Jaki wybrać hotel w Krabi

0
43217
Amari Vouge, Krabi.
Amari Vouge, Krabi.

Wybór hotelu w Krabi może być dla niektórych zagłostką, gdyż jest duży wybór, a sama prowincja z częścią kontynentalną oraz ponad 200 wyspami ma wiele zaoferowania.

Krabi jest jedną z najchętniej odwiedzanych prowincji przez Polaków. I nie bez powodu, słynie z bajecznych, niepowtarzalnych krajobrazów, ale przede wszystkim na urokliwych, mniej lub bardziej znanych wyspach.

Często otrzymuje zapytania jaki hotel mógłbym polecić czy to w Krabi, na wyspach czy tez innych miejscowościach. Zasady jakimi się kieruję opisałem dokładnie w artykule o hotelu w Bangkoku, polecam jego lekturę, która może znacznej uprościć wybór.

Zasady wyboru hotelu

Nie mogę od tak sobie polecić komukolwiek hotelu nie znając jego preferencji, pierwszym najważniejszym czynnikiem jest budżet, dalej lokalizacja, później klasa oraz udogodnienia powinien mieć hotel (basen, sauna, suszarka, kort tenisowy itp.), a na samym końcu choć też ważnym czynnikiem jest jego ocena – których zajedziemy mnóstwo na stronach portali rezerwacyjnych rezerwacyjnych takich jak np. booking.com. Ostatnią rzeczą na jaką zwracam uwagę jest polityka rezygnacji oraz płatność, osobiście wolę trzymać rezerwację do przyjazdu i na miejscu zapłacić gotówką lub kartą.

W skrócie:

1. Budżet.
2. Lokalizacja.
3. Klasa/udogodnienia.
4. Opinia.
5. Polityka rezygnacji oraz płatności.

Hotel w Krabi, Ao Nang

Wracając do rekomendacji hotelu w Krabi, pierwszą rzeczą poza budżetem na którą zwracam uwagę to lokalizacja. Najbardziej popularną miejscowością jest Ao Nang, jest to doskonała baza wypadowa na pobliskie wyspy, plaże czy też inne atrakcje w części kontynentalnej.

Golden Beach Resort, Ao Nang, Krabi.
Golden Beach Resort, Ao Nang, Krabi.

Samo Ao Nang jest dość proste – jedna ulica i hotele po drugiej strony ulicy, a na jej skrajnych końcach znajdują się odnogi w głąb lądu z tańszymi hotelami.

Zaczynając od wschodniego krańca plaży, pierwszym wartym polecenia hotelem jest 4* Golden Beach Resort z fajnym basenem i dobrym położeniem zaraz przy plaży.

Aonang Villa Resort, Krabi.
Aonang Villa Resort, Krabi.

Tuż obok znajduje się 4* Aonang Villa Resort też bezpośrednim dostępem do plaży.

Jeśli szukacie czegoś taniego wystarczy udać się główną ulicą w głąb lądu 1 km dalej jest mnóstwo hotelików w przystępnych cenach, można tutaj sporo wymieniać, warto zwrócić uwagę na 2* Ascot Krabi.

Tipa Resort, Krabi.
Tipa Resort, Krabi.

Inne troszkę bliżej zjazdu na plaże warte polecenia to 3* Wake Up Aonang,
czy też 4* Krabi Tipa Resort z fajnym basenem oraz między innymi tekowymi bungalowami, zaraz niedaleko odbicia na główną plażę.

Panan Krabi Resort.
Panan Krabi Resort.

Troszkę dalej na północ jest świetny 4* Panan Krabi Resort, nowy, nowoczesny, naprawdę w dobrej cenie.

W samym centrum plaży Ao Nang wszystkie hotele są dostępne przez ulicę. Tutaj warto zwrócić uwagę na 3* iRest Ao Nang Seafront, czy też 4* Aonang Princeville Villa Resort & Spa.

Krabi Resort, Ao Nang.
Krabi Resort, Ao Nang.

Jedynym hotelem położonym bezpośrednio na plaży jest 4* Krabi Resort, w którym szczególnie warte polecenia są wille bezpośrednio skierowane na plaże.

Hotel na plaży Nopparat Thara

Plaża przyległą do Ao Nang jest Nopparat Thara, troszkę mniej zatłoczona przez turystów, to dobry wybór dla szukających ciszy i niższych cen. Plaża ta się zaraz za wybrzuszeniem skalnym na zachód.

