Tajlandia Przewodnik Pascal

Rok 2007, przygotowuje się po pierwszej wyprawy do Azji. Czasy gdy informacji w Internecie nie było za wiele, nie było blogów, filmów na YouTube i masy innych informacji które znajdziemy na necie.  Gorączkowo szukałem informacji o Tajlandii i pierwsze znalazłem w przednikach Pascala oraz Lonely Planet. Te pozycje były wówczas na porządku dziennym, większość ludzi podróżowała ze swoją kopią posiłkując się powoli informacjami z różnych stron i forów internetowych. Wydawnictwa te utorowały pewien tor podróżowania oraz przekazywania informacji, a atrakcje umieszczone w nich stały się bardzo popularnymi miejscami turystycznymi.

Tajlandia Złota Seria.
Tajlandia Złota Seria.

11 lat później znajduję swoje nazwisko w na okładce oraz na „liście kredytów”, to niesamowite uczucie, gdy wspominam swój pierwszy przewodnik po Tajlandii, który czytałem z zaciekawieniem, a teraz jestem jego współautorem.

Lato 2018 była bardzo pracowite, wydawnictwo dało mi krótkie terminy na skończenie 4 tytułów. Koniec końców udało się, a na półkach księgarni tych tradycyjnych oraz online można już kupić swoją kopię.

Wśród przewodników po Tajlandii Pascala znajdziemy 4 pozycje:

1. Tajlandia Złota Seria

2. Tajlandia Przewodnik Praktyczny 

3. Tajlandia Północna i Bangkok – Pascal Lajt

4. Tajlandia Południowa, Krabi, Phuket i Ko Samui – Pascal Lajt

Tajlandia Przewodnik Praktyczny.
Tajlandia Przewodnik Praktyczny.

Da poszukujących informacji o Tajlandii, planujących pierwszy wyjazd proponuję sięgnąć po Złotą Serię lub Przewodnik Praktyczny. Natomiast osoby zainteresowane Bangkokiem oraz wypadem na północ lub południe pozostałe pozycje.

Wszystkie przewodniki po Tajlandii można zamówić online na stronie Pascala.