Tajlandia pogoda sierpień

0
9045
Tajlandia pogoda sierpień
Tajlandia pogoda sierpień

Pogoda w sierpniu w Tajlandii zaczyna już być bardziej deszczowa. To szczyt pory deszczowej zarówno w północnej i północno-wschodniej części kraju. W innych regionach, pora ta jeszcze zwleka. Jeśli chodzi o wyspy z tego wszystkiego najmniej będzie padać na południowo-wschodnim wybrzeżu.

Tajlandia podział regionalny
Tajlandia podział regionalny

Bangkok i centralna Tajlandia

Bangkok w sierpniu doświadcza więcej deszczu niż w poprzednim miesiącu, ale w innych miejscach centralnej Tajlandii nie jest tak źle. Temperatury są bardzo ciepłe, bliskie lipcowych. Spodziewać można się lekkich zalań ulic w stolicy.

Wschodnia Tajlandia

Pogoda na Koh Chang w sierpniu jest po prostu najgorsza. Spodziewaj się deszczu prawie codziennie i to dość obfitych. Prowincja Trat jest najbardziej mokrą prowincją w Tajlandii przez cały rok. To zdecydowanie nie najlepszy okres na wypoczynek w tym rejonie.

Północna Tajlandia

Średnio 4-5 dni deszczowych w ciągu tygodnia na północy Tajlandii wyznacza szczyt pory deszczowej w tym regionie. Niebo częściej pochmurne niż słoneczne, co nie znaczy, że w ogólne nie można zobaczyć słońca. Temperatura trochę niższa niż w lipcu z dużą wilgotnością. Dżungla pomimo, iż jest najbardziej piękna podczas pory deszczowej, jest dość mokra i błotnista.

Północno-wschodnia Tajlandia (Isan)

Jak na północy w sierpiniu przypada szczyt pory deszczowej w Isanie. Od końca tego miesiąca deszcze zaczynają się wycofywać. Prowincje na wschodzie, na granicy Laosu i rzeki Mekong, doświadczają najwięcej opadów.

Wybrzeże południowo-wschodnie

Na wybrzeżu południowo-wschodnim w sierpniu występuje najlepsza pogoda jak na porę deszczową. Faktycznie może padać co drugi dzień ale przelotnie i najmniej niż w innych regionach. Najlepiej wybrać wschodnie plaże wysp, gdyż tam z powodu wiatrów pogoda jest dobra.

Wybrzeże południowo-zachodnie

Temperatury lekko idą w dół, wraz ze wzrostem opadów. Najbardziej na północ wysuniętej prowincji na wybrzeżu Morza Andamańskiego, Ranong, występuje najbardziej mokry miesiąc. Gdzie indziej na zachodnim wybrzeżu deszcz nie jest aż tak straszny, ale sierpień jest jeszcze w środku pory deszczowej, więc należy się spodziewać opadów. Plaże mogą być zamykane ze względu na wzburzone morze. Zwróć uwagę na dobre okazje cen w hotelach.

Pogoda w Tajlandii miesiąc po miesiącu:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.