Wsypa Phuket

0
1702
Phuket
Phuket

Phuket jest zarazem nazwą wyspy, prowincji i miasta Tajlandii, od lat budząc ekscytację w turystach planujących wyprawę w ten zakątek Azji. Jeśli wybierasz się na urlop do Tajlandii, zapewne interesują Cię w pierwszej kolejności Bangkok czy właśnie wyspa Phuket.

Wyspa Phuket

Phuket (Koh Phuket) leży na Morzu Andamańskim, obok zachodniego wybrzeża Półwyspu Malajskiego, jest największą wyspą należącą do terytorium Tajlandii – ma 576 kilometrów kwadratowych powierzchni.

Festiwal Wegetariański na Phuket
Festiwal Wegetariański na Phuket
Mieszkańcy

Populacja mieszkańców Phuket wynosi około 387 tysięcy osób (dane z 2015 roku), ale trzeba pamiętać, że to ważny ośrodek turystyczny i praktycznie o każdej porze roku można tu spotkać przybyszy z całego świata, w tym z Polski. Większość  to Tajowie o wyznaniu buddyjskim oraz muzułmańskim. W XIX wieku na wyspę przybyło spoko imigrantów z Chin, wnosząc dużo nowego do specyficznej, wyjątkowej kultury całej prowincji. Na potomków tamtych osób mówi się „Baba”. Na wyspie można spotkać także przybyszów z Birmy, Laosu czy Kambodży.

Phuket
Phuket

Przyroda Phuket

Phuket cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystycznym przede wszystkim ze względu na piaszczyste, słoneczne plaże usytuowane na zachodnim wybrzeżu wyspy. Wokół plaż od dekad rozwija się infrastrukturę, bazę noclegową, handel, rozrywkę itp. Wyspa sama w sobie jest górzysta i zalesiona, dlatego pobyt na niej sprzyja odpoczynkowi na łonie przyrody.

Phuket porastają także plantacje kauczukowe będące obok turystyki najważniejszym źródłem przychodów mieszkańców. Morze przy plażach Phuket jest czyste, ciepłe i przejrzyste, więc sprzyja kąpieli, nurkowaniu i innym wodnym aktywnościom, w tym oglądaniu raf koralowych. Charakterystycznym widokiem są skały wystające wprost z morza, które uroczo kontrastują z lazurową wodą.

Najważniejsze atrakcje

– Plaże
– Nocne markety w Patong i Phuket.
– FantaSea Show na plaży Kamala.
– Świątynia Wat Chalong.
– Punkty widokowe Kata, Nai Harn i Panwa.
– Pomnik Dużego Buddy w Chalong.
– Starówka Phuket Town.
– Simon Cabaret Show w Patong.
– Wioski słoni.

… i wiele, wiele innych!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.