Plaże Phuket

0
33322
Phuket
Phuket

Wybierając się na wakacje na Phuket, zapewne zastanawiasz się, która część wyspy najbardziej pasuje do Twoich potrzeb i oczekiwań. Banałem byłoby stwierdzenie, że każdy jej zakątek jest uroczy. Wyspa jest ogromna i ma ponad 40 plaż, więc jest w czym wybierać.

W pierwszej kolejności szukając hotelu zdecyduj, która cześć wyspy najbardziej odpowiada Ci, niektóre plaże są bardzo turystyczne i głośne np. Patong, inne z kolei ciche lub bez infrastruktury. Wybór jest ogromny. Uważnie przemyśl decyzję gdyż transport po wyspie jest dość kosztowny, zwykle za przejechanie z jednej plaży na drugą to koszt 500-1000 THB w jedną stronę prywatnym transportem.

Poniżej lista ciekawszych plaż na Phuket.

Plaża Patong, Phuket.
Plaża Patong, Phuket.

Plaża Patong

Prawdopodobnie najsłynniejsza plaża w Phuket, Patong Beach, jest imprezowym hotspotem. Jego trzy kilometrowa plaża z oświetlonymi neonami klubami nocnymi jest popularnym miejscem do plażowania, picia i odpoczynku. Najbardziej turystyczna i głośna część wyspy z bardzo dobrą infrastrukturą, centrum handlowym, restauracjami i marketami.

Plaża Kata, Phuket.
Plaża Kata, Phuket.

Plaża Kata

Kata to druga najpopularniejsza plaża na Phuket. Ale to wciąż świetny wybór, ponieważ cieszy się szeroką białą piaszczystą 2 km plażą z niesamowitym błękitnym morzem. Mniej zatłoczona niż Patong, oferuje duży wybór restauracji, sklepów, hoteli i niezagłośnym życiem nocnym.

Plaża Kata Noi, Phuket.
Plaża Kata Noi, Phuket.

Plaża Kata Noi

Kata Noi to piękna piaszczysta zatoczka i idealne miejsce, jeśli chcesz być blisko znanej plaży Kata, z dala od tłumów turystów. Ten pas białego piasku ma niesamowicie czyste błękitne wody w szczycie sezonu, a jego położenie „na uboczu” sprawiło, że był stosunkowo cichy. Poza plażą i dwoma kurortami niewiele się dzieje wokół Kata Noi. Znajdą się tam małe restauracje, sklepy, masaże i bary.

Plaża Surin, Phuket.
Plaża Surin, Phuket.

Plaża Surin

Na Surin jakość wody i piasku zawsze czyni ją jedną z najpiękniejszych plaż na Phuket. Kiedyś była bardzo popularna ze względu na szeroki wybór lokali gastronomicznych i modnych klubów plażowych. Pas nabrzeżny rozciąga się pięknym piaskiem i fantastycznym niebieskim morzem. Plażowanie jest doskonałe w sezonie (od grudnia do kwietnia).

Plaża Karon, Phuket.
Plaża Karon, Phuket.

Plaża Karon

Karon to jedna z najdłuższych plaż na Phuket i trzecia pod względem popularności wśród turystów. Cieszy się ogromną ilością białego piasku z przyzwoitym wyborem restauracji i klubów nocnych, ale rzadko przyciągających tłumy imprezowiczów. Plaża jest dobrym rozwiązaniem dla rodzin.

Plaża Rawai, Phuket.
Plaża Rawai, Phuket.

Plaża Rawai

Plaża Rawai, na południowym krańcu wyspy Phuket, nie jest najlepszym miejscem do plażowania i kompania się, ale oferuje piękne widoki na wiele pobliskich wysp w spokojnej, lokalnej atmosferze. To idealne miejsce, aby skosztować świeże owoce morza , oraz centralny punkt to wypadów na pobliskie wysepki.

Plaża Nai Harn, Phuket.
Plaża Nai Harn, Phuket.

Plaża Nai Harn

Zdecydowanie bardzo ładna plaża, inna od typowych miejsc turystycznych na zachodnim wybrzeżu Phuket, Nai Harn jest popularną plażą wśród lokalnych i turystów. Ma wystarczająco dużo restauracji, hoteli i sklepów i nadal zachowuje się całkiem dobrze w swoim oryginalnym lokalnym stylu. Plaża znajduje się w chronionej zatoce, gdzie na spokojnych wodach kotwiczą łodzie żaglowe lub rybackie.

Plaża Kamala, Phuket.
Plaża Kamala, Phuket.

Plaża Kamala

Kamala jest popularnym miejscem dla rodzin oferującym piękną długą plażę z czystymi wodami w sezonie, dużą ilością restauracji plażowych i sklepów, kilka wspaniałych hoteli, w tym niektóre z bezpośrednim dostępem do plaży.

Plaża Bangtao, Phuket.
Plaża Bangtao, Phuket.

Plaża Bangtao

Bangtao to jedna z najdłuższych plaż na Phuket, w połowie drogi pomiędzy lotniskiem a Patong na zachodnim wybrzeżu wyspy. Z pięknym odcinkiem piasku Bangtao zawsze kojarzy się z ogromnym kompleksem wypoczynkowym znanym jako „Laguna Phuket”.

Plaża Freedom, Phuket.
Plaża Freedom, Phuket.

Plaża Freedom

Freedom Beach to anomalia, jedna z piękniejszych plaż na Phuket, o niesamowicie miękkim białym piasku i krystalicznie czystych wodach. zaskakująco spokojna i cicha schowana zaraz za hałaśliwym Patong.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.