Tajlandia Wiza

92
21538
Wiza do Tajlandii.
Wiza do Tajlandii.

Obecnie wiza do Tajlandii nie jest wymagana dla pobytów do jednego miesiąca. Turyści wybierający się na wakacje nie muszą się przejmować o wcześniejsze wyrobienie promesy w Ambasadzie Tajlandii upoważniającej do przekroczenia granicy.

Paszport w przypadku ruchu bezwizowego, lub dłuższego pobytu wymagającego posiadanie wizy musi być ważny na minimum 6 miesięcy od dnia wylotu z Królestwa.

Zwolnienie z obowiązku posiadania wizy do Tajlandii

Obywatele z polskim paszportem podróżujący do Tajlandii w celach turystycznych, przekraczających granicę na lotniskach międzynarodowych, są zwolnieni z obowiązku posiadania wizy. Przepis ten został uchwalony 11 sierpnia 2011 roku. Turyści mogą przebywać do 30 dni na ruchu bezwizowym, na lotnisku wbijana jest 1 miesięczna pieczęć upoważniająca do przebywania w Królestwie.

30 dniowy bezwizowa pieczęć otrzymywana na lotnisku w Tajlandii.
30 dniowy bezwizowa pieczęć otrzymywana na lotnisku w Tajlandii.

Podczas przekraczania granicy urzędnik może poprosić o okazanie biletu wylotowego potwierdzającego opuszczenie terytorium Tajlandii w ciągu 30 dni od dnia przekroczenia granicy.

Istnieje też formalny wymóg posiadania środków finansowych 10000 Bahtów na osobę, 20000 Bahtów na rodzinę, w praktyce bardzo rzadko sprawdzany.

Przejścia graniczne z Tajlandią

Obywatele polscy przekraczający granice lądowe z państwami sąsiednimi Laos, Mjanma (Birma), Malezja, także są zwolnieni z obowiązku posiadania wizy, lecz pobyt będzie wynosić maksymalnie 15 dni.

Oficjalny komunikat głosi iż, od 12 września 2015 na wszystkich lądowych przejściach granicznych z Kambodżą zaprzestano wydawania wiz i stemplowania wjazdu. Oznacza to, iż bez wcześniejszego uzyskania wizy do Tajlandii turyści nie zostaną wpuszczeni do Królestwa.

Przejście graniczne Tajlandia - Kambodża.
Przejście graniczne Tajlandia – Kambodża.

Osoby wjeżdżające do Tajlandii z Kambodży muszą posiadać wizę wielokrotnego wjazdu uzyskaną w konsulacie, lub jednokrotnego wjazdu otrzymaną w ambasadzie Tajlandii na terenie Kambodży. Sprawa ta dotyczy głównie tzw. Visa Run, polegającego na jednodniowym wypadzie do Kambodży, celem przekroczenia granicy i powrotu do Tajlandi celem uzyskania ponownie 2 tygodni albo 30 dni w zależności od kraju pochodzenia turysty. Visa runnersi nadużywali system często przekraczając granice w tym celu, rząd postanowił ukrócić ten proceder.

Jeśli jesteś po raz pierwszy, drugi i nie masz dużo pieczątek granicznych, nie powinno być problemu w uzyskaniu pieczęci 15 dniowej wracając z powrotem z Kambodży.

Nowa wiza do Tajlandii.
Nowa wiza do Tajlandii.

Update 31 grudnia 2016.

Rząd wydał nowe rozporządzenie odnośnie przekraczania granic lądowych.

Nowe przepisy odnośnie przekraczania granic lądowych.
Nowe przepisy odnośnie przekraczania granic lądowych.

Według nowych przepisów dotyczących także Polaków od dzisiaj będzie można otrzymać na granicach lądowych pieczęć 30 dniowego pobytu tylko do 2 razy w roku kalendarzowym. Pobyt będzie można przedłużyć na kolejne 30 dni w urzędzie imigracyjnym. Wyłączenie do 2 razy nie dotyczy to granic przekraczanych na lotniskach.

Nowa wiza turystyczna do Tajlandii

SETV – Single Entry Tourist Visa – wiza jednokrotnego wjazdu pozostaje bez zmian.

Wiza pojedynczego wjazdu do Tajlandii dotyczy sytuacji, gdy pobyt będzie przekraczał 30 do 60 dni. Po dwóch miesiącach, można ją przedłużyć w urzędzie imigracyjnym za 1900 THB. Jest też możliwa w specjalnych wypadkach zamiana na wizę typu Non-Immigrant, lecz zależy to od urzędnika i przedstawiania odpowiednich dokumentów. Opłata za wizę kosztuje to 120 zł w Ambasadzie Królestw Tajlandii w Warszawie.

