Plaża Phra Nang w Krabi

0
4868
Plaża Phra Nang, Krabi.
Plaża Phra Nang, Krabi.

Turyści odwiedzający rejony prowincji Krabi zgodnie przyznają, że plaża Phra Nang, zwana też niekiedy plażą księżniczki zalicza się do grona najpiękniejszych plaż na całym świecie. Jest jednym z 4 obszarów na Railay. Pobyt w tym miejscu może dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń. Dotarcie do niej nie jest zbyt trudne, nie zajmuje wiele czasu i z reguły trwa nie dłużej niż pół godziny.

Plaża  Phra Nang

Jeśli wybierasz się w to miejsce, najlepiej skorzystać z przewozów specjalnymi długorufowymi łódkami, które odpływają zazwyczaj z Ao Nang (i to z kilku wyznaczonych punktów), albo z plaży Nopparat Thara. Po uiszczeniu odpowiedniej opłaty przewoźnikowi wybiera się miejsce, gdzie pragnie się dotrzeć.

Łodzie długorufowe, Krabi.
Łodzie długorufowe, Krabi.

Większość przyjezdnych po szczęśliwym osiągnięciu celu podróży rozkłada sobie ręcznik lub koc na pierwszym wolnym skrawku piasku i cieszy się pełnym słońcem, którego nie brakuje tutaj właściwie o żadnej porze roku.

Wysoki sezon na plaży Phra Nang, Krabi.
Wysoki sezon na plaży Phra Nang, Krabi.

Trzeba jednak mieć świadomość, że plaża Phra Nang jest oblegana przez turystów, dlatego raczej nie możesz liczyć tutaj na intymność – chyba że przybędziesz z samego rana, żeby podziwiać wczesny wschód słońca. Tłok zostaje zrekompensowany poprzez czyste, błękitne niebo, szmaragdową wodę oraz egzotyczną przyrodę, która jest na wyciągnięcie ręki.

Widok z jaskini plaży Phra Nang, Krabi.
Widok z jaskini plaży Phra Nang, Krabi.

Atrakcje plaży Phra Nang

Możliwość beztroskiego wylegiwania się na piasku oraz opalania się nie stanowi wszystkiego, co ma do zaoferowania wspaniała plaża Phra Nang. Jeśli poczujesz głód, posilisz się w jednej z pobliskich knajpek, w których właściciele oraz pracownicy serwują przepyszne regionalne dania, choć lekko po zawyżonych cenach. Lekko tańsze jedzenie i przekąski kupisz także w łodzi, a jeśli chcesz się zrelaksować, powinieneś rozważyć możliwość skorzystania z oferty tajskiego masażu.

Phra Nang Cave, jaskinia księżniczki, Krabi
Phra Nang Cave, jaskinia księżniczki, Krabi

Spragnionym wrażeń poleca się spacer do samego końca plaży, gdzie można się natknąć na niezwykłą jaskinię, w której miejscowi żeglarze oraz rybacy oddają hołd bogu Sziwie poprzez własnoręcznie wykonane wizerunki bóstwa przypominające kształtem oraz wyglądem męskie genitalia.

Lokalna ludność wierzy bowiem, że w ten sposób przebłaga boga, aby nie zsyłał na nich kary w postaci burz na morzu stwarzających śmiertelne niebezpieczeństwo. Turystom przebywającym w okolicy po raz pierwszy zaleca się też, aby szczególnie uważali na przyniesione ze sobą jedzenie oraz rzeczy. Grasują tutaj bowiem małe złodziejki, czyli małpy, które zazwyczaj posilają się tym, co plażowicze pozostawiają bez należytej opieki.

Małpy na plaży Phra Nang.
Małpy na plaży Phra Nang.

Jeśli nie chcesz stracić na rzecz małpy smacznej kanapki czy pysznego owocu, musisz mieć właściwie oczy dookoła głowy, gdyż zwierzęta te cechuje niebywała przebiegłość oraz spryt.
Pomimo pewnych niedogodności związanych z obecnością małp na plaży turyści je uwielbiają, traktując jako lokalną atrakcję przyrodniczą.

Stąd wcale nierzadkie są przypadki karmienia tych zwierząt przez plażowiczów, zwłaszcza jeśli wśród nich są małe dzieci. Na Phra Nang nasycisz także oczy widokami mieniących się różnobarwnie skał, które utkwią w Twojej pamięci na długi czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.