Plaże Krabi

0
12917
Punkt widokowy na Plażę Railay, Krabi.
Punkt widokowy na Plażę Railay, Krabi.

Tajlandia to wymarzone miejsce na wakacyjny odpoczynek. Turyści przyjeżdżają tutaj z różnych zakątków świata, aby ujrzeć na żywo coś, co mogą zobaczyć tylko nieliczni – mieszkańcy okolicy albo przyjezdni. Szczególną atrakcją dla wielu osób okazują się tutejsze plaże, które przypominają widoki zamieszczane w folderach biur podróży lub na pocztówkach.

Aby wymienić wszystkie plaże w prowincji Krabi nie starczyłoby miejsca na tym blogu ani tez chęci do jego czytania, gdyż w całym regionie znajduje się około 150 wysp a każda z nich posiada nawet do kilkunastu plaż.

W tym artykule skupimy się konkretnie na kontynentalnych plażach Krabi, natomiast wyspy są opisane w oddzielnych tekstach.

Plaża Ao Nang, Krabi. Główne miejsce wypadowe na pobliskie wyspy.
Plaża Ao Nang, Krabi. Główne miejsce wypadowe na pobliskie wyspy.

Plaża Ao Nang

To główna plaża, miasteczko wypadowe na pobliskie wyspy i inne plaże. Logistycznie najlepsze miejsce na nocleg i zwiedzanie prowincji. Większość turystów nocuje tutaj.

Plaża Nopparat Thara, Krabi.
Plaża Nopparat Thara, Krabi.

Plaża Nopparat Thara

Przyległa plaża do Ao Nang będąca przedłużeniem głównej plaży. Zdecydowanie cichsza i bardziej lokalna. Doskonała na wypoczynek i ucieczkę od tłumów choć w sezonie może być tłoczniej.

Plaża Railay, Krabi.
Plaża Railay, Krabi.

Railay

Tak naprawdę półwysep składający się z czterech plaż, Zachodniego i Wschodniego Railay, Ton Sai oraz Phra Nang. Miejsce to uznawane jest za jedno z piękniejszych miejsc na świecie i zasadnie gdyż Railay zachwyca swoim urokiem, którego nie można ominąć planując podróż w te rejony.

Plaża Ton Sai, Krabi.
Plaża Ton Sai, Krabi.

Plaża Ton Sai

Przepiękny kawałek plaży na Railay, zaledwie 10 minut łodzią z Ao Nang. Ulubione miejsce miłośników wspinaczki oraz mniej turystycznych miejsc.

Widok z jaskini plaży Phra Nang, Krabi.
Widok z jaskini plaży Phra Nang, Krabi.

Plaża Phra Nang

Bardzo popularna piaszczysta plaża na Railay. Większość zdjęć z Krabi z wapiennymi klifami jest robiona właśnie tutaj. Na plaży znajduje się też słynna świątynia płodności zwana jaskinią księżniczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.