Plaża Kamala, Phuket

0
3639
Plaża Kamala, Phuket.
Plaża Kamala, Phuket.

Okolice Kamala Beach nie bez powodu są jednymi z chętniej odwiedzanych miejsc na wyspie Phuket. Turyści przybywający do Tajlandii bardzo często nastawiają się na plażowy wypoczynek, a w tym zakątku wyspy absolutnie nie powinni być zawiedzeni. Warto poznać największe atrakcje plaży zlokalizowanej na zachodnim wybrzeżu.

Plaża Kamala, Phuket.
Plaża Kamala, Phuket.

Plaża Kamala na Phuket

Kamala jest stosunkowo niewielkim i spokojnym ośrodkiem turystyczno-rybackim zlokalizowanym na zachodnim wybrzeżu Phuket. Sama plaża rozciąga się na długości 2 kilometrów, a wokół niej koncentruje się życie całej okolicy.

Plaża Kamala, Phuket.
Plaża Kamala, Phuket.

Między majem a listopadem w północnej części królują surferzy, z kolei południowa część jest chętniej wybierana przez rodziny. W okolicach plaży znajdują się hotele, atrakcje turystyczne, sklepy, restauracje i kluby, a życie toczy się zarówno w dzień, jak i w nocy. Zróżnicowana oferta wychodzi naprzeciw odmiennym gustom i nie zawsze tak samo wysokim budżetom turystów z całego świata.

Plaża Kamala, Phuket.
Plaża Kamala, Phuket.

Jak na plaże Phuket, Kamala jest dość kameralna, usytuowana między morzem a wzgórzami. Jest tu znacznie spokojniej, niż mogłoby się wydawać. sądząc po zainteresowaniu tą destynacją. Turyści chwalą sobie też bliskość wodospadów Ton Sai oraz Bang Be, jak i świątyni Wat Chalong, w której znajduje się figura Luang Pho Chaen.

Plaża Kamala, Phuket.
Plaża Kamala, Phuket.

Choć Phuket jest dziś jednym z turystycznych symboli Tajlandii, potencjał wyspy wykorzystuje się zaledwie od lat 70. XX wieku. Takie miejsca jak plaża Kamala są więc wciąż swoistymi perełkami, które warto odkrywać. Jak najlepiej zagospodarować czas po przyjeździe?

Phuket FantaSea.
Phuket FantaSea.

Phuket FantaSea

Zdecydowanie najbardziej znaną atrakcją w okolicy Kamala Beach jest Phuket FantaSea, otwarty pod koniec lat 90. Niemal każdego wieczoru rozpoczyna się tu prawdziwe show obejmujące występy teatralne i taneczne, pokazy iluzjonistów i słoni czy rekonstrukcje bitew. Bogata oprawa gwarantuje solidny zastrzyk wrażeń dla turystów w każdym wieku. Będąc w pobliżu, warto przeżyć wieczór w FantaSea.
Wat Baan Kamala

Przebywając w okolicach plaży Kamala, koniecznie zajrzyj do buddyjskiej świątyni Wat Baan, której renowacja była konieczna po tsunami w 2004 roku.

Kamala Friday Market

Dla turystów z Polski i innych stron świata dużą atrakcją w Tajlandii jest sama możliwość zrobienia zakupów na tradycyjnym, lokalnym rynku. Nie inaczej jest w okolicach plaży Kamala, a konkretnie na plantacji kokosów obok FantaSea.

Jak sama nazwa wskazuje, Kamala Friday Market odbywa się w każdy piątek. Spacer pomiędzy stoiskami jest najlepszą okazją, żeby poznać lepiej kulturę lokalnej, rybackiej społeczności. Owoce i warzywa, owoce morza, a także tajskie jedzenie na wynos to produkty, które choć tanie, są warte każdych pieniędzy. Nie brakuje także kolorowych stoisk z ubraniami i akcesoriami.

Rekomendowany hotel na plaży Kamala Phuket

Otoczona górami porośniętymi gęstą dżunglą plaża Kamala, a jednocześnie otwarta na Morze Andamańskie, ta spokojna wioska rybacka stała się jednym z najbardziej popularnych obszarów turystycznych na wyspie.

3* Thai Kamala Beach Front
3* Dengs Kamala Resort
4* Suite @ Layalina hotel by Holilax
5* Princess Kamala Beachfront Hotel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.