Plaża Karon, Phuket

0
5078
Plaża Karon, Phuket.
Plaża Karon, Phuket.

Karon Beach jest trzecią co do wielkości plażą Phuket, a miejscowość o tej nazwie jest znana wśród turystów z całego świata, sama lokalizacja wciąż cieszy się opinią spokojniejszej od innych plaż, chociażby ze względu że wzdłuż niej ciągną się droższe resorty i hotele. Karon leży w południowo-zachodniej strefie Phuket pomiędzy Patong na północy a Kata od strony południowej, jako plaża jest polecana głównie rodzinom czy osobom poszukującym odrobiny wytchnienia od azjatyckiego zgiełku tętniących życiem, również w nocy, miast i miejscowości.

Plaża Karon, Phuket.
Plaża Karon, Phuket.

Plaża Karon na Phuket

Plaża charakteryzuje się jasnym, miękkim, bardzo przyjemnym piaskiem, a woda oraz liczne wypożyczalnie sprzętu skłaniają do uprawiania aktywności w rodzaju snorkelingu czy surfingu. W samym miasteczku nie brakuje obiektów noclegowych, sklepików, straganów czy restauracji.

Plaża Karon, Phuket.
Plaża Karon, Phuket.

Są też salony tajskiego masażu i inne udogodnienia dla turystów. Wszędzie można dojść na piechotę, a sam pobyt jest relatywnie niedrogi jak na standardy Phuket. Taksówką lub tuk-tukiem bez problemu można dojechać do Katy czy Patong.

Plaża Karon, Phuket.
Plaża Karon, Phuket.

Najwyższa pora poznać największe atrakcje w okolicy, które sprawiają, że pobyt w tej części tajskiej wyspy pozostaje w pamięci na długo.

Wat Karon

Zdecydowanie największa lokalna atrakcja, a także ważne miejsce dla mieszkańców. Świątynia w Karon została wybudowana w 1895 roku, ale od tego czasu była remontowana i przebudowywana, do dziś pełniąc centralną rolę w całym ośrodku. Będąc na miejscu, zdecydowanie warto zwiedzić dostępne zacisza Karon Temple, nie zapominając o odpowiednio dobranym stroju, który nie obraża uczuć religijnych. Jednym z ciekawszych elementów wnętrza są dwie rzeźby Naga, czyli mitologicznego Węża. Co ciekawe, we wtorki i piątki na terenie świątyni jest organizowany słynny Karon Market. Świątynię łatwo rozpoznać na tle innych budynków – znajduje się przy Patak Road, niedaleko centrum, zaledwie pół kilometra od piaszczystej plaży.

Inne atrakcje

Turyści przybywający na plażę Karon nie mogą narzekać na brak rozrywek. Dla rodzin świetną zabawą będą odwiedziny w Dino Park, gdzie można zagrać w mini-golfa urządzonego w tematycznym juraparku.

Warto również postawić na sporty niekoniecznie wodne, jak siatkówka, która jest chętnie uprawiana w wyznaczonej strefie klubowej. Dużo wrażeń dostarcza także teren przeznaczony do jazdy na quadach – ATV Karon.

Przy plaży znajduje się złota statua Naga, która jest wręcz idealnym miejscem na wykonanie pamiątkowej fotografii. Okazję do relaksu stanowi z kolei wizyta w jednym z salonów masażu czy SPA. Turyści chętnie wykonują sobie tatuaże czy zapisują się na organizowane w Karon kursy gotowania w stylu tajskim.

Punkt widokowy Karon, Phuket.
Punkt widokowy Karon, Phuket.

Nad plaża znajduje się przepiękny punkt widokowy, jedno z najczęściej fotografowanym miejsc na Phuket. Warto zajechać tam i zrobić parę pamiątkowych zdjęć.

Rekomendowane hotele na Plaży Karon, Phuket

3* Baumancasa Beach Resort
3* Baan Sailom Hotel
4* Grand Sunset Hotel
4* Woraburi Phuket Resort
5* Hilton Phuket Arcadia Resort
5* Centara Grand Beach Resort

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.