Sea Life Bangkok Ocean World

0
5893
Długi tunel w Sea Life Bangkok Ocean World
Długi tunel w Sea Life Bangkok Ocean World

Sea Life Bangkok Ocean World (wcześniej nazywany Siam Ocean World) znajdujący się wewnątrz Siam Paragon w centrum Bangkoku jest jednym z największych akwarium w Azji Południowo-Wschodniej. W podziemiach ogromnego centrum handlowego znajdziemy min. długi 270-stopniowy podoceaniczny tunel, 360-stopniowe panoramiczne oceanarium, 8-metrowy zbiornik z rafą koralową oraz las tropikalny. To podziemne akwarium oczaruje cię z innowacyjnością światowej klasy i ponad 30,000 zwierzętami morskimi z różnych regionów wodnych na całym świecie.

Wyjście do Sea Life to dobra propozycja dla rodzin z dziećmi

Akwarium podzielone jest na 7 części. Podróż do głębi oceanu rozpoczyna się w strefie ‘Weird and Wonderful’ (dziwne i cudowne), która mieści imponującą kolekcję rzadkich i dziwnych stworzeń morskich, takich jak ryba żabnicokształtna, czy gigantyczny japoński krab pacyficzny. W ‘Deep Reef’ zamieszkują jedne z najbardziej fascynujących mieszkańców raf na świecie wśród nich, batsifh, wargacz garbogłowy i pokolec królewski.

W kolejnej strefie ‘Living Ocean’ dowiesz się, jak żyją zwierzęta w oceanie, aby następnie przejść do lasu deszczowego, w którym znajdują się prapłetwce brunatne, lustrzeńce meksykańskie, nutrie amerykańskie oraz wydry. W strefie skalistego brzegu ‘Rocky shore’ można zaobserwować pingwiny i inne ssaki morskie. Niewątpliwą atrakcją jest największy w całej Azji ogromny tunel podwodny, nad którym przepływają różne gatunki rekinów, płaszczek, gruperów. W ostatniej strefie ‘Sea Jellies’ znajdziemy meduzy w specjalnie podświetlonych diodami led akwariach.

W Sea Life Bangkok Ocean World można podziwiać rekiny
W Sea Life Bangkok Ocean World można podziwiać rekiny

W oceanarium jest oczywiście więcej atrakcji. Jest możliwość popływania z rybami, oraz spaceru podwodnego ze specjalnym przezroczystym hełmem na głowie.  W każdej strefie o określonych godzinach odbywają się pokazy karmienia rekinów, pingwinów, wydr, płaszczek.  W lesie deszczowym można samemu karmić zwierzęta.

Karmienie pingwinów w Sea Life
Karmienie pingwinów

Zabawa nie kończy się tylko w akwarium. Dodatkowo za opłatą jest tutaj specjalne kino Sanyo 4D-Xventure, w którym odbywa się specjalny 25 minutowy seans dostarczający niesamowitych wrażeń. Korzystanie z technologii state-of-the-art, środowiska wirtualnego utworzonego przez teatr zapewnia niezapomniane emocje podczas seansu.

Informacje praktyczne:

Godziny otwarcia: 10:00 – 21:00

Adres: Siam Paragon, Siam

Bilety: przy zakupywaniu przez Internet 10%, strona z biletami

Mapa:

Jak dojechać do Sea Life Bangkok Ocean World

Oceanarium jest położone w samym sercu Bangkoku w centrum handlowym Siam Paragon, wiec nie będzie problemów z BTS, taxi czy autobusami.

BTS Skytrain – stacja Siam; autobus 73, 16, 15, 79, 40, 54, i 204

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.