Tajlandia pogoda wrzesień

0
11125
Tajlandia pogoda wrzesień
Tajlandia pogoda wrzesień

We wrześniu pada generalnie wszędzie z różnym nasileniem. Deszcz zaczyna się wycofać w kilku prowincjach, podczas gdy temperatury będą spadać nieznacznie. Wyspy w południowej części Zatoki Tajlandzkiej cieszą się lepszą pogodą we wrześniu, podczas gdy w Bangkoku i centralnej Tajlandii nadchodzi szczyt monsunu z bardzo ciężkim deszczem. To najmniej turystyczny miesiąc a zarazem najtańszy.

Tajlandia podział regionalny
Tajlandia podział regionalny

Bangkok i centralna Tajlandia

Wrzesień w Bangkoku jak i centralnej Tajlandii jest najbardziej mokry, szczyt monsunu zapowiada dość częste ulewy. W poprzednich latach występowały nawet powodzie i zalania głównych ulic w stolicy. Jak zawsze jest wilgotno i gorąco. Jeśli zwiedzać Bangkok to tylko z przygotowaną parasolką i klapkami na nogach, nigdy nie wiadomo, kiedy z ulicy zrobi się strumyk rzeki. W Kanchanaburi wodospady leją wodę w całej swojej obfitości.

Wschodnia Tajlandia

Na wschodnim wybrzeżu widać polepszającą się sytuacje, ale dalej będzie padać w szczególności na Koh Chang, gdzie dni bez deszczu może być tylko 5-6. Jak wszędzie jest duszno, wilgotnie i parno. Przez kolejne tygodnie będzie się polepszać, więc jeśli możesz przełożyć plany na kolejne miesiące na pewno nie pożałujesz.

Północna Tajlandia

We wrześniu na północy opady maleją, pora deszczowa zaczyna się powoli wyciszać. Dzienne temperatury minimalne i maksymalne nie zmieniają się znacznie od poprzedniego miesiąca, choć trzeba będzie poczekać jeszcze miesiąc przed pierwszymi objawami ochłodzenia. W regionie rzeki mogą wystąpić z brzegów, oraz małe podtopienia ulic w większych miastach.

Północno-wschodnia Tajlandia (Isan)

Podczas gdy większość prowincji w północno-wschodniej Tajlandii doświadcza mniej opadów we wrześniu, w niektórych prowincjach, zwłaszcza Buriram i Khon Kaen, popada ciężej przed drastycznych spadkami w całym regionie w październiku. Jak na standardy w Isanie, temperatury są coraz bardziej umiarkowane.

Wybrzeże południowo-wschodnie

Wrzesień na wyspach Zatoki Tajlandzkiej może być dość ładny. Jest to ostatni miesiąc w szczególności dobrej pogody przed nadchodzącym mokrym październikiem i listopadem. Po raz kolejny, wyspy Koh Samui, Koh Phangan i Ko Tao pozostają najlepszym wyborem we wrześniu. O tej porze roku na kontynencie jest faktycznie trochę bardziej wilgotno niż na wyspach.

Wybrzeże południowo-zachodnie

Wrzesień to najbardziej mokry miesiąc na wybrzeżu Andamańskim. Morze nadal jest wzburzone z intensywnymi opadami deszczu. Surferzy mogą złapać kilka fal na Phuket, ale to wszystko. Z pozytywnych rzeczy, pogoda powinna poprawić się nieco w październiku, więc jeśli możesz odłóż plany na następne miesiące. Jeśli liczysz na najlepsze ceny to wrzesień jest tym miesiącem, kiedy ceny są najniższe podczas niskiego sezonu turystycznego.

Pogoda w Tajlandii miesiąc po miesiącu:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.