Plaża Nai Harn, Phuket

0
2477
Plaża Nai Harn, Phuket.
Plaża Nai Harn, Phuket.

Choć jeszcze kilka dekad temu plaża Nai Harn była kojarzona co najwyżej przez mieszkańców okolicy i nielicznych podróżników, dziś jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych. Dlaczego? Nai Harn uważana jest za jedną z najładniejszych plaż na wsypie Phuket.

Plaża Nai Harn, Phuket.
Plaża Nai Harn, Phuket.

Plaża Nai Harn Phuket

Na Nai Harn znajduje się skromniejsza baza noclegowa, która obejmuje zarówno luksusowe, położone tuż nad brzegiem kurorty SPA o podwyższonym standardzie, jak i tańsze obiekty, które również pozwalają wypocząć. Jest tu znacznie spokojniej niż w pobliżu gwarnego Patong czy innych „imprezowych” punktów wyspy.

Plaża Nai Harn, Phuket.
Plaża Nai Harn, Phuket.

Idealne miejsce do nurkowania i innych aktywności

Plaża Nai Harn cieszy się zasłużoną opinią destynacji wręcz stworzonej dla pasjonatów wodnych szaleństw. Silny prąd sprawia, że w sezonie jesienno-wiosennym zjeżdżają się tu surferzy i kitesurferzy, a także osoby uprawiające bardziej niszowe sporty wodne. Z kolei przy położonej na południu plaży Ya Nui świetnie się nurkuje, podobnie jak na niewielkiej Ao Sane Beach. Jeśli masz możliwość wypożyczenia sprzętu do nurkowania lub snorkelingu, koniecznie z niej skorzystaj.

Plaża Nai Harn, Phuket.
Plaża Nai Harn, Phuket.

Pobyt w okolicach plaży Nai Harn warto uświetniać kulinarnymi degustacjami w rozlicznych lokalach (niekoniecznie serwujących specjalności kuchni tajskiej). Wśród najlepszych restauracji jednym tchem wymienia się Le Celtique, Ravai View Cafe & Bar czy Promthep Cape Restaurant.

Plaża Nai Harn, Phuket.
Plaża Nai Harn, Phuket.

Nie każdemu turyście z Polski przypada do gustu tradycyjna, prosta, choć specyficzna kuchnia Tajów, oparta w dużej mierze na warzywach i owocach morza. Na szczęście w kurortach przy plaży Nai Harn nie brakuje punktów skupionych typowo na kuchni europejskiej, na przykład włoskiej czy francuskiej. Każdy znajdzie coś dla siebie. Warto podkreślić, że część restauracji znajduje się bezpośrednio na plaży, co gwarantuje dodatkowe wrażenia.

Nai Harn to nie tylko piaszczysta, przyjemna plaża, ale również okalające ją zbocza pokryte gęstą, zieloną roślinnością. Tam, gdzie się da (jest to bezpieczne i dozwolone) warto udać się na spacer. Czy może być coś bardziej relaksującego niż kontakt z naturą?

Plaża Nai Harn, Phuket.
Plaża Nai Harn, Phuket.

Co charakterystyczne, na plaży Nai Harn oraz w jej bliskiej okolicy jest prowadzona sprzedaż daleko wykraczająca poza branżę spożywczą. Podczas pobytu w tej malowniczej okolicy można w prosty sposób nabyć między innymi obrazy lokalnych artystów, akcesoria do uprawiania muay thai, książki, ubrania czy elementy wyposażenia domu.

Plaża Nai Harn, Phuket.
Plaża Nai Harn, Phuket.

Wat Nai Harn

Przebywając w okolicy Nai Harn warto odwiedzić miejscową świątynię, która swoją bryłą już na pierwszy rzut oka wyróżnia się na tle zieleni czy innych zabudowań. Rzeźby, zdobienia, żywe kolory przykuwają uwagę turystów.

Rekomendowany hotel na plaży Nai Harn, Phuket

3* All Seasons Naiharn
3* Naiharn Beach Resort
4* The Gallery Hotel Nai Harn
5* Sunsuri Phuket
5* The Nai Harn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.