Wymagane dokumenty do aplikacji wizy typu SETV:

– Paszport lub inny dokument podróży, ważny minimum 6 miesięcy,
– Wniosek wizowy, wypełniony w całości.
– Fotografia paszportowa wnioskodawcy (3,5 x 4,5 cm).
– Kopia biletu lotniczego lub rezerwacja biletów (do i z Tajlandii).
– Kopia rezerwacji hotelu lub innych dowodów rezerwacji zakwaterowania.
– Kopia wyciągu bankowego z ostatnich 3 miesięcy, potwierdzającego posiadanie środków finansowych min. 20.000 zł bądź dokument wydany przez bank (w języku angielskim).
– Zaświadczenie o zatrudnieniu (w języku angielskim).

Urzędnik Konsularny zastrzega sobie prawo do żądania dodatkowych dokumentów, jeśli uzna to za konieczne.

Ważność wizy do Tajlandii.
Ważność wizy do Tajlandii.

Pojedynczy wjazd musi być wykorzystany w ciągu 3 miesięcy od daty wystawienia. Po tym czasie wiza staje się nieważna. Przykładowo, możesz złożyć wniosek wizowy w ambasadzie / konsulacie w dniu 1 lutego, dwa dni później 3 lutego otrzymasz paszport z wizą wystawioną tego samego dnia. Od tego momentu do 31 maja mając niecałe 3 miesiące, dokładnie 90 dni na wjazd do Tajlandii musisz przekroczyć granicę. 1 czerwca wiza będzie już nieważna.

Formularz aplikacji wizowej do Tajlandii.
Formularz aplikacji wizowej do Tajlandii.

METV – wiza wielokrotnego wstępu do Tajlandii

Przepisy dotyczące wielokrotnego wjazdu i odpowiadającej wizy turystycznej uległy zmianie w listopadzie 2015 roku. METV – Multipe Entry Tourist Visa zastępuje wcześniejsze wizy podwójnego i potrójnego wjazdu.

Ceny wiz do Tajlandii w Ambasadzie w Polsce
Ceny wiz do Tajlandii w Ambasadzie w Polsce

METV ma zastosowanie do wszystkich narodowości turystów pragnących podróżować do Tajlandii. Wnioskodawcy mogą ubiegać się o tą wizę we wszystkich ambasadach, konsulatach generalnych i Konsulatach Honorowych na całym świecie. Opłata za złożenie wniosku wynosi 5000THB i jest ważna przez 6 miesięcy (tzn. od momentu wystawienia wizy masz 180 dni na przekroczenie granicy), długości pobytu wynosi do 60 dni na wizytę. Opłata w Ambasadzie w Warszawie 580 zł.

W zależności od tego kraju, w którym aplikujesz, Ambasada Królestwa Tajlandii zastrzega sobie prawo do odrzucenia wniosku wizowego z powodu niewystarczających dokumentów, lub też bez jasnego podania przyczyny.

Wymagane dokumenty do aplikacji wizy typu METV:

– Paszport (musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego wylotu z Tajlandii).
– Wypełniony formularz wniosku wizowego.
– 2 aktualne zdjęcia paszportowe. (45mm x 35mm)
– Opłata wizowa.
– Dowód osobisty
– Formalny wyciąg bankowy pokazujący bilans 20.000 PLN.
– List od pracodawcy wnioskodawcy skierowana do Ambasady. Jeśli osoba jest samozatrudniona wymagany będzie dokument rejestracyjny firmy. Emeryci lub renciści muszą wskazać dowód świadczeń emerytalnych lub opieki społecznej.
– Kopia biletu lotniczego lub rezerwacja biletów (do i z Tajlandii).
– Rezerwacja hotelowa lub list od znajomego lub rodziny, jeśli jest planowany pobyt u nich. Jeśli podróżujesz w celach medycznych do Tajlandii, list od lekarza / szpitala w Tajlandii.

Urzędnik Konsularny zastrzega sobie prawo do żądania dodatkowych dokumentów, jak uzna to za konieczne.

OVERSTAY w Tajlandii

Overstay, czyli zasiedzenie w kraju poza termin wbity w pieczęci w paszporcie jest nielegalny. Jeśli przekroczysz okres pobytu, będziesz musiał zapłacić grzywnę. Jeśli jednak przekroczysz okres dłużej niż 90 dni, jest to poważne wykroczenie, a wynikiem będzie deportacja z Tajlandii i zakaz wjazdu na określony czas. Długość tego zakazu zależy od tego, jak długo przekroczyłeś termin wizy.

Kary za overstay w Tajlandii.
Kary za overstay w Tajlandii.

Jeśli zostaniesz zatrzymany przez policję lub policję turystyczną, możesz zostać aresztowany i następnie deportowany z kraju. W wypadku, gdy pojawisz się na granicy, czy to na lotnisku czy przejściu lądowym przy zasiedzeniu kilku, kilkudziesięciu dni zapłacisz jedynie karę – 500 THB za dzień, maksimum 20.000 THB (40-89 dni) i będziesz mógł opuścić kraj bez wpisywania na czarną listę. Pamiętaj o przygotowaniu lokalnej gotówki, jeśli nie będziesz jej posiadać zostaniesz zatrzymany do momentu załatwiania różnymi drogami pieniędzy na zapłatę grzywny. Może to spowodować, iż nie zdążysz na samolot.

