Tajlandia pogoda październik

1
13426
Tajlandia pogoda październik
Tajlandia pogoda październik

Październik to dobry miesiąc na wakacje w centralnej Tajlandii, oraz północnym i północno-wschodnim regionie, tutaj panuje w miarę dobra pogoda, natomiast na południowych wyspach będzie dość mokro. W Chiang Mai nie będzie padać aż tak, aby uniemożliwiło to zwiedzanie, za to cieszyć można się niskimi cenami i małym ruchem turystycznym. Na wschodzie sytuacje poprawia się lekko, choć trzeba jeszcze poczekać. Monsun na południu kraju przechodzi z zachodu na wschód, więc w pierwszej połowie miesiące lepszą pogodę można zastać na Koh Samui i okolicach, zaś pod koniec miesiąca po stronie zachodniej na Krabi i Phuket.

Tajlandia podział regionalny
Tajlandia podział regionalny

Bangkok i centralna Tajlandia

W październiku w Bangkoku jak i centralnej Tajlandii monsun lekko osłabia się, ale nadal jest dość deszczowo. Pada średnio, co drugi dzień przeplatując się z dniami słonecznymi. Wody z monsunowych opadów w północnej części Tajlandii spływają do centrum, które mogą zalewać ulice szczególnie w stolicy.

Wschodnia Tajlandia

Na wschodnim wybrzeżu pada o połowę mniej, sytuacja polepsza się na Koh Chang, choć dalej pada do 4-5 razy w tygodniu. Jeśli szukasz wysp na wypoczynek, wybierz właśnie ten rejon gdyż na południu jest tylko gorzej.

Północna Tajlandia

Październik przynosi mniej deszczu z ciągłe umiarkowanymi temperaturami w północnej Tajlandii. Mae Hong Son oraz Pai są szczególnie przyjemne o tej porze roku – i nie jest zbyt tłoczno. Pada o połowę mniej niż w poprzednim miesiącu, występują dni słoneczne, a pogoda powoli przygotowuje się do tajskiej 'zimy’. Jest to ostatni miesiąc przed zalaniem turystów w tym regionie, więc ceny są jeszcze niskie.

Północno-wschodnia Tajlandia (Isan)

W Isanie wraz z październikiem zaczyna robić się bardziej sucho – szczególnie w regionach wschodnich, choć na zachód nadal można zobaczyć nieco więcej deszczu. Temperatury będą spadać, ale nieznacznie.

Wybrzeże południowo-wschodnie

Październik przynosi solidne deszcze większość Zatoki Tajlandzkiej. Koh Tao w szczególności pozostaje w dość przeciętnych warunkach pogodowych w październiku, ale i też na Ko Samui i Koh Phangan nie jest lepiej. Monsun w tym miesiącu przechodzi z zachodu na wschód, więc pierwsza połowa miesiąca jest lepsza na wizytę na wyspach. Kontynentalne wybrzeże jest mniej deszczowe, ale tylko nieznacznie. Jeśli możesz pojedź na północ.

Wybrzeże południowo-zachodnie

Początek października nie różni się znacznie od września, nadal dużo pada i wieje do 4-5 dni w tygodniu. Morze jest dalej niespokojne, choć występują też słoneczne dni. Miesiąc ten odznacza się zmianą wiatrów i przejściem monsunu na stronę wschodnią, wiec pod koniec października pogoda może być już lepsza.

Pogoda w Tajlandii miesiąc po miesiącu:

1 KOMENTARZ

  1. Cześć,
    Planujemy wyjazd do Tajlandii w październiku. Chcemy trochę poleżakować ale też trochę pozwiedzać.
    Które partie kraju polecasz w tym miesiącu? Myśleliśmy o Phi Phi, Ko Samui ewentualnie Krabi.
    Gdzie najlepiej?
    Z góry dziękujemy za podpowiedź.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.