Klong Thom Gorące Źródła w Krabi

2
3992
Gorące Źródła Klong Thom w Krabi.
Gorące Źródła Klong Thom w Krabi.

Gorące Źródła Klong Thom  stanowią jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych prowincji Krabi. Jeśli cierpisz na często nawracające infekcje oraz bóle reumatyczne, to miejsce wprost stworzone dla Ciebie. Mówi się, że zdrowie jest najważniejsze, dlatego trzeba uczynić wszystko, aby je podreperować. Dobremu samopoczuciu sprzyja odpowiedni tryb życia oraz kąpiele w ciepłej wodzie. Prozdrowotne, gorące źródła o wybitnie kojących właściwościach występują między innymi w Tajlandii

Podstawowe informacje o Klong Thom

Jeśli pragniesz odwiedzić tajskie gorące źródła, powinieneś udać się w tym celu do specjalnego miejsca zlokalizowanego ponad siedemdziesiąt kilometrów od samego centrum Krabi. Źródła ze wszystkich stron otoczone są roślinnością, zajmują one część terytorium należącego do rezerwatu przyrody noszącego nazwę Khao Phra Bang Khram. Kiedy już udasz się w te strony, możesz niejako przy okazji zwiedzić znajdujący się w pobliżu Szmaragdowy Basen, a także Thung Teao, czyli miejscowy park przyrody. Dobrym rozwiązaniem wydaje się być zorganizowanie jednodniowej wycieczki w te okolice, tak aby zobaczyć wszystkie znajdujące się tu atrakcje.

Czym są Krabi Hot Springs

Tym mianem określa się bardzo ciepłe, termalne źródła pochodzące bezpośrednio z komór wulkanicznych. Temperatura wody wynosi zazwyczaj około 40 stopni Celsjusza, a za ich najważniejszą zaletę uznaje się bogactwo zawartych w nich soli mineralnych o właściwościach uzdrawiających. Zażywanie regularnych kąpieli w wodach Krabi Hot Spring polecane jest przede wszystkim osobom, które borykają się z bólami kręgosłupa, zwłaszcza tymi przybierającymi postać tzw. rwy kulszowej. Wchodząc do takiego źródła i przebywając w nim jakiś czas, po pewnym czasie zapewniasz sobie odczucie pełnego odprężenia i relaksu.

Gorące Źrodła Klong Thom w Krabi.
Gorące Źrodła Klong Thom w Krabi.

Nie do przecenienia są zresztą również wrażenia estetyczne. Siedząc w naturalnej „wannie” i rozglądając się wokół, możesz podziwiać przepiękną, dziewiczą przyrodę Krabi. Kiedy zamkniesz oczy i wczujesz się w nastrój chwili, będziesz mieć wrażenie, że kąpiesz się w miejscu wydrążonym w skale, chronionym przed oczami postronnych osób. Gdy poczujesz potrzebę ochłodzenia organizmu, możesz wskoczyć do pobliskiego strumienia, który jest na tyle głęboki, że da się w nim spokojnie zanurzyć całe ciało.

Charakterystyczne cechy gorących źródeł w Krabi

Czas spędzony w gorących źródłach Krabi  niewątpliwie pozytywnie wpłynie na Twoje zdrowie i samopoczucie. Woda Klong Thom, w której zanurzasz swe ciało, wbrew kształtowi niewielkiego jeziorka nie ma bowiem stałego charakteru, a wszystko dzięki zasilającym ją regularnie strumieniom pochodzącym ze znajdujących się powyżej źródeł termalnych. Kąpiele w wodzie leczniczej można zażywać samotnie lub w towarzystwie najbliższych osób. Do gorących źródeł dotrzesz, podążając wijącą się, krętą promenadą.

Do gorących źródeł dojedziesz albo wynajętą na własna rękę taksówką. albo w ramach grupowej wycieczki w okolice. Jeśli masz prawo jazdy, możesz tam również dojechać samochodem. Dojazd z Krabi na miejsce w zależności od zakorkowania miejscowych dróg nie powinien trwać dłużej niż godzinę. Pamiętaj, że wstęp do źródeł jest płatny, a one same dostępne dla turystów w godzinach od 7.00 do 18.00.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.