Plaża Nopparat Thara Krabi

0
4316
Plaża Nopparat Thara, Krabi.
Plaża Nopparat Thara, Krabi.

Jeśli na wakacjach w Tajlandii szukasz odosobnienia, powinieneś koniecznie odwiedzić plażę Nopparat Thara, usytuowaną w prowincji Krabi. Niewątpliwie znajdziesz tam ciszę i spokój, czyli to, czego właśnie potrzebujesz. Wakacje w Tajlandii większości turystów kojarzą się głównie z beztroskim wylegiwaniem się na skąpanych w słońcu, piaszczystych plażach i podziwianiem na żywo sielskich krajobrazów, wcześniej oglądanych jedynie na widokówkach. Wielu przyjezdnych przybywających tutaj w szczycie sezonu skarży się jednak na zbytnie zatłoczenie plaż oraz związany z tym brak intymności.

Podstawowe informacje o Nopparat Thara

Ta 3-kilometrowa piaszczysta plaża znajduje się około 18 km na zachód od Krabi Town i sąsiaduje z Ao Nang. Ta 3-kilometrowa piaszczysta plaża znajduje się około 18 km na zachód od Krabi Town i sąsiaduje z Ao Nang.

Osoby, którym było dane zobaczyć na własne oczy plażę Nopparat Thara, na ogół zgodnie twierdzą, że dzierży ona miano jednej z piękniejszych w tej okolicy, pod względem naturalnego uroku niewiele ustępując innym plażom w regionie, nad którymi ma zresztą pewną przewagę. Nie ma tutaj mianowicie zbyt wielu turystów, tak że przechadzając się po dosyć długim, ponad kilometrowym nadmorskim, piaszczystym pasie, w większości napotyka się na miejscową ludność oraz innych turystów.

Plaża Nopparat Thara, Krabi.
Plaża Nopparat Thara, Krabi.

Na plaży Nopparat Thara panuje zatem względny spokój i cisza, przerywana niekiedy przez szum wody. To wyśmienite miejsce, aby uciec od codziennych problemów, pozostając jednocześnie w pobliżu jednej z najsłynniejszych plaż w tajskim Krabi, czyli Ao Nang. I to właśnie z Ao Nang można najłatwiej dostać się na Nopparat Thara, przemierzając wcześniej drogę autobusem, songtheawem lub na pieszo

Nopparat Thara Plaza

W pobliżu plaży możesz także spokojnie zrobić zakupy i zaopatrzyć się w brakujące produkty spożywcze oraz ubrania i pamiątki. Jest to możliwe dzięki Nopparat Thara Plaza – pazaż mieszczący około 20 restauracji i sklepów, gdzie kupisz niemal wszystko, czego tylko potrzebujesz – od jedzenia i wody poprzez odzież, leki, kosmetyki, środki czystości, produkty ziołowe itp.

Jeśli czujesz się zmęczony ciągłym chodzeniem i nieustającymi podróżami, możesz także skorzystać z oferty masażu. Plaza handlowa umieszczona jest w przepięknym miejscu, w pobliżu egzotycznych drzew i kwiatów, w okolicy znajduje się też duży staw zarybiony przez ryby.

Z kolei w pobliżu centrum działa słynny bar i restauracja Luna Beach, gdzie nie tylko zjesz smaczny posiłek, ale także spędzisz miło czas sympatycznym towarzystwie. Jeśli wybierasz się w podróż z dziećmi, i one będą miały zapewnione atrakcje, między innymi dzięki parkowi rozrywki Tree Top Adventure Park.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.