Tajlandia pogoda luty

0
10825
Tajlandia pogoda luty
Tajlandia pogoda luty

Luty to powolny koniec szczytu sezonu w Tajlandii, choć wciąż jest dużo turystów ze względu własnie na pogodę i ferie zimowe w tym miesiącu. Wszędzie od stolicy na północ zaobserwować można niewielki wzrost szans na deszcz. Temperatury oscylują wokół 20-30°C.

Tajlandia podział regionalny
Tajlandia podział regionalny

Bangkok i centralna Tajlandia

Temperatura rzadko skoczy powyżej 32°C za dnia, a średnio 2 dni deszczu na miesiąc czynią Bangkok oraz region centralny dobrą porę na zwiedzanie.

Wschodnia Tajlandia

Temperatury są nieco niższe niż centralnym regionie, choć mogą wystąpić opady deszczu, co cztery do pięciu dni. Luty pozostaje szczególnie popularny, aby odwiedzić wschodnie wyspy, takie jak Ko Chang, Koh Kut, Koh Mak.

Północna Tajlandia

Temperatura znacznie niższa niż na południu w granicach 22°C, a w nocy może spaść poniżej 20°C. Jednak z tygodnia na tydzień robi się coraz cieplej. Dobry okres na trekking do dżungli, nie zapomnij jednak o bluzie i śpiworze. Za dnia temperatura jest przyjemna.

Północno-wschodnia Tajlandia

Pogoda w lutym w Isanie jest przedłużeniem klimatu z centralnej Tajlandii, choć trochę chłodniejsze się wieczory. W ciągu dnia temperatura zaczyna rosnąć. Spodziewaj się kilka dni z deszczem w miesiącu. Jest to prawdopodobnie ostatni miesiąc, w którym ciepło nie jest uciążliwe aby odwiedzić ten region.

Wybrzeże południowo-wschodnie

Na wyspach spodziewać się można temperatur w połowie dwudziestu wzwyż max do 30°C. Deszcze prawie nie występują, niebo bezchmurne a morze jest spokoje, wspaniały czas na plażowanie na Ko Samui, Koh Phangan i Ko Tao.

Wybrzeże południowo-zachodnie

Podobnie jak styczeń, luty jest jednym z najlepszych miesięcy w roku na wypoczynek po stronie Wybrzeża Andamańskiego. Phuket, Krabi do Trang i Satun oferują doskonałą pogodę i dużo słońca, może tylko jeden lub dwa dni z deszczem. Temperatura przeciętnie za dnia od 26 do 30°C.

Pogoda w Tajlandii miesiąc po miesiącu:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.