Plaża Bangtao, Phuket

0
4328
Plaża Bangtao, Phuket.
Plaża Bangtao, Phuket.

Bangtao Beach to jedno z ciekawszych miejsc zlokalizowanych na wyspie Phuket, gdzie można nie tylko wypocząć, ale i aktywnie spędzić wolne chwile. Tę plażę turyści i podróżnicy wspominają jako pełną kontrastów.

Plaża Bangtao

Bangtao rozciąga się na długości aż 6 kilometrów, co czyni ją drugą co do długości plażą na zachodnim wybrzeżu wyspy Phuket. Jest więc czymś oczywistym, że na tak dużej przestrzeni znajduje się miejsce dla wielu turystów, a co za tym idzie, okolica jest nastawiona na zapewnienie im przyjemnego urlopu.

Bangtao od dawna jest domem słynnego Laguna Phuket. Ten ogromny kompleks gości jedne z najbardziej luksusowych i największych kurortów na wyspie, takich jak Banyan Tree, Dusit ThaniAngsana i Outrigger Resort.

Plaża Bangtao, Phuket.
Plaża Bangtao, Phuket.

Z pewnością dobrą informacją jest bogata baza noclegowa od apartamentów po luksusowe, drogie ośrodki ze SPA. Niedaleko znajduje się miasto Cherng Talay.

Plaża Bangtao, Phuket.
Plaża Bangtao, Phuket.

Jakby na przekór komercyjnemu potencjałowi, w wielu miejscach przy plaży nie prowadzi się żadnej zorganizowanej działalności, co ułatwia błogi wypoczynek na łonie przyrody. Oczywiście nie jest też tak, że plaża jest pozostawiona sama sobie. Zaraz dowiesz się, gdzie warto udać się, żeby przyjemnie spożytkować wakacyjny czas i budżet.

Plaża Bangtao, Phuket.
Plaża Bangtao, Phuket.

Okoliczni mieszkańcy trudnią się nie tylko obsługą turystów, ale także rybołówstwem oraz produkcją gumy. Im dalej na północ, tym spokojniej. Z kolei w środkowej części plaży mieści się popularny kompleks Laguna Phuket, słynny nie tylko na wyspie i w kraju, ale wręcz na całym kontynencie.

Plaża Bangtao, Phuket.
Plaża Bangtao, Phuket.

Phuket Adventure Mini Golf

Niedaleko Bangtao Village Resort, w południowej części plaży, znajduje się popularny park do uprawiania mini golfa. 18 dołków rozmieszczono w pięknych okolicznościach przyrody, a niewątpliwą zaletą miejsca jest klubowa restauracja o nazwie Off Course.

Laguna Phuket Golf Club

Zaraz pomyślisz, że plaża Bangtao to jeden wielki klub golfowy, ale tak naprawdę to po prostu jedna z wielu aktywności do wyboru w tym miejscu. W obrębie wspomnianego kompleksu Laguna jest do dyspozycji spektakularne, 18-dołkowe, pełnoprawne pole golfowe. Jeśli uprawiać ten luksusowy sport, to chyba w tak cudnym miejscu, prawda?

Wat Cherng Talay, Phuket.
Wat Cherng Talay, Phuket.

Wat Cherng Talay

Trudno wyobrazić sobie pobyt w Tajlandii bez odwiedzin w okolicznych świątyniach. Aby uchwycić sens azjatyckiego stylu życia, trzeba zwrócić się także ku duchowej sferze. W okolicach Plaży Bangtao jest to możliwe w wiosce Cherng Talay. Co ciekawe, kult religijny trwa tu od około tysiąca lat, choć aktualna świątynia nie jest aż tak stara. Obiekt łączy w sobie wpływy buddyjskie i hinduskie. Unikatową architekturę i zabytkowe freski ozdabiają to wyjątkowe miejsce, które po prostu warto zobaczyć i zwiedzić od środka w dowolny dzień tygodnia.

Rekomendowany hotel na plaży Bangtao, Phuket

Jeśli cenisz sobie spokój i cisze wybierz Bangtao, 6 km plaża z mała ilością turystów. W miejscu tym znajdują się najwyższej klasy kurorty.

3* Mamaison Phuket
3* Bangtao Village Resort
4* Best Western Premier Bangtao Beach Resort
4* Andaman Bangtao Bay Resort
5* Banyan Tree Phuket
5* Outrigger Laguna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.