. Znajdziemy tam też restauracje i bary. Warto pojechać przed godziną 18, tak aby zobaczyć Bangkok za dnia i zaraz po zachodzie słońca wraz z przepięknie oświetloną stolicę.

Wybierając się do poszczególnych atrakcji przeznaczonych dla rodzin warto zwrócić uwagę na zróżnicowaną politykę cenową biletów dla dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.