Mouang Boran Ancinet City Bangkok

0
7504
Replika nieistniejącego pałacu w Ayutthaya
Replika nieistniejącego pałacu w Ayutthaya

Mouang Boran, zwany także Ancinet City, lub Ancient Siam to ogromy park w kształcie Tajlandii na przestrzeni 320 akrów. Znajduje się w prowincji Samut Prakan 35 km od centrum Bangkoku.

Świątynia w z okresu Sukhotai
Świątynia w z okresu Sukhotai

Powstanie Starożytnego Syjamu

Założyciel parku, Lek Viriyaphant pierwotnie planował w 1960 budowę pola golfowego wraz z miniaturami historycznych budowli Tajlandii rozsianych po całym terenie. Podczas swoich badań odkrył, iż większość oryginalnych zabytków jest poważnie uszkodzona, postanowił więc zamiast miniatur wybudować dużą ilość replik zabytków w skali 1:1.

Starożytny Syjam
Starożytny Syjam

Starożytny Siam jest uważany jest za największe na świecie muzeum na świeżym powietrzu. Usytuowane w pobliżu farmy krokodyli, na ogromniej powierzchni posiada 116 znanych zabytków i atrakcji architektonicznych, położonych zgodnie z mapą Tajlandii.

Replika świątyni Preah Vihran
Replika świątyni Preah Vihran

Niektóre budynki są to naturalnej wielkości repliki istniejących lub dawnych zburzonych budowli. Repliki te zostały zbudowane przy pomocy specjalistów z Muzeum Narodowego w celu zachowania dokładności historycznej. Znajdują się tam wybitne dzieła m.in. byłego Wielkiego Pałacu Ayutthaya (zniszczonego w czasie najazdu birmańskiego w roku 1767), Sanktuarium Phimai w Nakhon Ratchasima czy też, świątyni khmerskiej Wat Khao Phra Viharn na granicy z Kambodżą, o którą toczy się zaciekły spór miedzy państwami.
Oprócz replik świątyń znajdziemy tam także restauracje, jedzenie picie a także tradycyjny pływający market.

Pływający market w Muang Boran
Pływający market w Muang Boran

Poruszanie się po Ancient City

Park zajmuje duży obszar, dlatego też na miejscu można wynająć rowery oraz wózki golfowe. Niezalecany jest spacer gdyż na pieszo nie ma możliwości obejść wszystkich atrakcji. W sumie jest ich tyle, aby dokładnie obejrzeć je wszystkie potrzeba paru dni. W parku kursują także mini tramwaje kołowe jeżdżące określoną trasą w określonych godzinach.

Mapa atrakcji Ancient City
Do Muang Boran można wjechać też własnym autem oraz vanem za odpowiednią opłatą.
Mapy parku są dostępne przy bramie wjazdowej.

Informacje praktyczne:

Godziny otwarcia: 9:00 – 19:00

Bilety:
9.00- 16.00 – dorośli 700 THB, dzieci 350 THB
Prywatny samochód – 400

16.00 – 19.00 – dorośli 700 THB, dzieci 350 THB
Prywatny samochód – 200 THB

Mapa:

Jak dojechać do Muang Boran z centrum Bangkoku

Każdy touroperator w Bangkoku może zorganizować wycieczkę do Starożytnego Syjamu w formie pakietu z wliczonymi biletami wstępu, oraz wjazdu prywatnego vana oraz przewodnikiem.

Muang Boran po tajsku znaczy Starożytne Miasto
Muang Boran po tajsku znaczy Starożytne Miasto

Można pojechać też na własną rękę taksówką, kierowcy natomiast mogę robić problemy, aby włączyć taksometr, ustalona cena to około 9000-1400 THB za przejazd w dwie strony.

Repliki świątyń w Ancient City
Repliki świątyń w Ancient City

Aby dojechać do Ancient City lokalnym transportem należy wziąć BTS Skytrain do ostatniej stacji Bearing. Następnie wyjść wyjściem nr 1 i kierować się na pierwszym skrzyżowaniu w prawo do alejki Soi Lasalle. W pobliżu po lewej stronie znajduje się budynek Centerpoint Entertainment i zaraz naprzeciwko publiczny parking. Z niego odjeżdżają 3 razy dziennie turystyczne busy o godzinie 10.00, 11.00 oraz 13.30 do Ancient City. Bezpłatny powrót na stację BTS Bearing jest godzinach: 12.15, 13.30, 15.00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.