92 KOMENTARZE

 1. a jak się należy przygotować z wizami w sytuacji, kiedy prosto z Bangkoku po zmianie lotniska lecę do Kambodży, a potem drogą lądową chce wrócić do Tajlandii???

 2. Tajlandia zniosła tymczasowo opłaty wizowe za jednokrotną wizę turystyczną (SETV) od 1 grudnia 2016 do 28 lutego 2017. Mam taką wizę wystawioną w Phnom Penh – żadnych problemów.
  Na stronie polskiej ambasady nie ma takiej informacji. Jest na stronie ambasady w Phnom Penh:
  Wiza turystyczna wielokrotna (METV) jest wystawiana TYLKO dla obywateli danego kraju lub rezydentów w tym kraju, tzn. mając tylko polski paszport (bez innych dokumentów) można ją otrzymać wyłącznie w Warszawie.

 3. Moi drodzy. Prosze utwierdźcie mnie w przekonaniu że dobrze myślę.

  Jadę do Bankoku tam spedzam kilka dni. Później jadę do Kambodży i po trzech dniach wracam. Wjeżdżam i wyjeżdżam drogą lądową. Mam rozumieć, że obejmuje mnie ruch bezwizowy i przy powrocie działa moja pierwsza pieczątka, czy jednak nabijana jest nowa na 30 dni? Po powrocie będę w Tajlandii jeszcze 17 dni. Łącznie od pierwszego wjazdu do wyjadu jestem 21 dni. Coś może być nie tak z wizami w związku że będę w Tajlandii?

  Z góry dzięki za odpowiedź

 4. Dzień Dobry,

  Również chciałabym się upewnić w moim przemyśleniach:

  Lecę do Bangkoku tam spędzam również kilka dni. Później jadę do Kambodży i po paru dniach wracam. Wjeżdżam i wyjeżdżam drogą lądową. Następnie z Bangkoku lecę do Singapuru i wracam do Tajlandii (jeszcze nie wiem jakim transport wybiorę). Cała podróż będzie trwać 26 dni.

  W tym przypadku za każdym razem powinnam mieć wbitą wizę 30 dniową?
  Martwią mnie trochę Informacja MSZ:
  „W przypadku przekraczania granicy Tajlandii przejściem lądowym, z ruchu bezwizowego można skorzystać dwukrotnie w ciągu roku.”

  Z góry dziękuje za odpowiedz.

  • Liczy się przekraczanie granic lądem – wg nowych przepisów maksymalnie do 2 razy w roku, więc jeśli wracasz do Taj z Kambodży masz już 1 przekroczenie na koncie i pozostanie tylko jeszcze jedno do wykorzystania w roku kalendarzowym, czyli do końca grudnia 2017 .

 5. Ja również mam pytanko odnośnie wiz a raczej jej braku: lecę we wrześniu do Taj i wymyśliłem, że będę krócej niż 30 dni bo później ruszam do kolejnych krajów drogą lądową a do Taj wrócę w marcu – mam bilet powrotny z BKK właśnie w marcu. Czy dobrze myślę, że w takim przypadku nie potrzebuję wizy do Taj ?
  Czy mogą się „przyczepić” na lotnisku, że bilet powrotny mam dopiero na marzec 2018 ?

  • Nie, nie potrzebujesz wizy, zresztą nie dostaniesz tak długiej turystycznej wielkorkotnego wstępu. Teoretycznie mogą sprawdzić czy masz bilet powrotny po wylądowaniu aby otrzymać stamp 30 dni – tzw. wyłączenie wizowe. Warto założyć byle jaką rezerwację na 1 dzień przed wylotem, wydrukować i skasować, ewentualnie pokazać na zapytania strażnika granicznego na lotnisku w Bangkoku. Biletu powrotnego na marzec 2018 nie pokazywałbym, wtedy mogą zapytać o właściwą wizę.

   • Dziękuję za odpowiedź. Chyba w praktyce nie sprawdzają powrotnych biletów a gdyby tak było to chyba patent z wydrukowaną rezerwacją nie przejdzie – to jednak nie bilet, no chyba, że uznają że to bilet 😉

 6. Dzień dobry,

  podobnie jak moi poprzednicy chciałabym upewnić się co do moich planów 🙂

  Odwiedzam Tajlandię w tym roku w okolicach listopada i chciałabym spędzić tam około 3 tygodni głównie Północ), następnie planuję Laos, Wietnam i Kambodżę i powrót do Tajlandii, tym razem zwiedzanie Południa – podejrzewam, że już wypadnie nowy rok (styczeń).

  Czy w takim wypadku przysługuje mi 2x wiza po 30 dni?

  I czy przejście graniczne Kambodża – Tajlandia jest problematyczne tylko jeśli chodzi o drogę lodową? Czy podczas przelotu również zdarzają się komplikacje?

  Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź! I dziękuję za bloga! Mnóstwo przydatnych informacji 🙂

  • Po pierwsze nie potrzebujesz wizy. Turyści przebywający max d o30 dni są zwolnienie z obowiązku wizowego i n granicy mają pieczęć. Straż graniczna może prosić o okazanie biletu wylotowego i rzadko rzadko gotówki na pobyt.

