Jaki hotel wybrać na Phuket

0
43633
Woraburi Phuket Resort, Karon.
Woraburi Phuket Resort, Karon.

Wybór hotelu na Phuket to nie lada zadanie. Wyspa jest ogromna ma około 40 plaż a co za tym idzie duży wybór bazy noclegowej. Ważne aby wybrać odpowiednią jego część wyspy na pobyt. Każdy obszar wyspy ma inny charakter. Jeśli wybierzesz ten odpowiedni do swoich potrzeb i preferencji, powinieneś mieć fantastyczne wakacje, natomiast jeśli nieprzemyślane zarezerwujesz niewłaściwe miejsce może to doprowadzić do nieudanego pobytu.

W pierwszej kolejność zdecyduj która plaża Phuket najbardziej interesuje Cię. Czy ma być dobra infrastruktura, czy ma być cicho czy z gwarnym życiem nocnym? Sugerowanie się wyłącznie ceną może wyprowadzać do przysłowiowego lasu, w tym wypadku do dżungli, z kiepskimi udogodnieniami i brakiem komunikacji.

Komunikacja na Phuket to dość istotna sprawa, główne plaże mają świetna infrastrukturę z publicznym transportem oraz taksówkami, inne już mniej za czym idzie cena za przejazd na inna plaże czy zakupy będzie wysoka. Przykładowo przejazd z jednej plaży na drugą to koszt 300-800 THB w jedna stronę. Dlatego też poświeć większą uwagę właśnie na wybór właściwego obszaru.

Więcej porad w artykule o tym jakimi kryteriami sugeruję się wybierając hotel.

Hotel na Phuket

Poniżej luźna propozycja hoteli na Phuket, wybór jest ogromny wystarczy wyznaczyć kryteria i dopasować coś do naszych wymagań. Zalecam szukać spoglądając na mapę, aby był np. blisko plaży czy sklepów.

Millennium Resort Patong.
Millennium Resort Patong.

Hotel na plaży Patong

Niewątpliwie głównym kurortem turystycznym z bogatym życiem nocnym jest Patong, lecz plaża jest tam dość średnia, a na głównej ulicy Bangla jest bardzo głośno. Z drugiej strony wszędzie łatwo się dostać, duże ilość agencji konkuruje zbijając ceny, więc na pierwsze dni na Phuket dobrym wyborem może być właśnie Patong.

3* The Royal Palm Beach Front
3.5* Ashlee Hub Hotel
4* Burasari Phuket Resort
4* Holiday Inn Express Phuket Patong Beach Central
5* La Flora Resort Patong
5* Millennium Resort Patong

Beyond Resort Kata.
Beyond Resort Kata.

Hotel na plaży Kata

Jeśli cenisz sobie troszkę spokoju wybierz plaże Kata, jest niedaleko od Patong, ma całkiem dobrą infrastrukturę oraz ładną plaże. Zaraz obok znajduje się przepiękna Kata Noi.

3* Kata Sea Breeze Resort
4* Beyond Resort Kata
4* Kata Palm Resort
4* Chanalai Romantica Resort
5* Malisa Villa Suites

Centara Grand Beach Resort, Karon.
Centara Grand Beach Resort, Karon.

Hotel na plaży Karon

Karon ma też dobrą infrastrukturę z pięknym pasem białego piasku i lśniącą wodą. Plaża ta jest dobra dla rodzin wzdłuż niej ciągną się dobrej klasy resorty. Do Patong jest niedaleko.

3* Baumancasa Beach Resort
3* Baan Sailom Hotel
4* Grand Sunset Hotel
4* Woraburi Phuket Resort
5* Hilton Phuket Arcadia Resort
5* Centara Grand Beach Resort

The Surin Phuket Resort.
The Surin Phuket Resort.

Hotel na plaży Surin

Plaża Surin uznawana za jedna z najładniejszych plaż na Phuket, infrastruktura jest całkiem dobra, lecz na dłuższy pobyt osobiście uważam ze może szybko się znudzić.

