Songthew Bangkok

0
5368
Typowy Songthew.
Typowy Songthew.

Nieco odmiennym a zarazem bardzo lokalnym środkiem transportu w Bangkoku jest Songthew, to nic innego jak swoisty autobus, dzielony z innymi pasażerami, kursujący w większych Soiach, lub dystryktach, do których nie dociera główny transport. Sonthewy kursują także po zamkniętych osiedlach oraz niektórych głównych drogach, łącząc osiedle mieszkalne ze stacjami Skytrain BTS, Metro MRT oraz Airport Link. Wożą także dzieci do szkoły, oraz klientów do centrum handlowych.

Ile kosztuje przejazd Songthewem

Nazwa podchodzi od słów Song – dwa, Thew – rząd, od dwóch rzędów siedzeń naprzeciwko siebie, najczęściej to starsze Toyoty typu Pick-Up, lub mini ciężarówki. Przejażdżka jest niedroga od 6 do 20 Bahtów w zależności od trasy i dystansu.

Jeśli brakuje miejsc, można stać na specjalnym podeście. Można także zając miejsce przy kierowcy jeśli jest wolne,.
Jeśli brakuje miejsc, można stać na specjalnym podeście. Można także zając miejsce przy kierowcy jeśli jest wolne,.

Jak łapać Songthew

Wpierw musimy wiedzieć gdzie kursują i jaką mają trasę wdanym rejonie Bangkoku, to bardzo lokalny transport. Pojazdy opisane mają destynację najczęściej w języku tajskim. Gdy już mniej więcej wiemy gdzie jadą wystarczy zasygnalizować, zamachać ręką obojętnie gdzie na ulicy, aby zatrzymać pojazd.

Songhtewy zatrzymują się zarówno na przystankach autobusowych jak i w każdym miejscu na ulicy na żądanie pasażera. Wsiadamy na tył i jedziemy, gdy chcemy wysiąść wystarczy wcisnąć guzik, dzwonek który poinformuje kierowcę o naszych zamiarach. Samochód zatrzymuje się, wysiadamy i następnie przechodzimy na przód do okna i płacimy za przejazd, zalecam przygotowanie wcześniej drobnych, kierowcy mogą nie mieć jak wydać reszty z wysokich banknotów.

Soghthewy to zazwyczaj starsze wozy.

Sonthewy są spotykane nie tylko w stolicy Tajlandii, można nimi przemieszczać się w praktycznie w każdym większym mieście. Mogą to też być inne modele samochodów typu Pick-Up, mieć różne kształty oraz kolory. Najpopularniejsze są w Pattaya, to główny środek transportu tam, gdyż nie ma autobusów.

Czasami Songthewy traktowane są jak taksówki, jeśli podejdziemy do zaparkowanego pojazdu i powiemy gdzie chcemy jechać, możemy wynająć cały samochód i pojechać do miejsca docelowego. Taki czarter będzie kosztować minimum 100 THB. Znajomość podstawowego tajskiego będzie tutaj bardzo przydatna gdyż kierowcy raczej nie mówią w języku angielskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.