 7. Czy moge prosi o pomoc?
  Jadę razem z chłopakiem do Tajlandii od listopada do marca–> w sumie 4 miesiące.
  Jaką wizę wybrać? Do tego dochodzi jeszcze jeden problem, zakładamy ok 4 tysięcy na miesiąc dla 2 osób, czyli razem mamy około 16 tys. zł. Czy w takim wypadku możemy się ubiegać o wizę? Jak sądzisz, jak możemy rozwiązać tą problematyczną sytuację? Pozdrawiam i dziekuję za odopowiedź.

  • Aplikujesz w ambasadzie o wizę turystyczną na 2 miesiące. Po przylocie dostajesz 60 dni, po czym w urzędzie imigracyjnym przedłużasz za 1900 THB na kolejne 30 dni. Po tych 90 dniach musisz opuścić kraj, i np. jedziesz do Kambodży, Laosu, albo kup teraz bardzo tani bilet na AirAsia do Kuala Lumpur, Singapuru itp. Poleć na 1 dzień i wróć, na lotnisku z powrotem będziesz mieć stamp 30 dni.

 8. Hej Łukasz, czyli jesli dobrze rozumiem drogą lądową mozna wjechac dwa razy w roku a samolotem dowolną ilosc i za kazdym razem mogę zostac do 30 dni max? Ja mam przylot do Bangkoku 18.10 a wylot 15.12 więc jesli wylecę lub wyjadę z Taj. do Malezji, wrocę po tygodniu, zostanę w Taj. do 30 dni a potem wylecę do Kambodzy i tez wroce do Taj. samolotem bedzie ok? nie muszę ubiegac sie o wizę wielokrotnego wjazdu?

  bardzo bede wdzieczna za odpowiedź.
  pozdrawiam!

  • Tak, drogą lądową 2 razy w roku kalendarzowym i pieczęć czy na lotnisku czy przejściu granicznym będzie na 30 dni. Twój plan jest ok, pamiętaj że na granicy mogą poprosić o bilet wylotowy.

 9. Super, bilet powrotny juz mam:)
  dzieki za szybką odpowiedź, wiszę Ci pifko jak znajdziesz tajma
  pzdr i gratulacje fajnego bloga!

  • a masz jeszcze jedną najłatwiejsza opcję, po 30 dniach udajesz się do urzędu imigracyjnego i przedłużasz o kolejne 30 dni pobyt za 1900THB

 10. Dzięki za cenną wskazówkę ale nie wiele dopłacając może uda się polecieć lub przejechać atrakcyjnie cenowo do pobliskiej Malezji i coś zobaczyć niż kasę oddać do urzędu imigracyjnego 🙂 myślę o Langkawi, może d….nie urywa, różne opinie, co o tym myślisz? Zastanawia mnie tylko pogoda, czy końcówka października lub początek listopada to dobra pora czy monsun da we znaki?

 11. Witam, widzę że dyskusja wrze., mój plan to spędzić minimum 3 miesiace w tajlandi, czy wypali jesli pojadę tam bez wizy i przed upływem miesiaca bedę sobie lecial gdzies na weekend i wracał do tajlani na kolejne 30 dni. Czy nie doczepią się jesli chodzi o pieczatki i tym podobne no bo to pewnie tak dużo ludzi robi czy się mylę ?

  • Możesz tak zrobić i jeśli masz niedużo pieczątek z Tajlandii nie będą robić problemów, mogą pytać o bilet wylotowy. Poza tym pieczęć 30 dniową można przedłożyć o kolejne 30 dni razem masz 60 dni. Najlepsze rozwiązanie to wiza którą załatwisz w ambasadzie przed wylotem, turystyczna jednokrotnego wstępu na 60 dni, po tym w urzędzie imigracyjnym przedłużasz za 1900THB o kolejne 30 dni, razem masz 90 dni bez latania o innych krajów.

 12. Fajnie dzieki za odpowiedź, co do przedłużenia o kolejne 30 dni w urzędzie imigracyjnym, jakie mamy tutaj opcje, można zrobić to online lub w róznych miejscach, czy jednak stolica i osobista wizyta to jedyna opcja.

 13. Hej Łukasz czy planując dłuższy pobyt może być problem przy przekaraczaniu granicy ze względu na dużą ilość pieczątek w paszporcie mogą się do tego przyczepić i mnie nie wpuścić???Za około 2 lata planujemy z mężem przeprowadzkę do Tajlandii będziemy mieć stały dochód z Polski jedynym problemem jest system wizowy wiemy że na Filipinach jest łatwiej ale kochamy Tajlandię i nie wyobrażam sobie innego miejsca do zamieszkania?Pierwsze 90 dni jest ok ale co dalej?Z góry dziękuje za odpowiedź pozdrawiam Kasia

  • Jeśli chcecie pojechać na mniej więcej 9 miesięcy możecie wyrobić sobie METV, a jeżeli dłużej to jest parę opcji np nauka języka tajskiego na wizie edukacyjnej, lub wiza biznesowa – ale to temat już na oddzielny post. Warto pomyśleć o wizie Non- Im B.