3* AM Surin Place
3* Benyada Lodge
4* Novotel Phuket Surin Beach Resort
4* Manathai Surin Phuket
5* The Surin Phuket
5* Twinpalms Phuket

Outrigger Laguna, Bangtao.
Outrigger Laguna, Bangtao.

Hotel na plaży Bangtao

Jeśli cenisz sobie spokój i cisze wybierz Bangtao, 6 km plaża z mała ilością turystów. W miejscu tym znajdują się najwyższej klasy kurorty.

3* Mamaison Phuket
3* Bangtao Village Resort
4* Best Western Premier Bangtao Beach Resort
4* Andaman Bangtao Bay Resort
5* Banyan Tree Phuket
5* Outrigger Laguna

The Nai Harn.
The Nai Harn.

Hotel na plaży Nai Harn

Plaża Nai Harn położona w południowej części wyspy nie ma zbyt bogatej oferty hotelowej, jest tutaj mniej turystów, często lokalni przyjeżdżają leżakować właśnie tutaj. Jeśli szukasz pięknych widoków oraz cichszego miejsca to wybór tej plaży może być trafny. Nie ma hoteli z bezpośrednim dostępem do plaży, większość znajduję się koło jeziora.

3* All Seasons Naiharn
3* Naiharn Beach Resort
4* The Gallery Hotel Nai Harn
5* Sunsuri Phuket
5* The Nai Harn

Crest Resort & Pool Villa
Crest Resort & Pool Villa

Hotel na plaży Freedom

Freedom Beach to jedna z najładniejszych plaż na wyspie, bardzo blisko Patong. Nie ma bezpośrednio na plaży hoteli, lecz w jej pobliżu znajdziemy pare obiektów.

5* Crest Resort & Pool Villa
4* Sirirat Sea-view Villa
3* P.S Hill Resort

Rawai Palm Beach Resort
Rawai Palm Beach Resort

Hotel na plaży Rawai

Plaża Rawai, na południowym krańcu wyspy Phuket, nie jest plażą pływacką, ale oferuje piękne widoki na wiele pobliskich wysp w spokojnej, lokalnej atmosferze. To wspaniałe miejsce, aby cieszyć się  owocami morza i jest dobrym punktem wypadowym  na na pobliską wyspę.

2* The Title Comfort Condotel
3* The Title Beach Front
4* Rawai Palm Beach Resort

Katathani Phuket Beach Resort
Katathani Phuket Beach Resort

Hotel na plaży Kata Noi

Kata Noi Beach to piękna piaszczysta zatoka i idealne miejsce, jeśli chcesz być blisko znanej plaży Kata, z dala od  tłumów. Ten pas białego piasku ma niesamowicie czyste błękitne wody w szczycie sezonu, a jego położenie „na uboczu” sprawiło, że jest stosunkowo cichy.

3* Katanoi Resort
5* Katathani Phuket Beach Resort

Princess Kamala Beachfront Hotel
Princess Kamala Beachfront Hotel

Hotel na plaży Kamala

Otoczona górami porośniętymi gęstą dżunglą plaża Kamala, a jednocześnie otwarta na Morze Andamańskie, ta spokojna wioska rybacka stała się jednym z najbardziej popularnych obszarów turystycznych na wyspie.

3* Thai Kamala Beach Front
3* Dengs Kamala Resort
4* Suite @ Layalina hotel by Holilax
5* Princess Kamala Beachfront Hotel

Powyższe rekomendacje hoteli na Phuket w głównej mierze oparte są na dobrej lokalizacji, zazwyczaj blisko plaży i dobrej infrastruktury, oraz przede wszystkim dobrej opinie. W większości z nich miałem okazję zobaczyć lub nocować..

Oczywiście wybór jest indywidualny, wystarczy samemu poszukać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.