Plaża Nopparat Thara Krabi

0
3586
Plaża Nopparat Thara, Krabi.
Plaża Nopparat Thara, Krabi.

Jeśli na wakacjach w Tajlandii szukasz odosobnienia, powinieneś koniecznie odwiedzić plażę Nopparat Thara, usytuowaną w prowincji Krabi. Niewątpliwie znajdziesz tam ciszę i spokój, czyli to, czego właśnie potrzebujesz. Wakacje w Tajlandii większości turystów kojarzą się głównie z beztroskim wylegiwaniem się na skąpanych w słońcu, piaszczystych plażach i podziwianiem na żywo sielskich krajobrazów, wcześniej oglądanych jedynie na widokówkach. Wielu przyjezdnych przybywających tutaj w szczycie sezonu skarży się jednak na zbytnie zatłoczenie plaż oraz związany z tym brak intymności.

Podstawowe informacje o Nopparat Thara

Ta 3-kilometrowa piaszczysta plaża znajduje się około 18 km na zachód od Krabi Town i sąsiaduje z Ao Nang. Ta 3-kilometrowa piaszczysta plaża znajduje się około 18 km na zachód od Krabi Town i sąsiaduje z Ao Nang.

Osoby, którym było dane zobaczyć na własne oczy plażę Nopparat Thara, na ogół zgodnie twierdzą, że dzierży ona miano jednej z piękniejszych w tej okolicy, pod względem naturalnego uroku niewiele ustępując innym plażom w regionie, nad którymi ma zresztą pewną przewagę. Nie ma tutaj mianowicie zbyt wielu turystów, tak że przechadzając się po dosyć długim, ponad kilometrowym nadmorskim, piaszczystym pasie, w większości napotyka się na miejscową ludność oraz innych turystów.

Plaża Nopparat Thara, Krabi.
Plaża Nopparat Thara, Krabi.

Na plaży Nopparat Thara panuje zatem względny spokój i cisza, przerywana niekiedy przez szum wody. To wyśmienite miejsce, aby uciec od codziennych problemów, pozostając jednocześnie w pobliżu jednej z najsłynniejszych plaż w tajskim Krabi, czyli Ao Nang. I to właśnie z Ao Nang można najłatwiej dostać się na Nopparat Thara, przemierzając wcześniej drogę autobusem, songtheawem lub na pieszo

Nopparat Thara Plaza

W pobliżu plaży możesz także spokojnie zrobić zakupy i zaopatrzyć się w brakujące produkty spożywcze oraz ubrania i pamiątki. Jest to możliwe dzięki Nopparat Thara Plaza – pazaż mieszczący około 20 restauracji i sklepów, gdzie kupisz niemal wszystko, czego tylko potrzebujesz – od jedzenia i wody poprzez odzież, leki, kosmetyki, środki czystości, produkty ziołowe itp.

Jeśli czujesz się zmęczony ciągłym chodzeniem i nieustającymi podróżami, możesz także skorzystać z oferty masażu. Plaza handlowa umieszczona jest w przepięknym miejscu, w pobliżu egzotycznych drzew i kwiatów, w okolicy znajduje się też duży staw zarybiony przez ryby.

Z kolei w pobliżu centrum działa słynny bar i restauracja Luna Beach, gdzie nie tylko zjesz smaczny posiłek, ale także spędzisz miło czas sympatycznym towarzystwie. Jeśli wybierasz się w podróż z dziećmi, i one będą miały zapewnione atrakcje, między innymi dzięki parkowi rozrywki Tree Top Adventure Park.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here