 14. Witam, jak można prosić również o pomoc :). Obecnie jesteśmy w Bangkoku, od trzech dni. Planujemy wypad do Laosu na 5 dni i powrót do Tajlandii na trzy dni i powrót do Polski. Przylecieliśmy samolotem do BKK, ale granicę z Laosem przekroczymy lądowisko, w dwie strony. Czy dobrze rozumiem że dostaniemy bez problemu nową wizę na granicy Laos – Tajlandia??

  • Technicznie mówiąc ma nie otrzymacie wizy ani na lotnisku ani na przejściu granicznym. Otrzymacie stempel tzw. visa exemption for 30 days, czyli ruch bezwizowy do 30 dni. Na granicy z Laosem nie powinno być z powrotem problemu, na wszelki wypadek miejcie przy sobie bilety wylotowe na max 30 dni od momentu przejścia do granicy.

 15. cześć 🙂 czy i ja mogę prosić autora o potwierdzenie mojego rozumienia co do zasad przekraczania granic? w listopadzie lecimy do Tajlandii. Jesteśmy w Bangkoku dwa dni, potem na 3 dni lecimy do Kambodży, po 3 dniach wracamy znów do Bangkoku i lecimy do Loasu na 8 dni, po czym znów wracamy do Tajlandii na 6 dni. Każde przekroczenie granicy odbywać się będzie samolotem. Czy to bedzie okey?

  Polska -Tajlandia
  Tajlandii – Kambodza
  Kambodza – Tajlandia
  Tajlandia – Laos
  Laos-Tajlandia
  Tajlandia-Polska

 16. Witam.

  W grudniu lecę do BANGKOKU i praktycznie zmieniam tylko lotnisko i lecę w tym samym dniu do Birmy, po 7 dniach znowu wracam do Tajlandii na około 8 dni po czym lecę do Kambodży na 4 dni i znowu wracam do Tajlandii na 3 dni po czym wracam do Polski. Czy będzie ok? Czy muszę wykupywać jakieś wizy?

  • Tak będzie OK. Potrzebujesz wizy do Birmy, najłatwiej online. Do Kambodży możesz na miejscu na lotnisku ale i też online bez problemu zrobisz.

   • Bardzo dziękuję. Wizę do Birmy już mam, do Kambodży wyrobię na miejscu, niepokoiło mnie tylko wielokrotne przekraczanie granicy tajskiej, czy nie będą mi robić problemu itp.

 17. Witam,
  Widziałam powyższe komentarze i jestem prawie pewna, że podczas mojej podróży również nie będę musiała się ubiegać o wizę, ale jednak wolę zapytać dla spokoju ducha i umysłu 🙂 przylot BKK, później opuszczamy Tajlandię na 20 dni, aby znów do niej wrócić drogą lądową w Ranong (Birma-Tajlandia). Na obu granicach zostanie nam wbity stempel na 30 dni i żadnych dodatkowych dokumentów nie będziemy potrzebowali jeśli chodzi o THA?
  Z góry przepraszam, za zawracanie głowy i pozdrawiam 🙂
  Anna

  • Teoretycznie tak, ale trzeba sprawdzić jak jest sytuacja na granicy Birmańsko – Tajskiej, przyznam w tamtych okolicach nigdy lądem jej nie przekraczałem. Zawsze latam.

 18. Czesc, a czy orientujesz sie jak to jest z wjazdem do Birmy z Tajlandii. Wiem, że jest kilka opcji m.in eVisa czy załatwienie tego w ambasadzie w BKK. Ale czy mogę kupić taka wizę na przejściu granicznym, dokladnie w MAE SOT ? I czy są jakieś ograniczenia zwiazane z podróżowaniem po Birmie ? Dzieki z gory

  • Wizę można załatwić przez Internet ale trzeba sprawdzić na jakich przejściach granicznych jest uznawana. Z tego co wiem eVisa jest respektowania na lotnisku w Yangoon i Mandalay. Przekraczając w Mae Sot niedaleko zajedziesz.

 19. No dzięki, czyli bezposrednio na przejsciu nie ma opcji kupienia wizy ? Trzeba to zrobić przed wjazdem ? Ktróre przejscie w takim razie polecasz zeby móć w miarę normalnie się poruszać i zwiedzić Birmę ?

 20. Hej, wyjeżdżam na około 40 dni to Tajlandii. Z Tajlandii (którą traktuję jako bazę wypadową) planuje polecieć na weekend do Singapuru, myślałem też o wyjeździe do Kambodży, Vietnamu, Indonezji czy Sri Lanki na weekendy (samolotem). Czy potrzeba jest mi wiza? Nie będzie problemu że w ciągu tylko 40 dni kilkukrotnie wrócę do Tajlandii? (Wszystko raczej drogą lotniczą)

 21. Mam pytanie odnośnie czasu. Przylatuję do Bangkoku 01.03 o 12.05 i na tym samym lotnisku mam lot na Ko Samui o 15.30. Myslisz, że zdążę ze wszystkimi formalnościami ?

