Wyspa Koh Jum, Krabi

0
3635
Wsypa Koh Jum, Krabi.
Wsypa Koh Jum, Krabi.

Wyspa Koh Jum pod względem geograficznym należy do prowincji Krabi, która znajduje się w sąsiedztwie bardzo popularnej i chętnie odwiedzanej przez turystów wyspy Koh Lanta.

Znana jest pod dwiema nazwami. Określenie Koh Jum przypisuje się wiosce znajdującej się na południu wysepki, natomiast druga nazwa Koh Pu funkcjonuje w północnej części wyspy.

Bungalowy na Koh Jum, Krabi.
Bungalowy na Koh Jum, Krabi.

Mała wyspa Koh Jum

Wyspę Koh Jum cechują niewielkie rozmiary – aby przemierzyć skuterem odległość pomiędzy jej północnym a południowym krańcem, wystarczy zaledwie kilka minut.
Koh Jum podstawowe informacje.

Koh Jum, podobnie jak cała Tajlandia, leży w klimacie tropikalnym monsunowym, co oznacza, że występują tutaj trzy pory roku – gorąca i sucha (marzec-maj), gorąca i wilgotna zwana deszczową (czerwiec-październik) oraz chłodna i sucha (listopad-luty). Najlepszy czas do odwiedzenia tego zakątka świata przypada właśnie na ten ostatni okres, niemniej jednak o każdej porze roku jest tutaj pięknie i cicho.

Teren wyspy jest w połowie górzysty i skalisty, na drugiej połowie występują natomiast równiny przyozdobione rosnącymi tu i ówdzie palmami. Na całej wyspie nie ma właściwie ani jednej utwardzonej drogi, stąd też mieszkańcy – skądinąd bardzo mili i uczynni – nie posiadają samochodów. Cała wyspa składa się zaledwie z kilku wiosek rybackich oraz sześciu przepięknych plaż, naprawdę wartych obejrzenia.

Połączenia na Koh Jum.
Połączenia na Koh Jum.

Co robić na Koh Jum

Wyspę Koh Jum powszechnie uważa się za swego rodzaju raj na ziemi dla osób szukających ciszy i spokoju, a także dla tych turystów, którzy pragną w samotności pobyć na plaży. Główną atrakcję wyspy stanowią cudownie miękki piasek oraz czysta woda, w której można się zanurzyć bez obaw o własne zdrowie.

Plaże ze względu na znikomą liczbę odwiedzających są pozbawione śmieci typowych dla popularnych kurortów, gdzie aż roi się od przyjezdnych.
Na czas pobytu na wyspie można wynająć jeden z dwudziestu znajdujących się tutaj bungalowów, choć należy mieć świadomość, że na Koh Jum nie ma żadnych ciekawych obiektów do zwiedzania.

Wsypa Koh Jum, Krabi.
Wsypa Koh Jum, Krabi.

Pewną atrakcję mogą stanowić przejazdy promem, najłatwiej jest bowiem dostać się na wyspę właśnie tym środkiem lokomocji. Jeśli pragniesz zaś zwiedzić coś więcej lub zabawić się na dyskotece, w tym celu udaj się na jedną z okolicznych wysp – Koh Lanta lub Koh Phi Phi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.