Naka Phuket Weekend Market

0
2001
Naka Market, Phuket.
Naka Market, Phuket.

Być na wyspie Phuket – i to w samym mieście Phuket – a nie odwiedzić jednego z legendarnych targowisk to, delikatnie mówiąc, strata wyjątkowej szansy. Szansy na to, żeby zobaczyć, jak kolorowy, wielowymiarowy i niezwykły może być handel w tych stronach Azji. Mowa o przygodzie i okazji na świetne zakupy, np. w ramach Naka Phuket Weekend Market.

Naka Phuket Weekend Market

Jak sama nazwa wskazuje, akurat ten market jest otwarty w weekendy, a więc w soboty i niedziele, w godzinach późno popołudniowych i wieczornych, a dokładnie od 16.00 do 21.00. Miejscowi mówią na to miejsce Naka Market, a jest ono położone przy Chao Fa West Road. To główna ulica miasta Phuket, więc trafisz do celu bez trudu. W niedalekiej odległości znajduje się chociażby słynna buddyjska świątynia Wat Naka.

Naka Market, Phuket.
Naka Market, Phuket.

Co można tu kupić? Najlepszą odpowiedzią jest chyba termin „wszystko”. Pamiętajmy, że to miejsce zakupów nie tylko turystów, ale także lokalnych mieszkańców. Stąd handel m.in. żywym inwentarzem czy używanymi ubraniami. Wśród „ciuchów” można znaleźć prawdziwe, modne perełki. A prócz tego wiele przedmiotów codziennego użytku, osobliwości czy nawet podrabiane, pirackie płyty. W takim miejscu trudno zaplanować zakupy – na pewno coś wpadnie w oko pod wpływem chwili. Po prostu nie da się stąd wyjść z pustymi rękoma.

Naka Market, Phuket.
Naka Market, Phuket.

Zdecydowanym walorem marketu jest jego wykonanie. Cementowana nawierzchnia jest bardziej przyjazna od nieutwardzonej, zabłoconej, tak charakterystycznej dla mniej eksponowanych i mniej popularnych, lokalnych targowisk azjatyckich. Godziny otwarcia straganów także są dość przyjazne, ponieważ po godzinie 16.00 nie jest już tak upalnie. Warto jednak udać się tam na samo otwarcie, gdyż im bliżej wieczoru, tym coraz większe robią się tłumy. Zakupy w ścisku może i mają swój urok, lecz z pewnością nie dają komfortu przy pierwszych odwiedzinach na danym targowisku. Chcesz przecież zatrzymać się, zrobić zdjęcie, zastanowić nad zakupem.

Naka Market, Phuket.
Naka Market, Phuket.

Pod dachem i na świeżym powietrzu

Phuket Weekend Market można podzielić na dwie części – krytą i odkrytą. Pod zadaszeniem znajdują się przede wszystkim ubrania, w tym między innymi jeansy czy t-shirty. Do tego dochodzą niezliczone suweniry oraz lokalne dewocjonalia. Z kolei na świeżym powietrzu oprócz kolejnych stanowisk z ubraniami znajdują się stragany z filmami, grami, muzyką, elektroniką, biżuterią, akcesoriami kuchennymi czy zegarkami.

Naka Market, Phuket.
Naka Market, Phuket.

Pora coś zjeść

Jak przystało na azjatyckie targowisko, na Phuket Weekend Market poza zrobieniem zakupów można się także posilić. Strefa gastronomiczna jest przygotowana na wizytę spragnionych i zmęczonych całym dniem turystów, dlatego zapewnia takie smakołyki jak świeże owoce, zimne piwo, grillowany drób czy kolby kukurydzy i pikantne kiełbaski. Jednym słowem – wizyta w tym miejscu jest warta sobotniego lub niedzielnego czasu wolnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.