Wśród ogromnego wyboru znajdziemy tutaj zaraz przy plaży:

3* Aonang All Seasons Beach Resort – znana marka hoteli trzy-gwiazdkowych.

Srisuksant Resort, Krabi.
Srisuksant Resort, Krabi.

4* Srisuksant Resort – dobry hotel z basenami zaraz przy plaży.

Tuż obok znajduje się znana sieciowa 4* Holiday Inn Resort Krabi, sama nazwa mówi za siebie.

Capuchin Hotel, Krabi.
Capuchin Hotel, Krabi.

Aby znaleźć tańsze lokum w Nopparat Thara wcale nie trzeba obok iść, zaraz na początku plaży jest odbicie na północ w głąb lądu gdzie znajdziemy min. tani, super czysty z dużymi pokojami 3* The Capuchin Hotel.

Buri Tara Hotel, Krabi.
Buri Tara Hotel, Krabi.

4* Buri Tara Resort zaraz na samym początku odnogi, bardzo dobra jakoś w przystępnej cenie.

Centara Anda Dhevi, Krabi.
Centara Anda Dhevi, Krabi.

Troszeczkę dalej znajduje się znana i ceniona tajska sieciówka 4* Centara Anda Dhevi Resort. Hotel elegancki z basenem i super ceną jak na swoją jakość.

W tej okolicy mogę polecić jeszcze 4* Aree Tara Resort, hotel naprawdę z dobra cena jak na swój wysoki standard.

Centara Grand Beach Resort, Railay.
Centara Grand Beach Resort, Railay.

Hotel na półwyspie Railay

Railay, często mylona z wyspą jest uznanym na skalę światowa miejscem do wypoczynku, ze względu na swoją urodę, unikalną plaże z dwóch stronach z skałami dodającym uroku. Sam przyznam miejsce dość piękne ale nie zostałbym tam dłużej niż 2-3 noce, gdyż jest to po prostu małe miejsce w którym szybko znudziłbym się.

Polecam rezerwację w głównym Ao Nang i np. wypad na Railay na 2-3 noce – to powinno wystarczyć w zupełności. Hotel na tym półwyspie są zdecydowanie droższe, ale nie bez powodu.

Unikalnym hotelem w tym miejscu jest odseparowana oddzielną plażą 5* Centara Grand Beach Resort. Wysoka klasa w skali światowej, prywatna plaża, dobry serwis – czego chcieć więcej?

Sand Sea Resort, Krabi - Railay.
Sand Sea Resort, Krabi – Railay.

W dalszej części głównej plaży Wschodniej Railay na warte uwagi są 2 hotele:
3* Sand Sea Resort oraz 4* Railay Village Resort.

Railay Village, Krabi.
Railay Village, Krabi.

Luksusowe hotele w Krabi

Odrobinę luksusu znajdziemy w Krabi bez problemu, jest razem 9 hoteli wysokiej klasy. Nie będę tutaj wszystkich opisywać, łatwo jest znaleźć na portalach rezerwacyjnych. Tutaj należy zwrócić uwagę na lokalizacje. Hotele te zazwyczaj położne są w cichych miejscach z dala od turystycznego zgiełku, co może być zaletą dla szukających ciszy.

Sofitel Krabi Phokeethra Golf and Spa Resort.
Sofitel Krabi Phokeethra Golf and Spa Resort.

Hotele w granicach 200USD za dobę warte uwagi: 5* Dusit Thani Krabi Beach Resort, super klasa, tradycyjny tajski styl, znana lokalna marka, położony na plaży Klong Muang.

5* Sofitel Krabi Phokeethra – dobra marka i cena, plaża Klong Muang.

5* Amari Vogue Krabi, 1 minuta spacerem od plaży Tub Kaek.

Najwyższą półkę reprezentuje 5* Phulay Bay, światowej klasy marka Ritz-Carlton, nic dodać nic ująć, plaża Tub Kaek.

Mapa:

Podsumowanie

Wybór hotelu w Krabi wcale nie musi być taki trudny, wystarczy zastosować się do paru wytycznych, o których pisałem powyżej oraz innych artykułach i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Jednak trzeba troszeczkę samemu się wysilić i poszukać, bo sama moja rekomendacja nie zawsze może trafić w wasze gusta.

Mam nadzieję iż tym artykułem zmniejszę ilość waszych maili z zapytaniem 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.