Wyspa Koh Mook, Trang

0
16159
Wsypa Koh Mook, Trang.
Wsypa Koh Mook, Trang.

Wyspa Koh Mook (lub Koh Muk) jest położona pomiędzy popularnymi kierunkami wielu turystów: Krabi oraz Trang. To jedno z najmodniejszych miejsc w całym regionie Andaman, administracyjnie należące do prowincji Trang.

Można się tu poczuć niczym piraci, którzy wykorzystywali okoliczne jaskinie do ukrywania zrabowanych skarbów. Ich zwiedzanie jest zdecydowanie jedną z największych atrakcji w okolicy.

Wsypa Koh Mook, Trang.
Wsypa Koh Mook, Trang.

Koh Mook – niezwykłe miejsce na mapie Tajlandii

Będąc na miejscu, musisz zapytać o Emerald Cave. Wyszukując zdjęcia jaskini w Internecie, z pewnością dotrzesz do rajskich krajobrazów. Krystaliczna woda w zależności od światła wydaje się intensywnie zielona lub błękitna.

Szmaragdowa jaskinia na wyspie Koh Mook, Trang.

Żeby trafić do tego magicznego miejsca, trzeba się udać na zachodnie wybrzeże i wpłynąć w głąb dżungli. Zwiedzanie jaskini, trzymając się liny, jest możliwe przy wsparciu przewodników. Dreszczyk emocji gwarantowany!

Wyspa Koh Mook, znana także jako Koh Muk, cieszy się sporym zainteresowaniem, co odzwierciedla znakomite przygotowanie hoteli i innych obiektów noclegowych o wysokim standardzie potwierdzanym przez oceny turystów.

Wsypa Koh Mook, Trang.
Wsypa Koh Mook, Trang.

Do lokalnych atrakcji należą wszelkie wodne aktywności – nurkowanie, pływanie na katamaranach, kajakach, deskach surfingowych, pontonach. Spędzania czasu na plażach Hua Laem Beach, Haad Farang Beach czy Phangka Bay nie trzeba nawet specjalnie rekomendować – to oczywista przyjemność.

Wsypa Koh Mook, Trang.
Wsypa Koh Mook, Trang.

Dla wielu Koh Mook to raj

Koh Mook jest zamieszkiwana zaledwie przez kilkaset rodzin, trudniących się głównie uprawą lub łowieniem ryb, a także obsługą ruchu turystycznego. Będąc na miejscu, warto przyjrzeć się z bliska, jak wygląda codzienny, prawdziwy dzień normalnej, azjatyckiej rodziny zamieszkującej tak niezwykłą wyspę.

Sivalai Beach Resort na wyspie Koh Mook, Trang.
Sivalai Beach Resort na wyspie Koh Mook, Trang.

Proste życie przekłada się na przyjazną filozofię życia. Tutejsi mieszkańcy są bardzo pozytywnie nastawieni do turystów, co dodatkowo sprzyja bezpiecznemu i przyjemnemu wypoczynkowi.

Wysoki sezon trwa tutaj między listopadem a kwietniem, choć na brak zainteresowania nie można narzekać przez cały rok. Co ważne, oferta noclegowa jest bardzo zróżnicowana, więc bez problemu da się znaleźć coś idealnego na miarę swoich potrzeb i oczekiwań. Do poruszania się po wyspie służą łatwe do wynajęcia rowery i motocykle.

Sivalai Beach Resort na wyspie Koh Mook, Trang.
Sivalai Beach Resort na wyspie Koh Mook, Trang.

Do popularnych aktywności należy zaliczyć także snorkeling i zwiedzanie naturalnej, starej dżungli. Na stosunkowo małą wyspę dopływa się promem, a także innymi wodnymi środkami transportu. W niektórych restauracjach można liczyć na dostęp do Internetu.

Podsumowując, Koh Mook to idealna wyspa do odpoczynku od największych i najgłośniejszych kurortów. Będąc na miejscu, warto jak najwięcej spacerować i uprawiać wodne aktywności. Ceny nie są wysokie, a sympatia mieszkańców stanowi dodatkową wartość.

Koh Mook, Trang.
Sivalai Beach Resort, Koh Mook, Trang.

 

Idealnym miejscem na wypoczynek jest Sivalai Beach Resort położony za szpiczastym półwyspie po wschodniej stronie wsypy z dostępem do morza z obydwu stron.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.