Safari World Bangkok

0
8078
Safari World dziekie zwierzęta
Safari World park zamieszkany jest przez liczne zwierzęta

Otwarty w 1988 roku, Safari World w Bangkoku podzielony jest na odrębne obszary: Safari Park na otwartej przestrzeni 480 akrów, przez który można jechać samochodem lub autobusem oglądając zwierzęta żyjące wolno na tym obszarze, kolejny obszar to otwarte zoo zajmujące 180 akrów zamieszkane przez ptaki, oraz Marine Park, przypominający bardziej tradycyjne zoo z pokazami zwierząt, straganami i pamiątkami.

Safar World to dobra opcja dla rodzin z dziećmi

Sekcja Safari Park to bardzo imponujący ośmio-kilometrowy obszar, na którym zwierzęta wędrują swobodnie i mogą być obserwowane zza szyb samochodów i organizowanych autobusów. Pierwsza część jest domem dla wielu gatunków zwierząt roślinożernych: zebry, wielbłądy, antylopy, gazele, nosorożce i niesamowitej dużej ilości ptaków: strusi, pelikanów, żurawi, bocianów. Podczas jazdy można zatrzymać się w dowolnym momencie, aby podziwiać zwierzęta, tutaj należy zastosować się do kilku prostych zasad: jechać powoli, nie karmić zwierząt, nie trąbić. Można nawet otworzyć okna, jednak zakazane jest wychodzenie z pojazdu. W tym terenie spotkamy zadziwiająca ilość żyraf spacerujących w obszarze karmienia, podobno największe stado na świecie. To naprawdę inne doświadczenie, przejeżdżając przez terytorium w środku wolnych i zdrowych zwierząt, które niezbyt zwracają większej uwagi na ludzi w porównaniu do tradycyjnego zoo.

Mapa Safari World
Park to ogromny obszar podzielony na parę sekcji

Nastrój zmienia się nieco po dotarciu do masywnych bram metalowych, nad którymi znajduje się widokowa wieża bezpieczeństwa. Przed otwarciem pierwszej bramy strażnik nakazuje odwiedzającym do powrotu do ich samochodów oraz o zamknięciu wszystkich okien, a następnie brama powoli zamyka się a pojazdy mogą poruszać się w obszarze zamieszkanym przez drapieżniki. Znajdują się tutaj tygrysy, lwy oraz niedźwiedzie himalajskie. Najlepszym czasem na wizytę tutaj jest pora karmienia, z reguły samego rana.

Safari World Lwy
Strefa zamieszkała przez lwy w Safari World

Po skończeniu wyprawy w Safari Park, można przejść do Marine World, który jest bardziej tradycyjnym zoo połączonym w gigantyczny park rozrywki z wieloma pokazami zwierząt.
Najlepiej sprawdzić rozkład czasowy odbywających się 7 pokazów podczas wjazdu, aby nie uniknąć interesującego ze słoniami. Inne w ogromnych amfiteatrach pokazy to ptaki, lwy morskie i kontrowersyjny Boks orangutanów. Najbardziej popularny i widowiskowy to show z delfinami.

Safari World Pokaz delfinów
Pokaz delfinów w sekcji Marine World

Safari World  jest czymś więcej niż tylko parkiem ze zwierzętami, można tu również obejrzeć tutaj western – show kowbojów kaskaderów, lub jeszcze bardziej widowiskowy ‘Spy War’ w stylu Hollywood, w którym wybuchy są tak głośne i słyszalne w całym zoo. Niektóre mniej odwiedzane części zawierają duże ryby, dochodzące nawet do kilku metrów.

Nie przegap platformy karmienia żyraf, gdzie można nakarmić je bananami i robić sobie z nimi zdjęcia.

Safari World jest zdecydowanym faworytem wśród rodzin i dzieci, to świetny sposób na spędzenie dnia z dala od miasta.

Informacje praktyczne:

Godziny otwarcia: Safari Park 9:00 – 17:00, Marine Park 9:00 – 18:00

Adres: 99 Panyaintra Road, Samwatawantok, Klongsamwa

Bilety: Safari World: dorośli 400, dzieci 300 THB, Marine Park: dorośli 700, dzieci 400 THB; pakiet: dorośli 900, dzieci 550 THB

Mapa:

Jak dojechać do Safari World

Najlepiej taxi ze względu na odległość. Można tez zamówić w miejscowych agencjach turystycznych pakiety biletów wstępu wraz z transferami oraz posiłkami.

Autobus – no. 26, 60, 71, 96, 115, 501

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.