Jak dojechać z lotniska Suvarnabhumi do centrum Bangkoku

0
29156
Kolejka Airport Link w Bangkoku
Kolejka Airport Link w Bangkoku

Taxi

Taksówka to zdecydowanie najlepszy i najbardziej wygodny środek transportu w Bangkoku, ceny są niewysokie, jeśli kierowca włączy taksometr. Za dystans 30 km do centrum cena powinna wynosić około 300 THB i nie ma tak naprawdę czegoś takiego jak cena ustalona z góry, tutaj kierowcy dość często żerują na nieświadomych turystach świeżo po lądowaniu, lub też podkręcają liczniki. W mediach czasem czytam o oszustwach kierowców taksówek w Bangkoku, to temat gorący na który każdy mieszkaniec i rząd ma uczulenie.
Dokładne techniczne informacje znajdziecie w artykule o tym Jak łapać taxi na lotnisku Suvarnabhumi w Bangkoku.

Airport Link

Mapa połaczenia Airport Link z linią Metra MRT i Skytrain BTS
Mapa połaczenia Airport Link z linią Metra MRT i Skytrain BTS

Lotnisko w Bangkoku dysponuje szybkim pociągiem łączącym z centrum stolicy zwanym Airport Link, który przecina się z liną Metra MRT na stacji Makkasan (MRT Petchaburi) oraz Skytrain BTS w ścisłym centrum miasta na stacji Phaya Thai. Koszt przejazdu do końcowej stacji to zaledwie 45 THB i trwa około 27 minut.

Rozkład Airport Link: Suvarnabhumi - Phaya Thai
Rozkład Airport Link: Suvarnabhumi – Phaya Thai

Po odbiorze bagażów należy zjechać na sam dół i udać się w kierunku Airport Link, bilety na trasę ‘City Line’ nabyć można w kasie albo w specjalnych automatach. Pociągi odjeżdżają średnio co 12 minut. Kiedyś chodziła jeszcze linia pośpieszna bez przystanków po drodze, ale raczej nie sprawdziła się, bo kosztowała 150 THB i kończyła na Makkasan a była szybsza zaledwie o parę minut. Warto wcześniej pomyśleć o wymianie walut.

Rozkład Airport Link: Phaya Thai - Suvarnabhumi
Rozkład Airport Link: Phaya Thai – Suvarnabhumi

Na Makkasan wybudowano wielki terminal z myślą właśnie o linii pośpiesznej, oraz o wcześniejszej odprawie bagażu dla wylatujących, co oczywiście też nie sprawdziło się, terminal świeci pustakami, czasem wypełniany jest jakimiś wystawami, wydłuża to tylko czas przejścia do stacji MRT Petchaburi do około 8-10 minut.

Autobus

To opcja raczej dla tych co liczą dosłownie każdy baht i mają za dużo wolnego czasu, mogą przejechać cała trasę autobusem. Z dolnego piętra na lotnisku Suvarnabhumi wsiadamy w darmowy shuttle bus, który podrzuca do stacji autobusowej zwanej Transport Center. Stąd odjeżdża autobus nr 551 za 35THB do Victory Monument.

Wracając z powrotem na lotnisko Suvarnabhumi logicznie dostaniecie się taką samą trasą czy to taxi, Airport Link czy autobusem, często pytacie się jak dojechać na Khao San czy też o transport z Suvarnabhumi na drugie lotnisko Don Muang, praktyczne informacje znajdziecie w oddzielnych artykułach.

Publiczny autobus z lotniska w Bangkoku na Khao SanOd 1 czerwca został uruchomimy publiczny autobus S1, bezpośrednio z lotniska przez Khao San do Sanam Luang. Odjeżdża z 1 piętra przy bramie nr 7.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.