Plaża Patong, Phuket

0
8886
Plaża Patong, Phuket.
Plaża Patong, Phuket.

Patong jest zdecydowanie najpopularniejszą i najchętniej odwiedzaną plażą na wyspie Phuket. Co wyróżnia ją na plus, a co zaliczylibyśmy do minusów? Na jakie atrakcje mogą liczyć turyści przybywający tu chociażby z Polski, z drugiego końca świata?

Plaża Patong, Phuket.
Plaża Patong, Phuket.

Patong Phuket

Patong jest uosobieniem azjatyckiego kurortu, w którym postawiono na międzynarodową turystykę i nocne życie, które kwitnie tu praktycznie przez cały rok. To idealna destynacja dla osób kochających charakterystyczny gwar zaludnionych plaż, gdzie ludzie cały dzień i całą noc są nastawieni na imprezowanie. Słowo „party” i jego tajski odpowiednik jest tu bardzo chętnie używane, podobnie jak „shopping”, bo w Patong znajduje się wiele punktów handlowych.

Plaża Patong, Phuket.
Plaża Patong, Phuket.

3-kilometrową plażę i okolice można polecić podróżującym „ekipom” znajomych, parom, które lubią się bawić, a także singlom, którzy w odległych, egzotycznych stronach są otwarci na nowe znajomości.

Plaża Patong, Phuket.
Plaża Patong, Phuket.

Zdecydowanym plusem jest także komfort pobytu w tej okolicy. Turystom niczego tu nie brakuje, niczym nie trzeba się martwić, wszystko jest w zasięgu ręki, w pobliżu. To zdecydowana różnica w porównaniu z mniej uczęszczanymi, bardziej kameralnymi plażami.

Kolorowe światła na ulicach, głośna muzyka, tłumy na plażach i ulicach, setki knajp na każdym kroku – dla wielu turystów to kusząca wizja, jednak nie dla wszystkich bez wyjątku. Patong to centrum życia nocnego na Phuket.

Miasto Patong.
Miasto Patong.

Przybywających na Phuket po raz pierwszy należy uczulić, że nie każdemu spodoba się gwarny, „popularny” charakter plaży Patong i jej okolic. Dlatego jeśli planujesz wyjazd bardziej nastawiony na relaks, spokojne spacery, kontakt z tradycyjną kulturą, mało zamieszania, lepiej poczytaj o innych plażach i tam wybierz się na urlop, a Patong potraktuj ewentualnie jako ciekawostkę.

Ciekawsze atrakcje Patong

Simon Cabaret, Phuket.
Simon Cabaret, Phuket.

Simon Cabaret

Każdego wieczoru przy 8 Sirirach Road odbywają się niezwykłe, wieczorne spektakle, które są znane daleko poza granicami Tajlandii jako Simon Cabaret Show. Każdy pokaz skupia się na niezwykłych choreografiach i kostiumach, a artyści zachwycają nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również niebanalnym humorem. Śpiewy, scenki, światła – to wszystko towarzyszy kabaretowi, który działa w okolicach Patong od lat, przyciągając kolejnych widzów z całego świata.

Patong Boxing Stadium.
Patong Boxing Stadium.

Patong Boxing Stadium

Jedną z wizytówek Tajlandii jest popularna sztuka walki nazywana tajskim boksem. Ma ona wielu fanów także w Polsce, więc wizyta na wyspie Phuket stanowi znakomitą okazję do zobaczenia walki tajskich bokserów na żywo. Będąc w Patong, warto odwiedzić stadion bokserski przy Sai Namyen Road. Oczywiście na miejscu można udać się do baru, kupić przekąski i posłuchać angielskojęzycznego komentarza. W tym miejscu panuje specyficzna atmosfera, której nie doświadczy się na zakupach czy w luksusowym hotelu. Oglądanie walk na żywo i zetknięcie z tajskimi bokserami dostarcza emocji i zostaje w pamięci na długo.

Jungceylon Phuket.
Jungceylon Phuket.

Jungceylon

Pod adresem 199 Rat-U-thit 200 Pee Road od godziny 11.00 do 22.00 jest otwarte centrum handlowe Jungceylon, w którym znajduje się ponad 200 sklepów i lokali, więc absolutnie każdy miłośnik zakupów będzie usatysfakcjonowany. Outlety, sklepy z elektroniką, restauracje, meble, okulary, kioski – można długo wymieniać różnorodny asortyment dostępny w tym miejscu. Spektakularny wygląd budynku znacznie odbiega od naszych standardowych przyzwyczajeń z dużych polskich miast. Znajdują się tu także strefy gier, kino, muzeum muszli i wiele innych atrakcyjnych punktów.

Surf House Patong, Phuket.
Surf House Patong, Phuket.

Surf House

Niezwykłym miejscem przy Beach Road jest Surf House, czyli miejsce, w którym można surfować pod dachem, w całkowicie bezpiecznych warunkach. Sztucznie wygenerowane fale sprawiają, że wrażenia z surfowania są bardzo zbieżne z naturalnymi. Za 1000 batów można na godzinę wynająć jedno ze stanowisk, które służy kontrolowanej zabawie lub nauce podstaw surfowania.

SPA i salony masażu

Okolice plaży Patong są pełne nie tylko knajpek czy sklepów, ale również obiektów, w których oferuje się masaże, a także inne zabiegi relaksacyjno-pielęgnacyjne. Jeśli spędzasz urlop na Phuket, być może nie chcesz ograniczać się wyłącznie do spacerów, plażowania, kąpieli czy imprez i zakupów. Aby złapać chwilę oddechu i poddać się przyjemnym zabiegom, sprawdź bogatą ofertę licznych SPA i gabinetów masażu w pobliżu Patong.

Patong, Bangla, Phuket.
Patong, Bangla, Phuket.

Bangla Road

Ciągnąca się przez kilkaset metrów ulica Bangla Road swoje prawdziwe oblicze ujawnia dopiero po zmroku. Wtedy rozpalają się kolorowe światła, ułatwiając przemieszczanie się w tym energetycznym zakątku Patong.

Życie nocne skupia się na Bangla Road, Patong, Phuket.
Życie nocne skupia się na Bangla Road, Patong, Phuket.

Właśnie w tym miejscu koncentruje się życie nocne całej okolicy, a poszczególne atrakcje zasługują na osobny opis. Dość powiedzieć, że nocą można tu potańczyć na dyskotece, zjeść każdy rodzaj posiłku w jednym z food-trucków, napić się w barze, obejrzeć mecz, pograć w bilard, odwiedzić nocny klub, zapalić sziszę czy zobaczyć występy artystyczne na żywo.

White Room, Patong, Phuket.
White Room, Patong, Phuket.

Uwaga! Imprezy przy Bangla Road są bardzo zróżnicowane i naprawdę dostarczają sporo wrażeń. Jeśli myślisz o imprezowaniu na Phuket, koniecznie wybierz okolice plaży Patong. W tym kurorcie możesz liczyć na największy – nomen omen – melanż atrakcji.

Rekomendowany hotel na plaży Patong, Phuket

3* The Royal Palm Beach Front
3.5* Ashlee Hub Hotel
4* Burasari Phuket Resort
4* Holiday Inn Express Phuket Patong Beach Central
5* La Flora Resort Patong
5* Millennium Resort Patong

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.