Wyspa Koh Kradan, Trang

0
5869
Wsypa Koh Kradan, Trang.
Wsypa Koh Kradan, Trang.

Wyspa Koh Kradan usytuowana jest w rejonie morza Andamańskiego, stanowiąc integralną część archipelagu Trangu, czerpiącego swą nazwę od leżącego nieopodal miasta Trang. W pobliżu, nieco na północ zlokalizowane są wyspy Koh Ngai oraz Koh Mook.

Na pogodę na wyspie wpływ mają wiejące w tym regionie świata monsuny, które sprawiają, że panują tutaj zasadniczo dwie pory roku – sucha oraz deszczowa. Najlepszy czas na odwiedziny na wyspie przypada na okres od listopada do maja, jakkolwiek niekiedy zdarza się, że deszcze zaczynają padać wcześniej. Dlatego też przed wyjazdem trzeba się zorientować w aktualnych prognozach pogody.

Wsypa Koh Kradan, Trang.
Wsypa Koh Kradan, Trang.

Wypad na Koh Kradan

Na wyspę najlepiej przypłynąć łódką lub tzw. speed boatem, relatywnie częste są również wyprawy promem. Koh Kradan to miejsce szczególnie polecane dla osób, które pragną odpocząć od zgiełku i hałasu panującego na bardziej tłumnie uczęszczanych wyspach.

Główna wizytówka wyspy to błogi spokój, błękitne niebo, lazurowe morze oraz pochylające się nad nim palmy. Jedną z ciekawostek dotyczących tego uroczego zakątka jest odbywający się co roku w Walentynki podwodny festiwal ślubny.

Wsypa Koh Kradan, Trang.
Wsypa Koh Kradan, Trang.

Jeśli chcesz połączyć się węzłem małżeńskim z ukochaną osobą w najpiękniejszym miejscu na Ziemi, możesz to uczynić właśnie podczas tego wydarzenia. Niezapomniane wrażenia gwarantowane!

Plaże Koh Kradan

Główna plaża nazywana Sunrise Beach lub Paradise Beach znajduje się po stronie wschodniej, tutaj dopływają łodzie z lądu. Na plaży znajduje się większość hoteli których jest niewiele.

Koh Kradan, Sunrise Beach, zaraz przy hotelu Sevenseas.
Koh Kradan, Sunrise Beach, zaraz przy hotelu Sevenseas.

Polecanym resortem jest Sevenseas Resort położonym bezpośrednio przy plazy.

Wśród najbardziej wartych zwiedzenia miejsc na Koh Kradan niewątpliwie trzeba wymienić plażę Ao Niang oraz zlokalizowany w jej okolicach ośrodek Ao Niang Beach Resort. Można tam za rozsądną cenę nie tylko skosztować lokalnych potraw, w tym na przykład tzw. mama soup oraz odpowiednio przyrządzonego i doprawionego lokalnymi przyprawami kurczaka, ale także wynająć jedną ze znajdujących się na plaży chatek z tarasem oraz widokiem na morze.

Paradise Beach na wsypie Koh Kradan, Trang.
Paradise Beach na wsypie Koh Kradan, Trang.

Inny ośrodek, usytuowany nieco dalej w głąb wyspy, to Paradise Lost. Został stworzony przed wieloma laty przez dwóch pochodzących z Europy turystów, co okazało się dla nich wówczas strzałem w dziesiątkę. Serwuje się tutaj lokalne jedzenie w stosunkowo przystępnych cenach.

Trzeba jednak mieć świadomość, że na wyspie panuje ogólna drożyzna, dlatego osoby, które chcą wynająć miejsce noclegowe w jednym z ośrodków na głównej plaży oraz na bieżąco stołować się w lokalnych restauracjach, muszą być przygotowane na niemałe wydatki z tym związane.

Sunset Beach na wsypie Koh Kradan, Trang.
Sunset Beach na wsypie Koh Kradan, Trang.

Poza Ao Niang piękne widoki można podziwiać także z innej plaży – Sunset Beach. Główną atrakcję w tym miejscu stanowią przede wszystkim znajdująca się nieopodal dżungla i rafa koralowa z żyjącymi w jej sąsiedztwie egzotycznymi rybami, takimi jak mureny, skrzydlice czy barakudy.

Sunset Beach na wsypie Koh Kradan, Trang.
Sunset Beach na wsypie Koh Kradan, Trang.

Po wyspie można poruszać się właściwie wyłącznie piechotą, nie ma tu bowiem żadnych pojazdów, co gwarantuje ciszę i spokój.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.