Siam Park Bangkok

0
5638
Siam Park w Bangkoku

W Siam Park jest tyle do zobaczenia i zrobienia że można spędzić tam spokojnie cały dzień. Duża cześć obejmuje Aquapark ze zjeżdżalniami, pozostała jest oddzielnym parkiem rozrywki z kilkoma fantastycznymi kolejkami górskimi zarówno dla małych i dużych dzieci. Nie spodziewaj się jednak tutaj standardów jak Disneylandzie, park wygląda jak z lat 90-tych. Mimo to ceny wejścia wraz z tanim jedzeniem na pewno dostarczą dla dzieci sporą rozrywkę.

Wejście do Siam Park w Bangkoku
Wejście do Siam Park w Bangkoku

Siam Park to dobra propozycja dla rodzin z dziećmi

Siam Park podzielony jest na pięć obszarów: park wodny, X-Zone, Family World, Fantasy World i Small World, zawiera atrakcje dla osób w każdym wieku. Karnet jednodniowy z wstępem do całego parku i wszystkich atrakcji kosztuje około 900 THB dla osób powyżej 130 cm wzrostu (ograniczenie dla większości dużych kolejek górskich), a 400 THB za wstęp do Family World, Fantasy World, a także parku wodnego. Mapa oznaczona jest kolorami, dzięki czemu można łatwo określić, które atrakcje zawarte są w pakiecie.

Zjeżdżalnia w Siam Park
W Siam Park każdy znajdzie coś dla siebie

Wodny park jest zdecydowanie najbardziej popularną strefa, oferując idealne miejsce do relaksu i ucieczkę od zgiełku miasta. Jest tu dużo zacienionych miejsc, rodziny często spędzają cały dzień tutaj, skacząc do strumieni i sztucznej rzeki, która przepływa przez park szczycący się również największym basenem ze sztuczną falą na świecie. Są też specjalne małe fale w płytkich obszarach odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych.

Siam Park oferuje gigantyczny basen z falami
Siam Park oferuje gigantyczny basen z falami

Dla starszych dzieci Super Spiral (wielka okręcana zjeżdżalnia) to świetna zabawa, dla mniejszych natomiast znajdują się mini zjeżdżalnie, a dla śmiałków – tzw. Speed Slide. Jest to zdecydowanie jedna z najbardziej przerażających zjeżdżalni, wyglądająca dość niewinnie, najwyższa mieści się na wysokości 7 piętra, zanotowana w księdze rekordów Guinnessa.

Zjeżdzalnia Siam Park Bangkok
Kręta zjeżdżalnia w Siam Park

X-Zone obejmuje większość jazd dla nastolatków i dorosłych. Vortex jest łatwo najbardziej imponujące, jeden z największych podwieszanych kolejek górskich na świecie, z maksymalną prędkością 80 kilometrów na godzinę. Innym ekscytującą atrakcją jest Boomerang.

Przy Giant Drop spotkamy najwięcej krzyków, gdzie ludzie spadają przez kilka sekund z wysokości 75 metrów. Jest to również jedna z najbardziej popularnych przejażdżek w Siam Park City. Znajdziemy tu również diabelski młyn i inne atrakcje. Na drugim końcu położony jest Small World odpowiedni dla małych dzieci z mini karuzelą, małym staw z łodzią z łabędzia i nawet nadmuchiwany zamek.

Atrakcje Siam Park w Bangkoku
Giant Drop mierzy 75 metrów

W sekcji Family World, znajdują się klasyczne atrakcje dla rodziny takie jak statek piracki, przejażdżka na magicznym dywanie, Grand Canyon, oraz afrykańska przygoda. Ci, dla których wszelkie zjeżdżalnie i kolejki górskie sprawiają zawrót głowy mogą udać się do parku wodnego albo na olbrzymi taras widokowy.

Mapa Siam Park
Mapa Siam Park

Informacje praktyczne:

Godziny otwarcia: 10:00 – 18:00

Addres: 203 Suan Siam Rd., Kannayao, Bangkok 10230

Bilety: można zamówić na ich stronie

Mapa:

Jak dojechać do Siam Park

Park wodny znajduje się dość daleko we wschodniej części Bangkoku, najlepiej brać taxi. Miejscowe agencje turystyczne sprzedają też bilety wstępu wraz z transportem w pakietach
Autobus: 60, 71, 96, 115, 178, 519 (nie zatrzymują się przy bramie parku).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.