Plaża Ton Sai w Krabi

0
4464
Plaża Ton Sai, Krabi.
Plaża Ton Sai, Krabi.

Plaża Ton Sai to wyjątkowe miejsce dla osób lubiących wypoczynek na uboczu. Skryta za ścianą wapiennych skał urokliwa plaża jest rajem zarówno dla tych, którzy szukają wypoczynku z dala od turystycznego zgiełku, jak i dla turystów chcących spędzić czas aktywnie.

Skrywany przez skały diament Ton Sai

Plaża Ton Sai jest składową częścią półwyspu Railay położona w prowincji Krabi niedaleko od Ao Nang, z którego można dopłynąć w 10 minut łodzią lub przyjść na piechotę podczas odpływu, co zajmie nie więcej niż 30-50 minut. Ta niewielka, bo zaledwie 600 metrowa plaża jest ukryta za imponującymi wapiennymi klifami, które skrywają ją przed turystycznym zgiełkiem, czyniąc z niej idealne miejsce dla osób ceniących sobie spokój i kontemplację piękna przyrody przy odgłosach fal oceanu.

Plaża Ton Sai, Krabi.
Plaża Ton Sai, Krabi.

Nie jest to plaża typowo turystyczna, choć pełne atrakcji, w szczególności skierowanych dla osób ceniących aktywny wypoczynek. Dzięki swojemu położeniu Ton Sai na tle innych ośrodków pozostaje bardziej surowe i bliskie codziennemu życiu Tajów z okolic zatoki Railay.

Wspinaczka na Ton Sai, Krabi.
Wspinaczka na Ton Sai, Krabi.

Wypoczynek dla aktywnych na plaży Ton Sai

Czytając w Internecie i przewodnikach turystycznych o Ton Sai, łatwo zorientować się, że główną atrakcją tej plaży jest wspinaczka po okalających zatokę klifach uformowanych ze skał wapiennych. Klify te stanowią nie lada gratkę dla fanów wspinaczki, są również wspaniałym miejscem do jej nauki.

Wspinaczka na Ton Sai, Krabi.
Wspinaczka na Ton Sai, Krabi.

Niektóre wypożyczalnie sprzętu organizują parodniowe kursy dla początkujących. Dla bardziej zaawansowanych są specjalnie wytyczone trasy (trudność od 5 do 8 C) – zadowolą one najbardziej wymagających i doświadczonych wspinaczy, których można spotkać w prawie każdym zakątku zatoki Ton Sai.

Wśród innych atrakcji, jakie skrywa ten magiczny zakątek, znajdują się rejsy charakterystycznymi tajskimi łodziami długorufowymi, które pełnią tutaj rolę taksówek oraz obwoźnych garkuchni. Razem z miejscowymi sternikami można pływać po otwartym morzu lub wybrać się na snorkeling i podziwiać rafy koralowe. Dla osób chcących zejść głębiej możliwe jest nurkowanie i podziwianie dna oceanu. Innym sposobem wypłynięcia na wody jest wynajęcie kajaku w jednej z wypożyczalni.

Plaża Ton Sai, Krabi.
Plaża Ton Sai, Krabi.

Kiedy znuży Cię aktywność

Wieczorami warto zawitać do okolicznych barów, gdzie często odbywają się pokazy ognia, które można podziwiać racząc się owocowymi koktajlami. Wzdłuż całej plaży rozmieszczone są miejscowe bary z jedzeniem w stylu street food. Prócz atrakcji dla aktywnych plaża ta skrywa wiele magicznych miejsc.

Chociażby spacer po dżungli, podczas którego na pewno natrafisz na lokalny gatunek niewielkich małp, które z dużą ciekawością obserwują spacerowiczów. Nie można też nie odwiedzić położonej na przyległej plaży Phra Nang legendarnej jaskini księżniczki, lokalnej świątyni płodności, pełnej figurek kształtem przypominających fallusy, o której krąży wiele opowieści.

Plaża Ton Sai, Krabi.
Wspinaczka na Krabi.

Gdy zapragniesz zostać dłużej

Dla tych, którzy chcą spędzić na Ton Sai kilka dni, dostępne są noclegi w różnym standardzie. Decydując się na komfortowy nocleg, warto brać pod uwagę, że większość takich obiektów znajduje się w pobliskim Railay, dokąd można dostać się wodną taksówką lub na piechotę podczas odpływu.

Chcącym zostać na plaży do wyboru pozostają różnego typu bungalowy, w których niekiedy trudno nawet o ciepłą wodę, ale rekompensują to niskie ceny noclegu i niepowtarzalny klimat kołyszących do snu odgłosów dżungli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here