Tajlandia pogoda lipiec

0
10292
Tajlandia pogoda lipiec
Tajlandia pogoda lipiec

Monsun w lipcu zaczyna być trochę bardziej uciążliwy serwując deszczową pogodę w Tajlandii, ale nie jest tak aż źle jak w kolejnych miesiącach pory deszczowej. Średnia temperatura odrobinę spada. Najczęstsze opady występują na wschodnim wybrzeżu, a w szczególności na Koh Chang, oraz po stronie południowo-zachodniej.

Tajlandia podział regionalny
Tajlandia podział regionalny

Bangkok i centralna Tajlandia

Lipiec oznacza początek wzrostu opadów i bardzo lekki spadek średnich temperatur, które będą kontynuować aż do września. Tak długo, jak nie przeszkadza ci deszcz, Kanchanaburi jest dobre o tej porze roku, wodospady podważają poziom wody, a parki narodowe błyszczą piękną zielenią, ale mogą być błotniste i śliskie.

Wschodnia Tajlandia

Na wschodzie monsun daje we znaki, i tutaj najwięcej pada. Na Koh Chang może być nawet 26 dni deszczowych, warto pomyśleć o innym kierunku w tym terminie, słońce zbytnio tutaj nie zawita.

Północna Tajlandia

Lipiec jest naprawdę pierwszym mokrym miesiącem w roku na północy. Można doświadczyć deszcz przez 4-5 dni w tygodniu, a w miastach niewydolna kanalizacja może nie wyrobić nad doprowadzaniem wody podtapiającej lekko ulice. Choć dżungla zaczyna zielenieć i ożywać, trekking może być ciężki. Na pewno zmokniesz, ale przecież należy tego się spodziewać będąc tropikalnej dżungli. Prowincje graniczące z Birmą na północy doświadczają jeszcze więcej deszczu niż gdzie indziej w północnej Tajlandii.

Północno-wschodnia Tajlandia (Isan)

Pogoda w lipcu, w północno-wschodniej Tajlandii jest prawie kopią czerwca – mokra i gorąca. Dalekowschodnia prowincja Nakhon Phanom ma szczególnie intensywne opady.

Wybrzeże południowo-wschodnie

Wybrzeże wschodnie odznacza się najlepsza pogodą w lipcu w Tajlandii. Choć może padać co drugi dzień, jest dużo słońca i to dobry kierunek na relaks na plaży. Północna cześć wybrzeża Prachuab Khiri Khan, Hua Hin, Petchaburi są troszkę bardziej suche niż wsypy w prowincji Surat Thani.

Wybrzeże południowo-zachodnie

Zachodnie wybrzeże jest mokre ze wzburzonym morzem w lipcu. Niektóre prowincje wypadają gorzej niż inne: Ranong na północy jest szczególnie mokry, Phuket, Trang, Satun. Na mniejszych wyspach ceny hoteli diametralnie spadają. Częstotliwość promów będzie również zmniejszona – szczególnie na Koh Lipe w prowincji Saturn. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli myślisz o wyspach pojedź na wybrzeże południowo-wschodnie.

Pogoda w Tajlandii miesiąc po miesiącu:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.