Rynek Kwiatowy Pak Khlong Talad w Bangkoku

0
2573
Market kwiatowy Pak Khlong.
Market kwiatowy Pak Khlong.

Pak Khlong Talad to największy i najstarszy rynek kwiatowy w Bangkoku, znany z codziennego dostarczania świeżych kwiatów i warzyw. Od czasu do czasu pojawiają się tam losowi sprzedawcy kwiatów. Większość sprzedawców oferuje setki girlandów, bukietów, dekoracji kwiatowych do domu, lub do ofiarowania w świątyniach, ordynacji, ukończenia studiów, przyjęć weselnych, pogrzebów i innych wydarzeń, które wymagają świeżych kwiatów. Ludzie z całego Bangkoku i nie tylko odwiedzają ten rynek, aby kupować hurtowo kwiaty w przystępnych cenach.

Niegdyś rynek Pak Khlong był również centrum świeżych warzyw i owoców, które pochodziły z farm po całym kraju. Rolnicy dostarczali świeże warzywa i owoce codziennie. W historii,to miejsce było również jednym z największych rynków rybnych. Z łodziami przewożącymi ryby z Tha Chin (Samut Sakhon) oraz kanału Bangkok Yai do Kanału Talat. Jednak podczas panowania króla Ramy V, rynek rybny został zamknięty.

Market kwiatowy Pak Khlong.
Market kwiatowy Pak Khlong.

Dawno temu była tutaj szkoła mandaryńska. Mimo to, została zburzona i wybudowano nowe budynki, gdzie już istniał handel w tym miejscu. W przeszłości, przez lata rynek był pełen sprzedawców oferujących swoje produkty razem z kupcami, którzy przybywali z terenów całej Tajlandii.

Handel drogą wodną był popularny w dawnych latach, także przy nieodległej przystani Tha Tien oraz właśnie na rynku Pak Khlong. Łodzie wiosłowe zbierały się w tym obszarze, tworząc mały rynek na wodzie. Łodzie te  przypływały z Thonburi, ogrodów w Bang Kruai czy Nonthaburi

Zaraz nieopodal Pak Khlong kiedyś zbudowano kanał Rop Krung, co skutkowało całkiem dużą społecznością znaną w przeszłości jako Khlong Talat, która w zajmowała się w centrum handlem rybami. Z czasem zaczęto tam handlować świeżymi owocami, warzywami oraz kwiatami. 

Market kwiatowy Pak Khlong.
Market kwiatowy Pak Khlong.

Do teraz jest atrakcją turystyczną dla miejscowych, także cudzoziemcy uwielbiają spacerować tu i robić zdjęcia na słynnym rynku.

Wśród egzotycznych kwiatów sprzedawanych  znajdziemy tam jaśmin, róże, chryzantemy, lilie, klitorie ternateńską, żółte mariny i wiele gatunków orchidei w różnych kolorach.

Większość kwiatów pochodzi z pobliskich prowincji Samut Sakhon i Samut Songkhram, gdzie są one również sprzedawane na rynkach wodnych, takich jak Tha Kha. Inne, które potrzebują chłodniejszego klimatu, rosną w górzystych i chłodniejszych obszarach wokół Chiang Mai i Chiang Rai.

Przylegający do rynku kwiatowego jest rynek warzyw i owoców. Tutaj znajdziesz wiele różnych rodzajów świeżych warzyw, owoców, cebuli, czosnku, papryki i ziół oraz przypraw.

Lokalizacja Pak Khlong

Rynek kwiatowy Pak Khlong znajduje się za Yodpiman Riverwalk, tuż przy rzece Chao Phraya w dzielnicy Phra Nakhon w Bangkoku. Jest to około jednego kilometra na południe od Świątyni Leżącego Buddy Wat Pho i Wielkiego Pałacu.

Market kwiatowy Pak Khlong.
Market kwiatowy Pak Khlong.

Rynek jest otwarty codziennie, 24 godziny na dobę.

Galeria

Mapa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.