Tajlandia pogoda kwiecień

0
9029
Tajlandia pogoda kwiecień
Tajlandia pogoda kwiecień

Czy kiedykolwiek chciałeś usmażyć jajko na drodze? Odwiedź Tajlandię w kwietniu, pogoda jest tu po prostu strasznie gorąca. Temperatura podskakuje nawet do 40 °C i żar z nieba może być przytłaczający. W połowie kwietnia świętuje się Tajski Nowy Rok – Songkran, gdzie Tajowie przez pełne 4 dni oblewają się wodą przez cały dzień i noc. Bądź gotowy na bycie mokrym, przygotuj lekkie i gorszej jakości ubrania, gdyż istnieje zwyczaj nakładania pudru na twarz przechodzącym ludziom a wraz z wodą łatwo się rozciera i brudzi. Nie zapomnij także o odpowiednim zabezpieczeniu aparatu i telefonu prze zmoczeniem.

Tajlandia podział regionalny
Tajlandia podział regionalny

Bangkok i centralna Tajlandia

Temperatura za dnia może dojść do 40°C, co sprawia że zwiedzanie głównych atrakcji jest bardzo męczące, uciążliwe też jest przemieszczenie się po stolicy podczas Songkran, gdzie ulice zamieniają się pola do walki na wodę. Niektóre obszary takie jak Khao San, Silom czy Siam są zamknięte dla obchodów Tajskiego Nowego Roku i oczywiście oblewania się wodą. Zwykły spacer w żarze jest dość meczący, zalecamy poruszanie się klimatyzowanymi taxi, oraz BTS i MRT.

Wschodnia Tajlandia

Najcieplejszy okres w roku. Na wybrzeżu wschodnim pada najwięcej i można spodziewać się około 12 dni deszczowych w ciągu miesiąca, mimo to nie przeszkadza to turystom w wypoczynku na wyspach Koh Chang, Koh Kood, czy Koh Mak, zazwyczaj krótkotrwały deszcz przynosi chwilowe ochłodzie, orzeźwienie i ulgę.

Północna Tajlandia

W kwietniu na północy temperatury mogą dojść nawet i do 40°C, występuje niewiele opadów deszczu. Rolnicy powoli kończą wypalać pola, dym nadal może być odczuwalny. Chiang Mai jest najbardziej polecanym miejscem do spędzenia Songkran, podczas którego mieszkańcy i turyści zbierają się wokół fosy i świętują oblewając się wodą przez pełne 3-4 dni.

Północno-wschodnia Tajlandia

Jeśli myślałeś, że w północnej Tajlandii jest gorąco w kwietniu, spróbuj pojechać do Isanu. Uciążliwy żar panuje przez cały miesiąc. Zalecane są klimatyzowane pokoje. Jeśli zamierzasz zwiedzać tę część kraju, spróbuj spędzić trochę czasu wzdłuż Mekongu, tam temperatury są trochę niższe.

Wybrzeże południowo-wschodnie

Jak w całym kraju kwiecień to miesiąc najbardziej gorący, ale na wybrzeżu południowo-wschodnim jest trochę schładzany przelotnymi deszczami. Doskonały czas na plażowanie i sporty wodne.

Wybrzeże południowo-zachodnie

W tym regionie w kwietniu najwięcej pada właśnie tutaj do 2-3 razy w tygodniu, ale nie ma się czym przejmować. Żar po 40°C, ulgę przynosi bryza znad morza. Świetny okres na plażowanie i relaks.

Pogoda w Tajlandii miesiąc po miesiącu:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here