Nurkowanie w Tajlandii – polska baza nurkowa oraz kursy nurkowe Tajlandia

0
9448
Wyspa Koh Tao.
Wyspa Koh Tao.

Około 20 doskonałych miejsc do nurkowania i snorkelingu można znaleźć na niewielkiej wyspie Koh Tao w Tajlandii. Ciepła i przejrzysta woda z bogatym życiem morskim corocznie przyciąga rzesze miłośników podwodnych przygód.

Nurkowanie i snorkeling na Koh Tao

Koh Tao jest także uznaną za jedną z najciekawszych oraz najładniejszych wysp w Azji, licznie odwiedzaną przez turystów, między innymi dzięki konkurencyjnie niskimi cenami za nurkowanie oraz kursy nurkowe.

Każdy miłośnik podwodnych przygód, snorkler, certyfikowany nurek czy kursant znajdzie tu coś dla siebie. Wyspa oferuje łatwe nukowiska, polecane dla tych rozpoczynających swoją przygodę z podwodnym światem oraz początkujących nurków. Bardziej zaawansowani znajdą tu także miejsca dostarczające niezapomnianych wrażeń.

Nurkowanie na Koh Tao.
Nurkowanie na Koh Tao.

Nurkując na Koh Tao można napotkać żółwie, rekiny rafowe, manty czy rekiny wielorybie, oraz wiele innych gatunków pelagicznych, jak również przedstawicieli makro przyrody.

Bajeczne rafy obfitujące w ryby i inne zwierzęta morskie, tworzone są przez różnorodne koralowce. Najbardziej znane Chumpon Pinnacle, Southwest Chumpon Pinnacle i Sail Rock uznawane za najlepsze miejsca nurkowe w Tajlandii obok Richelieu Rock na Andamanach. Obok wyspy są także wraki, z najbardziej znanym 50 metrowym HMS Sattakut.

Plaże Sairee na Koh Tao.
Plaże Sairee na Koh Tao.

Sama wyspa też jest ciekawa i bardzo ładna, oferuje piękne plaże i przejrzyste wody. Na plaży Sairee znajduje się dużo barów z nocnymi dyskotekami. Inne plaże na wyspie są spokojniejsze, bardziej kameralne i odpowiedniejsze dla rodzin z dziećmi.

Statek polskiego biura nurkowego na Koh Tao Oriental Divers.
Statek polskiego biura nurkowego na Koh Tao Oriental Divers.

Polskie biuro nurkowe na Koh Tao

Na wyspie znajduje się polska baza nurkowa prowadzona przez instruktorów PADI Marcina i Bartka. Baza ma swój własny statek nurkowy. Można z nimi ponurkować oraz zrobić kursy PADI po polsku. Szczegóły znajdziecie na ich stronie, między innymi użyteczne informacje jak najlepiej dojechać na Koh Tao z Bangkoku.

Jeśli interesuje was nurkowanie lub kurs nurkowy języku polskim, to najlepiej skontaktujcie się do Bartkiem na jego polski numer 22 219 76 63 (numer ten jest przekierowany na jego komórkę, koszt jak za połączenie z numerem stacjonarnym, czyli tylko kilka groszy za minutę) lub wyślijcie maila na info@orientaldivers.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.