Plaża Kata, Phuket

0
5365
Plaża Kata, Phuket.
Plaża Kata, Phuket.

Poszukując w Internecie informacji na temat wyspy Phuket, z pewnością szybko natrafisz na opinie, że jej najpiękniejszą plażą jest Kata. Ile w tym prawdy? Cóż, to kwestia gustu i oczekiwań, ale trudno zaprzeczyć, że urlop w tym miejscu jest okazją do fantastycznego odpoczynku na łonie egzotycznej przyrody. Poznaj Kata Beach, jedną z najchętniej wybieranych plaż na Phuket.

Plaża Kata, Phuket.
Plaża Kata, Phuket.

Plaża Kata Phuket

Plaża Kata znajduje się w niewielkim oddaleniu od Karon, trzeba po prostu udać się bardziej na południe. Pod popularnym określeniem Kata Beach kryją się tak naprawdę dwie plaże – mniejsza (Kata Noi) i większa (Kata). Szczególnie ta pierwsza cieszy się opinią spokojnej, urokliwej, mniej obleganej. Choć dociera się na nią nie bez wysiłku, pokonując spore wzniesienie, zdecydowanie warto udać się na ten spacer i zalec na drobniutkim, białym piasku, w przerwie od kąpieli w lazurowej wodzie.

Plaża Kata, Phuket.
Plaża Kata, Phuket.

Co można robić na miejscu? Jak to na Phuket – spać, jeść, pić, wydawać pieniądze i podziwiać piękno tak natury, jak i architektury. Oczywiście na brak zajęć nie mogą narzekać pasjonaci sportowych aktywności, na czele z surferami, którzy chętnie wybierają się na plażę Kata w sezonie od maja do października. W niniejszym tekście podpowiadamy, jakie atrakcje powiązać z odwiedzinami w tym niezwykle urokliwym zakątku wyspy.

Plaża Kata, Phuket.
Plaża Kata, Phuket.

Punkty widokowe

Tajlandia prezentuje się pięknie z każdej perspektywy – wystarczy stanąć na plaży lub w dżungli i rozejrzeć się dookoła, żeby uznać, że to był dobry kierunek na wakacyjny wyjazd. Jednak trudno zaprzeczyć, że jeszcze lepsze widoki gwarantuje wejście na odpowiedni punkt widokowy. Akurat w okolicy plaży Kata znajdują się dwa, które szczególnie warto polecić.

Punkt widokowy Karon View na Phuket
Punkt widokowy Karon View na Phuket

Bardzo popularnym punktem widokowym jest Karon Viewpoint (nazwa wskazuje na sąsiednią plażę – Karon, ale z Kata jest równie blisko). Punkt jest zlokalizowany pomiędzy plażami Nai Harn oraz Kata Noi. Wizytę można połączyć z konsumpcją przekąsek i napojów. Równie piękne widoki roztaczają się z Kata Noi Viewpoint, gdzie rozlokowano wiele interesujących barów, które sprawiają, że podziwianie krajobrazu sprawnie łączy się z relaksem dla ciała i ducha.

Plaża Kata, Phuket.
Plaża Kata, Phuket.

Nocny Market

Przy Kata New Road każdego dnia po godzinie 17.00 lokalni sprzedawcy organizują targ, który stanowi niewątpliwą atrakcję turystyczną. Smaczne jedzenie, suweniry i pamiątki, ubrania… z pewnością znajdzie się kilka powodów, żeby nieco uszczuplić zawartość portfela. Gdy spacerując po Kata, zobaczysz charakterystyczną, zieloną figurę Hulka, znanego wszystkim fanom komiksowego uniwersum Marvel, możesz mieć pewność, że właśnie tu odbywa się Kata Night Market.

Kata Center

Kata Center jest najstarszą częścią plaży i koncentruje się wokół ruchliwego skrzyżowania; niewiele się tam zmieniło, jeśli nie liczyć modnej restauracji Starbucks and Peach. Życie nocne jest bardzo aktywne, a znajdziesz wiele barów, ale bez go-go.

Wat Kittisankaram

W oddaleniu około kilometra od plaży, przy On Patak Road, znajduje się świątynia znana wśród turystów jako Wat Kata (Kata Temple), choć jej faktyczna nazwa to Wat Kattisangkaram. Buddyjski obiekt został wzniesiony w 1832 roku. Swoją charakterystyczną bryłą i żywą kolorystyką odznacza się na tle okolicznego lasu. Odwiedziny w świątyni są możliwe, ale należy pamiętać o odpowiednim stroju.

Rekomendowany hotel na plaży Kata, Phuket

3* Kata Sea Breeze Resort
4* Beyond Resort Kata
4* Kata Palm Resort
4* Chanalai Romantica Resort
5* Malisa Villa Suites

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.