Plaża Surin, Phuket

0
7167
Plaża Surin, Phuket.
Plaża Surin, Phuket.

Wystarczy wsłuchać się (lub wczytać) w opinie turystów powracających z Phuket, żeby zakwalifikować plażę Surin do najciekawszych i najatrakcyjniejszych na wyspie. Sprawdźmy, czym się ona wyróżnia i co można robić w jej okolicach. Czy to odpowiednie miejsce do aktywnego lub rodzinnego wypoczynku?

Wypoczynek na plaży Surin

Niespełna 20-30 minut wystarczy żeby z popularnego Patong przenieść się na bardziej kameralną, choć uznaną w oczach turystów plażę Surin. To bardzo ciekawe miejsce na zachodnim wybrzeżu wyspy Phuket. Rzecz jasna, czekają tu na Ciebie obiekty SPA, wypożyczalnie sprzętu surfingowego czy szkoły gotowania w stylu tajskim.
W różnych częściach plaży dno jest skaliste lub gładkie.

Plaża Surin, Phuket.
Plaża Surin, Phuket.

Przed zbyt wysokimi temperaturami można skryć się pod licznymi palmami. Nie trzeba obawiać się głodu, ponieważ w okolicy plaży znajdują się restauracje oraz markety, a na samej Surin Beach funkcjonują różne stragany czy miejscowe food-trucki. Ze względu na wiele luksusowych obiektów znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie plaży warto zawczasu sprawdzić publiczne, dostępne przejścia na plażę.

Plaża Surin, Phuket.
Plaża Surin, Phuket.

Ze względu na lokalizację, a także odpowiednią infrastrukturę plaża Surin cieszy się zasłużoną opinią miejsca do uprawiania wielu aktywności na świeżym powietrzu. Tutaj pływa się na kajakach, a między majem i październikiem na wodzie królują surferzy, wykorzystując silny wiatr oraz relatywnie wysokie fale. Będąc na miejscu, warto również wypożyczyć sprzęt do snorkelingu i odkryć naturalne piękno skał, roślinności, a przede wszystkim istot żyjących pod wodą.

Plaża Surin, Phuket.
Plaża Surin, Phuket.

Wielu turystów regularnie odwiedzających Tajlandię obiera ten kierunek ze względu na charakterystyczną kuchnię, opartą w dużej mierze na warzywach i owocach morza. Czy wiesz, że z pobytu w okolicach plaży Surim możesz przywieść umiejętności gotowania w stylu kuchni tajskiej? Wszystko dzięki ofercie hotelu The Chedi & TwinPalms, gdzie możesz wziąć udział w warsztatach kulinarnych.

The Surin Phuket Resort.
The Surin Phuket Resort.

Plaża Surin nie jest wypełniona turystycznymi atrakcjami, jeśli skreślimy z listy to, co najważniejsze, czyli wysokiej klasy obiekty wypoczynkowe, SPA czy restauracje. I właśnie knajpy stanowią w tym kontekście dużą zaletę. Warto wymienić między innymi włoski lokal Bocconcino Deli, nowoczesną restaurację DeDos LeLounge, grill/bar Oriental Spoon czy inne, równie polecane lokale: Weaves Restaurant, Taste Restaurant i Surin Bay Inn.

Inną atrakcją dla przybywających w okolice plaży Surin mogą być miejsca, w których można kupić coś ciekawego. Okazją do bardzo zróżnicowanych zakupów (od świeżych owoców, po gry komputerowe) są rzecz jasna markety przy Tesco Lotus oraz Bang Tao Mosque. Niedrogie towary sygnowane markami Gucci czy Prada znajdziesz w sklepie Melisanaa – to coś dla fanów promocji i okazji! Na zakupy zapraszają też Bohdi, Central Wine Cellar, Lemongrass, Oriental Fine Art czy Paul Ropp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.