Życie nocne na Patong, Phuket

0
17445
Bangla Road, Patong , Phuket.
Bangla Road, Patong , Phuket.

Patong jest najpopularniejszym kurortem na całej wyspie Phuket. Jeśli planujesz urlop w Tajlandii, a nocami zamiast snu poszukujesz mocnych wrażeń, to miejsce godne odwiedzenia. Dowiedz się, gdzie koncentruje się nocne życie Patong i co można robić, gdy nad plażą i jej okolicami zapada zmierzch.

Bangla Walking Street, Patong, Phuket.
Bangla Walking Street, Patong, Phuket.

Bangla Road i okolice

Kilkusetmetrowa Bangla Road to przykład ulicy, która – choć uczęszczana przez całą dobę – swoje największe atrakcje ujawnia dopiero po zapadnięciu zmroku. Każdy turysta, który poszukuje rozrywki na urlopie z dala od codziennych spraw, bez problemu znajdzie tu coś dla siebie. Oferta lokalnych barów, restauracji, dyskotek jest tak szeroka, że zabawa może obrać dowolny wymiar. Ktoś chce iść pogadać przy piwie, kto inny potańczyć.

Mapa życia nocnego na Patong, Phuket.
Mapa życia nocnego na Patong, Phuket.

Ktoś marzy o posmakowaniu wszystkich street-foodowych pyszności albo o spędzeniu całej nocy w nocnym klubie z tajskimi tancerkami. Przy Bangla Road nocne życie Patong może wyglądać bardzo różnie, ale turyści są zgodni, że dzieje się tu naprawdę sporo, więc warto zapoznać się wcześniej z najważniejszymi punktami na mapie tej jednej ulicy i najbliższych okolic. Mowa o dzielnicy, w której noce są długie, a wrażenia jedyne w swoim rodzaju.

Soi Gonzo, Patong, Phuket.
Soi Gonzo, Patong, Phuket.

Soi Gonzo

Przechodząc przez kompleks Aussie Bar, nie sposób nie trafić na Gonzo – miejsce, gdzie się tańczy i pije piwo. Jeśli planuje się nocną zabawę do białego rana, warto tu zostać.

Hollywood, Patong, Phuket.
Hollywood, Patong, Phuket.

Soi Hollywood

Soi Hollywood, niegdyś „Soi Easy”, to miejsce, gdzie nawet z niewielkim budżetem można porozmawiać przy szklance zimnego piwa i pograć przy jednym z wielu stołów bilardowych. Ważna rada: znajdziesz tu publiczne toalety.

Soi Sea Dragon, Patong, Phuket.
Soi Sea Dragon, Patong, Phuket.

Soi Sea Dragon

Zadaszona ulica, podziemny parking, fajne bary – to zaledwie preludium wrażeń czekających na klientów nocnego klubu go-go Suzy Wong’s, którego sława obiegła cały świat, bo jest uważany za najlepszy na całej wyspie Phuket. W sojce znajduje się ponad 40 barów A go go. Jest w czym wybierać.

Wejście na Soi Freedom, Patong, Phuket.
Wejście na Soi Freedom, Patong, Phuket.

Soi Freedom

Kolejna z wąskich alejek obok Bangla Road dawniej była nazywana „Soi Eric”. Wśród znanych barów należy wymienić przede wszystkim lokal Smiley. Neonowe światła, płaskie telewizory wyświetlające mecze piłkarskie i niekończące się kontuary z piwem to jego niewątpliwe atuty.

Tiger Disco, Patong, Phuket.
Tiger Disco, Patong, Phuket.

Soi Tiger

Kolejnym kultowym punktem na mapie Patong jest kompleks barowy Soi Tiger, gdzie impreza pod dachem trwa niezależnie od aktualnych warunków atmosferycznych. Właśnie tu działają znane i lubiane bary, jak Crazy Horse czy Sin City.

Soi Lao

Niektórzy prześmiewczo nazywają tę alejkę „toaletową”, ponieważ prowadzi do publicznych toalet, o czym informują świecące tablice. Zanim jednak dojdzie się do WC, można odwiedzić jeden z wielu punktów ze świeżymi, serwowanymi na miejscu owocami morza. Dość popularna aleja z lokalnymi mieszkańcami i tanią tajską kuchnią z dala od tłumów.

Soi Patong Resort

Kolejnym miejscem w pobliżu Bangla Road, które tętni życiem po zapadnięciu zmierzchu, jest Soi Patong Resort. Na długości około 100 metrów znajdują się dziesiątki lokalów – sklepiki, restauracje, stragany z pamiątkami, salony masażu, bary czy kawiarenka internetowa. Wśród restauracji ceni się między innymi lokale Da Mario, Stockholm Syndrome czy Boogaloo.

Soi Viking

Dawniej istniała tu kultowa restauracja Viking – stąd nazwa. Ulica jest w porównaniu do pozostałych alejek w centrum Patong dość spokojna i mało oświetlona, co nie znaczy, że brakuje tu ciekawych miejsc. Wręcz przeciwnie, wprost z mroku można dostać się do szisza-baru, nocnego klubu Grabbarna Grus czy baru New York Live.

Illuzion, Patong , Phuket.
Illuzion, Patong , Phuket.