  • Od momentu wyjścia z samolotu do odbioru bagażu zaraz za odprawą paszportową zajmuje około 1 godzinę. Czyli na styk 2 godziny aby nadac ponownie bagaż i odebrać kartę podkładową. Jesli będzie opóźnienie możesz mieć problem. Co innego jesli udałoby sie nadać bagaż bezpośrednio do Samui, wtedy nie przychodzisz odprawy tylko odrazu do 'connecting flights’ ale zazwyczaj rezerwacja musi być na jednym bilecie.

 22. Planuje wylot do Bangkoku. Niestety znam b.slabo angielski. Czy wobec słabej znajomości języka mogę mieć problemy z kontrolą paszportową?

 23. Hej, mam pytanie: jestesmy z rodziną w Tajlandii, zgubilismy tą kartke z vizą turystyczna corki. Co mamy teraz zrobic? Czy to jest problem?

 24. Chyba mam problem. Bylem przekonany że mogę przelecieć do Tajlandii na 90 dni (tak jest na tej karteczce co dostaje w samolocie) Jestem tu od 6 stycznia i mam bilet powrotny na 6 marca. Teraz kolega który doleciał mi że wiza jest na miesiąc. Co robić?

 25. Hej!
  1.03 jedziemy do Tajlandii. Bilety powrotne mamy na 25.04. W planach mamy też zwiedzić Laos i Kambodżę. Chcemy do Laosu dostać się drogą lądową (Chiang Khong – Huay Xai). A z Laosu do Kambodży chcemy już polecieć (Vientiane- Phnom Peth). I teraz moje pytanko, czy jak wylądujemy w Tajlandii i pokazemy bilety lotnicze Vientiane- Phnom Peth, to czy to wystarczy aby otrzymać pieczątkę na 30 dni? Czy konieczne jest żeby mieć bilet na połączenie z miasta w Tajlandii do miasta w Laosie? Bilety autobusowe raczej lepiej kupić bedąc juz na miejscu, bo online jest tylko jedna opcja oferowana przez Naga Travel i to bilet z Chang Mai do Luang Prabang…. a to nam za bardzo nie pasuje ;/
  Z gory dzięki za pomoc!

  • Bilety wylotowe sprawdzane są bardzo rzadko. Wg teorii powinien do 30 dni od przekroczenia granicy jeśli taki masz nie powinno być problemu. A jak będą pytać o bezpośredni z Tajlandii poprostu mów prawdę że będziesz jechać lądem do Laosu.

 26. Cześć,
  Bardzo prosiłbym o odpowiedz w kwestii mojej podróży po Azji.
  Przylatuje do Tajlandii 26 kwietnia. Mniej więcej 8maja jadę do Kambodży na kilka dni drogą lądową. Następnie wracam drogą lądową do Tajlandii na okres przekraczający 30dni. Czy mogę pierwsze 2 tygodnie odbyć na tych bezwizowych 30dniach, a następnie po powrocie z Kambodży zacząć naliczać na wizę te 60dni? I czy w takiej sytuacji wizę musiałbym załatwić w Polscę, czy w Amabasadzie w Kambodży?
  Pozdrawiam i z góry dziękuje za odp 🙂

  • Pierwsze 2 tygodnie na 30 dniowej pieczęci bezwizowej. Dalej 2 opcje: 1. Ponownie 30 dni pieczęć i przedłużenie o kolejne 30 dni w urzędzie imigracyjnym za 1900THB, 2. Wyrobienie wizy w ambasadzie w Phnom Penh.

 27. Witam,
  mogę prosić o wyjaśnienie długości pobytu w Tajlandii? Dokonałem zakupu biletów do i z Tajlandii (tam i z powrotem). Czy przybywając do Tajlandii 21 maja 2018 roku (wylot z Warszawy 20 maja) a opuszczając Tajlandię 20 czerwca 2018 (termin wylotu) mogę skorzystać z 30 dniowego pobytu bezwizowego? Chodzi mi o to jak liczyć ilość dni. Czy 21 maja powinienem liczyć jako dzień pierwszy czy dopiero 22 maja jako pierwsza doba pobytu w Tajlandii? Pierwszym sposobem liczenia wychodzi 31 dni a drugim 30 dób pobytu.
  Z góry dziękuję za odpowiedź.
  Pozdrawiam

 28. Łukaszu wiem, że 30 dni liczy się od momentu przekroczenia granicy. Tylko czy jeżeli wyląduję 21 maja o godzinie np. 19.00 to pierwszy dzień to jest 21 maja niezależnie że do północy pozostało tylko 5 godzin czy pierwszy dzień pobytu to będzie 22 maja do godziny 19.00?
  Ta różnica w liczeniu jest dla mnie ważna ponieważ pierwszym sposobem liczenia wychodzi 31 dni a drugim 30 dób pobytu.

