Tajlandia pogoda marzec

0
13259
Tajlandia pogoda marzec
Tajlandia pogoda marzec

Pogoda w marcu poprzedza najgorętszy okres w Tajlandii. Słupek rtęci rośnie, a tłumy udają się na południowe wyspy, gdzie woda oferuje łatwą ucieczkę od ciepła. Na północy zaś farmerzy zaczynają palić pola z powrotem w ramach przygotowań do nowego sezonu powodując ogólny dym w regionie.

Tajlandia podział regionalny
Tajlandia podział regionalny

Bangkok i centralna Tajlandia

Temperatura rośnie pomiędzy 25 – 35°C, występują niewielkie opady i dość przyzwoita wilgotność. Dla wrażliwych na słońce zwiedzanie w godzinach popołudniowych może być męczące.

Wschodnia Tajlandia

Powoli czuć nadchodzący monsun, deszcze zaczynają padać, ale tylko raz w tygodniu. Temperatura jest trochę chłodniejsza a zarazem przyjemniejsza. Najlepszym wyborem na relaks na plaży będzie wyspa Koh Samet.

Północna Tajlandia

W ciągu dnia temperatura może osiągnąć nawet 35°C, co jest jeszcze do zniesienia, o wiele bardziej problematyczna jest mgła. Każdego roku w marcu rolnicy palą swoje pola przygotowując je do nowego sezonu. Te powszechne wypalanie (dzieje w całym kraju, szczególnie na północy i północnym wschodzie) tworzy mgłę, która nie tylko przeszkadza w robieniu zdjęć, ale i również kuje w oczy i może powodować problemy z oddychaniem.

Północno-wschodnia Tajlandia

Temperatury jak w całym kraju zaczynają powoli rosnąc, jest gorąco oraz sucho. Podobnie jak na północy rolnicy wypalają pola powodując zadymienie regionu.

Wybrzeże południowo-wschodnie

Świetna pogoda na wybrzeżu i na wyspach. Umiarkowane temperatury i trochę opadów deszczu. Koh Samui, Koh Phangan i Kok Tao są w doskonałej formie w marcu.

Wybrzeże południowo-zachodnie

W porównaniu do wschodniego wybrzeża, na zachodnim w marcu jest cieplejsza pogoda z lekko większymi opadami deszczu. Od Krabi do Koh Lanta i poza nią, oczekuj doskonałej pogody i mniejszych tłumów niż w styczniu i lutym. Temperatura między 25-35°C.

Pogoda w Tajlandii miesiąc po miesiącu:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.