Illuzion

Illuzion jest połączeniem klubu i dyskoteki, gdzie zabawa zaczyna się dopiero po godzinie 22. Odbywa się tu wiele szalonych imprez, od występów zagranicznych tancerzy, do house’owych setów DJ-skich, przy których trudno zejść z parkietu. Lokal cechuje świetne wyposażenie techniczne, zarówno jeśli chodzi o nagłośnienie, jak i efekty świetlne. Tutaj graja największe sławy tj. Tiesto, Steve Aoki, Ja Rule.

Hollywood Disco, Patong.
Hollywood Disco, Patong.

Hollywood Phuket

Dla turystów, którzy już lata temu poznali nocne życie Patong, Hollywood jest zapewne dyskoteką kultową. Od godziny 22 głośniki przejmują DJ-e, a parkiet należy do Ciebie. Jeśli kochasz klimat klasycznych imprez w doskonale znanych rytmach EDM, nie zechcesz zmienić adresu do białego rana.

New Tiger Disco, Patong, Phuket.
New Tiger Disco, Patong, Phuket.

New Tiger Disco

Nieco wcześniej, bo już o godzinie 18 otwierają się drzwi 3-kondygnacyjnego klubu Tiger Disco, który na poszczególnych piętrach spełnia funkcję baru lub nocnego klubu. Jego łączna powierzchnia wynosi około 5 tysięcy metrów kwadratowych, co samo w sobie musi imponować. A na przechodniów spoglądają tygrysy, które zarażają drapieżną naturą klubowiczów z Patong.

White Room, Patong, Phuket.
White Room, Patong, Phuket.

White Room Nightclub

Wspomniane już okolice Soi Gonzo obfitują w miejsca do nocnej zabawy. Nowoczesną, gruntownie wyremontowaną przestrzenią jest White Room, czyli miejscówka wyróżniająca się estetyką, jakością sprzętu i niewątpliwym talentem współpracujących DJ-ów.

Seduction Beach Club, Patong Phuket.
Seduction Beach Club, Patong Phuket.

Seduction

Nocny klub Seduction jest największą dyskoteką przy plaży Patong, co sprawia, że automatycznie staje się wręcz najpopularniejszym lokalem na całej wyspie Phuket. W całym kompleksie leżącym naprzeciwko Moulin Rouge między 22.00 a 4.00 może się bawić łącznie 3 tysiące osób naraz!

Simon Cabaret, Phuket.
Simon Cabaret, Phuket.

Simon Cabaret

Wieczory w kurorcie Patong dla wielu osób już na zawsze będą kojarzyć się z niezwykłym doświadczeniem kulturalnym, jakim jest wizyta w legendarnym, działającym od wielu lat Simon Cabaret. Wyjątkowe kostiumy, choreografie, efekty sceniczne, okraszone humorem zrozumiałym także dla Europejczyków to fantastyczny pomysł na spędzenie wieczoru w Patong.

Monsoon Bar, Patong , Phuket.
Monsoon Bar, Patong , Phuket.

Monsoon Bar

Kolejnym barem przy Bangla Road jest popularny lokal o nazwie Monsoon. Przez cały tydzień odbywają się tu koncerty na żywo, więc jest okazja, żeby poznać muzykę graną przez lokalnych wykonawców. Oczywiście przy barze istnieje możliwość zamówienia drinków czy piwa, są także smaczne i relatywnie tanie fast-foody, które uratowały już niejednego imprezowego głodomora.

Banana Bar, Patong, Phuket.
Banana Bar, Patong, Phuket.

Banana Disco & Bar

Dyskoteka o wdzięcznej nazwie Banana istnieje nieprzerwanie od 1993 roku i jest najdłużej wciąż działającym klubem przy plaży Patong. Choćby z tego względu warto wybrać się tam na imprezę. DJ-e i zespoły muzyczne dbają o wysoki poziom rozrywki, a tłumnie przybywający turyści potwierdzają, że lokal przez lata nie stracił na popularności. Dźwięki płynące po parkiecie zaspokajają gust szerokiej publiczności – od miłośników rapu, przez fanatyków techno, po zwolenników rockowej klasyki.

Suzy Wong's Devil's Playground, Patong, Phuket.
Suzy Wong’s Devil’s Playground, Patong, Phuket.

Devil’s Playground

Na koniec iście diabelska propozycja. Przy plaży Patong działa wiele klubów go-go, ale ten jest wyjątkowy. Należy do sieci Suzy Wong’s, znajduje się na Soi Sea Dragon. Żeby wejść do środka, trzeba przedostać się przez wejście stylizowane na piekielną jaskinię. To także wyjątkowo bezpieczny lokal – można wejść i wyjść bez konsekwencji, a ceny są znane z góry, więc nie trzeba się bać, choć warto zachować ostrożność i oczy dookoła głowy. Warto pamiętać, że bary go-go są wyraźnie oznaczone i łatwo znaleźć je samodzielnie.
Z kolei korzystanie z „nocnych przewodników” może się skończyć kłopotami i niechcianymi, wysokimi wydatkami. W środku – jak to w nocnym klubie – sofy, tancerki i tworzące klimat światła.

Bangla, Patong, Phuket.
Bangla, Patong, Phuket.

Oczywiście nie sposób wymienić wszystkich zakątków i lokali, które uświetniają nocną zabawę w Patong. Wymienione miejsca są jednak na tyle charakterystyczne, że warto chociażby do nich podejść, żeby zdecydować, gdzie impreza będzie najbardziej udana. Jedno jest pewne: gdzie jak gdzie, ale w Patong nie bywa się po to, żeby spokojnie drzemać i zapomnieć o urokach nocnego życia…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.