Tajlandia pogoda maj

0
7815
Tajlandia pogoda maj
Tajlandia pogoda maj

Pogoda w maju to zapowiada powolny koniec upałów ciągnących się od kwietnia w Tajlandii. Temperatura nadal wysoka. Mniej w więcej w drugiej połowie miesiąca może zacząć padać deszcz, co drugi dzień. Nadchodzący monsun jest stosunkowo lekki, jeśli pada to dość intensywnie, ale tylko przez godzinę bądź dwie. Na północy przyroda zaczyna ożywać nabierając zieleńszych kolorów, a deszcze przynoszą ulgę.

Tajlandia podział regionalny
Tajlandia podział regionalny

Bangkok i centralna Tajlandia

W maju nadchodzą pierwsze opady w połączeniu z wysoką temperaturą z kwietnia. Nadal będzie bardzo ciepło w całym kraju z uciążliwą wilgotnością, ale przelotne deszcze przynoszą ulgę. Można spodziewać się trochę zalanych ulic w Bangkoku w pierwszych tygodniach z powodu niewydolnej kanalizacji miejskiej.

Wschodnia Tajlandia

Na wschodnim wybrzeżu w szczególności na wyspach Koh Chang i jej okolicach pada najwięcej. Warto przemyśleć inną destynację w tym miesiącu, jeśli naprawdę chcesz spędzić trochę czasu na wyspie, ale nie możesz jechać na południe, Koh Samet jest lepszym wyborem.

Północna Tajlandia

Deszcze zaczynają padać w Chiang Mai w połowie miesiąca. Jak wszędzie zapewniają wytchnienie od kwietniowego żaru, ale dodatkowym atutem jest to, że zaczyna się oczyszczać powietrze. Trekking na północy robi się trochę trudniejszy ze względu na błoto i śliska nawierzchnię.

Północno-wschodnia Tajlandia

Temperatura lekko spada w porównaniu do poprzedniego miesiąca, mimo to, biorąc pod uwagę jak gorąc było w kwietniu, maj pozostaje bardzo gorącym miesiącem. Spodziewaj się opadów co drugi dzień.

Wybrzeże południowo-wschodnie

W przeciwieństwie do reszty kraju, w maju tutaj temperatury lekko idą w górę, ale też jak wszędzie jest znaczny wzrost opadów. W północnej części wybrzeża Zatoki Tajlandzkiej występuje mniej deszczu niż na Koh Samui i okolicach, więc jeśli chcesz spędzić czas na plaży i nie musi być to koniecznie wyspa, pojedź do Hua Hin, gdzie powinna być lepsza pogoda. Koh Samui mimo to jest nadal lepszym wyborem niż Phuket, gdzie pada prawie dwa razy więcej w maju.

Wybrzeże południowo-zachodnie

Temperatury są tylko nieznacznie mniejsze od szczytów z kwietnia, więc jest gorąco jak i również mokro. Nie pada oczywiście cały dzień, ale oczekiwać można ciężkiej ulewy jedno lub dwugodzinnej ulewy prawie codziennie, około 21 dni w miesiącu. Między opadami, można złapać trochę słońca. W maju zaczynają się bardzo dobrych oferty hoteli na tym wybrzeżu, więc jeśli nie przeszkadza ci deszcz możesz znaleźć okazje na Phuket i Koh Phi Phi.

Pogoda w Tajlandii miesiąc po miesiącu:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.