Wyspa Koh Hong, Krabi

0
7378
Wyspa Koh Hong.
Wyspa Koh Hong.

Koh Hong to jedna z wysp znajdujących się w prowincji Krabi, usytuowana w odległości około 8 km od granicy lądu. Można ją zwiedzać przez cały rok, preferuje się jednak, aby czynić to przede wszystkim w okresie od listopada do kwietnia, kiedy panuje typowa dla klimatu monsunowego, gorąca i sucha aura, w trakcie której możliwość wystąpienia deszczowych dni jest bardzo znikoma.

Wyspa Koh Hong, Krabi
Wyspa Koh Hong, Krabi

Koh Hong jest jedną z najpiękniejszych wysp w całej Tajlandii, co przekłada się też na dużą liczbę turystów, którzy non stop przewijają się przez wyspę.

Wypad na wyspę Koh Hong

Na Koh Hong można się dostać głównie za pośrednictwem licznie zawijających statków wycieczkowych, a także łodzi długorufowych. Wyspa od wielu lat kojarzy się zwiedzającym z setkami kajaków dryfujących w okolicy, gdzie panują zresztą świetne warunki ku temu. Miejsce to doskonale nadaje się do nurkowania oraz łowienia ryb i opalania się.

Wsypa Koh Hong, Krabi.
Wsypa Koh Hong, Krabi.

Trzeba jednak mieć świadomość, że Koh Hong stanowi integralną część Parku Narodowego Than Bok Khorani, stąd też można ją zwiedzać jedynie w dzień i nie jest możliwe znalezienie tutaj noclegu.

Wsypa Koh Hong, Krabi.
Wsypa Koh Hong, Krabi.

Co robić na Koh Hong

Wyspa – podobnie jak cała Tajlandia – słynie głownie z pięknych, zapierających dech w piersiach widoków. W samym jej centrum znajduje się ogromna plaża o łukowatym kształcie, zlokalizowana pomiędzy dwoma bardzo dużymi ostańcami.

Osoby, które się tutaj wybierają, liczą przede wszystkim na błogi odpoczynek z malowniczym krajobrazem w tle oraz możliwość wykąpania się w przeczystej wodzie, której próżno szukać gdziekolwiek indziej.

Plaże są tutaj miękkie i piaszczyste, a ponadto można na własne oczy zobaczyć wspaniałą lagunę i rafy koralowe, które jednak w ostatnich latach uległy niestety zniszczeniu. Jest to zresztą nie tylko problem samej Koh Hong, ale całej prowincji Krabi, gdzie z biegiem lat coraz rzadziej można spotkać nienaruszone przez turystykę czasu koralowce.

Wsypa Koh Hong, Krabi.
Wsypa Koh Hong, Krabi.

Stan tych zniszczeń da się najlepiej ocenić, podejmując się tzw. snorkelingu, czyli unoszenia się na wodzie z lekko zanurzoną twarzą, tak aby można było swobodnie przyglądać się życiu pod wodą.

Mimo wszystko prawdziwy zachwyt na wyspie wzbudza obserwacja dzikiej przyrody. Wczesnym rankiem można obserwować posiłek małp złożony z krabów i miejscowych owoców morza. Niewątpliwie urzekający jest również widok kolorowych, mieniących się w pełnym słońcu ławic ryb tak oswojonych z człowiekiem, że stale towarzyszą w kąpielach i poznawaniu otoczenia.

Wsypa Koh Hong, Krabi.
Wsypa Koh Hong, Krabi.

Na zwiedzanie wyspy Koh Hong warto przeznaczyć jeden-dwa dni, ponieważ nie ma tu zasadniczo żadnych innych atrakcji turystycznych poza pięknymi widokami, plażą i turkusową wodą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.