 29. Witam lece do Tajlandii na 10 dni i nie planuje żadnych wycieczek poza granicami Tajlandii czy potrzebuje jakiejs wizy ???

 30. Przyleciałam do Tajlandii w marcu dostałam pieczątkę w paszporcie na miesięczny pobyt,przedłużyłam to w urzędzie imigracyjnym o kolejny miesiąc. Teraz moja wiza się kończy a ja chce zostać tu dłużej (max 3 mc.) i teraz zastanawiam się jak to najlepiej rozegrać. Czy lecieć do Malezji i starać się o wizę turystyczna na 2 mc. Czy po prostu wylecieć z Tajlandii i wlecieć i dostać pieczątkę na kolejny miesiąc, czy może londowo ? Tylko tutaj pojawia się moje kolejne pytanie. Czy pieczątkę otrzymanąna granicy londowej można tak samo jak tą z lotniska przedłużyć w urzędzie imigracyjnym o kolejny miesiąc ? I ile można przebywać w Tajlandii na wizie turystycznej w ciągu jednego roku kalendarzowego. Dodam tez ze w zeszłym roku byłam łącznie w Tajlandii przez 4 mc. wiec trochę tych pieczątek już mam.

  • Lepiej poleć do jakiegokolwiek kraju i aplikuj o wizę dwumiesięczną którą później przedłużysz o koleiny miesiąc. Czy lądem czy samolotami dostaniesz pieczęć na 30 dni plus kolejne 30 dni przedłużenie, więc za mało jeśli chcesz zostać 3 miesiące.

 31. hej , mam pytanie a więc lecę do Tajlandii 11.09 na 4 miesiące i jakoże aplikacja o wize multile-entry jest bardzo skomplikowana i wymaga dowodu dużych pokładów pieniężnych chciałabym sie zapytać czy da się to jakoś obejść lecąc z wiza single-entry (ale wtedy moge przebywac w Tajlandii tylko 3 miesiace) czy wylatywać do innych krajów jak według Ciebie można to ominąć?
  Pozdrawiam

 32. Hej 🙂 pisze w sprawie wiz do Tajlandii. 25 sierpnia chcemy przekroczyc granice lądowa Malezja-Tajlandia. Bedziemy w Tajlandii ok 2 tygodnie i pozniej jedziemy do Kambodży(droga ladowa). 24 wrzesnia znowu chcemy przekroczyc granice Tajlandii tym razem z Kambodza. Mamy kupiony lot z Bankogu do polski na 01 października. Czy dobrze rozumiem ze wjezdzajac drugi raz do Tajlandii nie powinno byc problemu i dadza nam pieczatke na kolejne 30 dni?

  • Nie powinno być problemu, przygotujcie po 10,000 THB lub równowartość w innej walucie na osobę, ostatnio jak przekraczałem granicę w z Malezji zawrócili 2 osoby gdyż nie mieli gotówki.

 33. Co wpisać w Arrival Card jeśli mam kilka miejsc noclegu w trakcie wypoczynku? Drogą lotniczą mogę przekraczać granicę Tajlandii wielokrotnie? W trakcie 2 tyg pobytu mam 4 dniowy wyjazd do Singapuru, czy pierwszą Departure Card, która otrzymam wypełniam przed wylotem do Singapuru, a po powrocie dostanę kolejną? Czy jeśli tak to na pierwszej Arrival Card wpisać Singapur jako miejsce które jest celem po 30 dniach pobytu w Tajlandii?

 34. Łukasz
  mam pytanie. Za dwa dni mam wylot do Tajlandii, dałem ciała i nie popatrzyłam jak długo mam ważny mam paszport, no i … mam do 19 marca 2019. Dzwoniłem do Ambasady nie wiedzą czy mnie wpuszczą, nowy paszport będzie gotowy na połowę grudnia bo urzędnik zapomniał wysłać mój wniosek o przyspieszony tryb, nie wiem czy jechać i zdać się na urzędników w Bangkoku czy sobie darować i zostać. Nie wiesz jak wygląda u nich sytuacja?

  • Ciężko powiedzieć. Znam sytuację ludzi którzy wlecieli do Tajlandii na kończącym się paszporcie, różnie bywa. Istotna jest linia lotnicza,to ona może odmówić wypuszczenia na pokład samolotu już w Polsce, gdyż później na ich koszt w razie odmowy będziesz wracać.

 35. Dzwoniłem do służy granicznej u nas – powiedzieli, że z Polski mogę wylecieć nawet w ostatnim dniu ważności paszportu, ale mam przesiadki w Amsterdamie i Paryżu, lecę KLM i Air France. Nie wiesz jak to sprawdzić?

