Tajlandia pogoda czerwiec

1
7646
Tajlandia pogoda czerwiec
Tajlandia pogoda czerwiec

Pogoda w czerwcu powoli zmienia się i można zacząć odczuwać porę deszczową. W całej Tajlandii poziom opadów spada niewiele (poza Koh Chang). Temperatury pozostają na tym samym stopniu lub o drobinę spadają. Jeśli chodzi o wyspy to Koh Samui, Koh Phangan i Koh Tao są najlepszym wyborem. Będzie tam padać, ale najmniej.

Tajlandia podział regionalny
Tajlandia podział regionalny

Bangkok i centralna Tajlandia

Czerwiec w Bangkoku i centralnej Tajlandii jest prawie jak podczas maja z połową opadów. Będzie padać deszcz, co drugi dzień, ale sprzyja to naturze zwłaszcza na prowincji. Wodospady w Kanchanaburi podnoszą poziom wody, a w Ayutthaya zrobi się znacznie zielono.

Wschodnia Tajlandia

W czerwcu wizyta we wschodniej Tajlandii, a w szczególności wyspy Koh Chang i jej okolicach to nie najlepszy wybór, pada prawie codziennie, przez około 26 dni w miesiącu. Morze jest niespokojne, a ceny znacznie spadają. Wybrzeże wschodnie jest najbardziej mokre z całego kraju w tym miesiącu.

Północna Tajlandia

Temperatury powoli spadają wraz z ilością opadów deszczu w stosunku do poprzedniego miesiąca. Trekking może być trochę błotnisty. Rzeki nabierają wyższego poziomu, co sprawia iż rafting i piękne zielone krajobrazy to najlepszy wybór.

Północno-wschodnia Tajlandia (Isan)

Podobnie jak w całej Tajlandii za wyjątkiem wschodu, temperatury spadają wraz z liczbą opadów w ciągu miesiąca. Miasta położone nad Mekongiem takie jak Nong Khai, Sangkhom i That Phanom ożywają tej porze roku, gdyż Mekong podnosi swój poziom i można zaobserwować więcej łodzi oraz ruchu rzecznego. Ogólnie nie jest to zły czas na wizytę w Isanie.

Wybrzeże południowo-wschodnie

Chociaż pora deszczowa trwa, Koh Samui wraz z okolicznymi wyspami są najlepszym wyborem na plażowanie w czerwcu. Co prawda pada na Koh Samui, Koh Phangan i Ko Tao, ale mniej więcej co drugi dzień, ale jest pewne iż pogoda będzie zdecydowania lepsza nisz na Koh Chang i całym wybrzeżu wschodnim.

Wybrzeże południowo-zachodnie

Maj i czerwiec nie różnią się aż tak bardzo na wybrzeżu Andamańskim. Poziom deszczu jest na tym samym poziomie, mniej więcej co drugi dzień, a temperatury spadają nieznacznie. Rozkłady łodzi ulegają zmianie, szczególnie na dalsze wyspy jak na Koh Lipe będą pływać rzadziej. Podobnie jak w maju miej oko niższe oferty hoteli w dużych miejscowościach np. na Phuket. Na niektórych wyspach, takich jak Koh Jum, czy Ko Lanta niektóre mniejsze hostele są zamykane na okres pory deszczowej.

Pogoda w Tajlandii miesiąc po miesiącu:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.