 36. Witajcie

  W lutym wylatuje do Tajlandii, a wracam do Polski 24.02. Ważność paszportu kończy mi się 3.09.2019 r i mimo, że mam te wymagane 6 miesięcy to pytanie czy jakis skurwiel nie czepi sie i nie zawroci mnie z lotniska ? Jak oni tego przestrzegaja ? Prosze o info, bo w necie sa informacje tego typu :

  „Obywatele Polski udający się do Tajlandii muszą posiadać paszport ważny co najmniej 6 miesięcy (licząc od daty planowanego opuszczenia Tajlandii). Nie ma już natomiast obowiązku wizowego – do 30 dni można przebywać na terytorium tego kraju bez wizy (w wypadku podróży lotniczej). Jeśli przekraczamy lądową granicę Tajlandii (przez Kambodżę, Laos lub Malezję), długość legalnego pobytu bez wizy wynosi 15 dni. Ponadto należy mieć przy sobie bilet powrotny i środki na utrzymanie (10 000 THB). „

 37. Cześć,

  Mam pytanie, a raczej chciałabym się upewnić, czy dobrze myślę ;). 24/02 wyjeżdżam do Tajlandii. Spędzę tam ok 1,5 tygodnia, po czym drogą lądową przemieszczam się do Birmy, a po kolejnych 2-3 tyg wracam również drogą lądową do Tajlandii. Po ok kolejnych 10 dniach przemieszczam się drogą lądową do Kambodży. Tam również będę ok 2-3 tygodni, by ostatecznie znów wrócić do Tajlandii skąd będę wracać do Polski. Granicę lądową z Tajlandią będę przekraczać dwukrotnie. Z tego co przeczytałam powyżej, rozumiem, że wizy do Tajlandii nie potrzebuję?

  Tajlandia – Birma
  Birma – Tajlandia
  Tajladia – Kambodża
  Kambodża – Tajlandia

 38. Cześć. Przed wyjazdem do Tajlandii gdzieś mi mignęło, że wiza jest na 90 dni. Jednak nie doczytałam i nie zwróciłam uwagi również na pieczątkę. Podróżowałam sobie beztrosko. Wczoraj pan w recepcji hostelu w Surat Thani spojrzał w mój paszport i pokazał mi datę na stemplu 21.03. Jest 31.03. a wylot mam 10.04. Co w tej sytuacji zrobić?

  • Na twoim miejscu jak najszybciej bym zmienił rezerwację i już jutro jechałbym na lotnisko. Teraz masz 10 dni overstay więc jest szansa ze zapłacisz karę 5000 thb (po 500 za dzień) i wylecisz. Jak będziesz czekać do końca to byc może tez zapłacisz około 10000 thb ale dostaniesz zakaz wjazdu na przyszlosc. Ciężko powiedzieć co zrobią. W kazdym razie jesli zatrzyma cię polocja i sprawdzi to wg. prawa jest areszt.

 39. Cześć,

  Świetny artykuł! 🙂 Ale mam pytanie. Co w przypadku, gdy lot powrotny z BKK ma się np. 32 dni po przekroczeniu granicy? Czy nie będzie problemów z wpuszczeniem do kraju i wtedy załatwienie tych nadmiarowych dni (np. przez zapłatę za każdy dzień powyżej tych 30 dni)? Czy celnicy będą krzywo patrzeć na datę powrotu bez wizy i mogą nie wpuścić?

  Pozdrawiam

  • Różnie bywa. Jeden nie zwróci uwagi inny przyczepi się. W każdym razie wiza na dwa miesiące kosztuje w ambasadzie 120 zł. Przedłużenie stempla 30 dniowego w urzędzie imigracyjnym 1900 THB (ok. 220 zł) . Co tańsze?

 40. Cześć Łukasz 🙂

  I ja chciałbym Cię zapytać o radę. Planuję ze znajomymi wakacje w Wietnamie, Kambodży i Tajlandii. Wakacje chcemy rozpocząć w Wietnamie, a później drogą lądową przez Kambodżę dojechać do Bangkoku. Następnie z Bangkoku chcemy udać się do Pattaya i drogą powietrzną na Phuket. Po wypoczynku z Phuket do Bangkoku i z powrotem do Polski.

  Czy potrzebujemy jakieś wizy? (oczywiście wiem, że Kambodża i Wietnam ich wymagają, chcemy je zdobyć przy pomocy systemu e-visa, to dobry pomysł?)

  Wraz z nami będzie obywatelka Armenii. Ona będzie musiała się ubiegać o wizę, który rodzaj wybrać – jeden wjazd? Na ile przed wyjazdem należy złożyć wniosek (czy można aplikować w sierpni o wizę na styczeń 2020)? Czy jest szansa, że wizy nie dostanie — będziemy posiadać bilety Warszawa-Ho Chi Minh oraz Bangkok-Warszawa oraz zarezerwowany hotel na Phuket.

  • Nie potrzebujecie wizy do 30 dni pobytu w Tajlandii. W razie czego musicie mieć bilet wylotowy z Tajlandii max do miesiąca od przekroczenia granicy. E-visa – jak najbardziej OK. W Wietnamie to tylko promesa. W Tajlandii będziecie wjeżdżać tylko 1 raz wiec wiza jednokrotnego wstępu, raczej bez problemu powinna dostać, lecz od momentu jej uzyskania ma się 3 miesiące na aby wjechać do Tajlandii. Wiec proponuje najwcześniej udać się do ambasady w listopadzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.