Bazaan Market, Phuket

0
2241
Banzaan Market, Patong, Phuket.
Banzaan Market, Patong, Phuket.

Tajskie targowiska cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców, ale przede wszystkim turystów przybywających na wakacje z całego świata. Poza oczywistą funkcją zakupów rynki i ryneczki są świetną ekspozycją lokalnych dóbr i swoistej kultury wytwarzanej w danym regionie. Do najpopularniejszych targowisk na wyspie Phuket należy Banzaan Market na Patong.

Lokalizacja i godziny otwarcia

Z pewnością kojarzysz ogromne centrum handlowe Jungceylon na Patong, w którym mieści się ponad 200 sklepów i restauracji. Jakby tego było mało, dosłownie obok znajduje się słynny targ Banzaan. Lokalizacja zaraz niedaleko Bangla Boxing Statium i godziny otwarcia między 7.00 a 17.00 sprawiają, że to znakomity pomysł na spędzenie czasu w ciągu dnia. Bo w nocy, jak wiadomo, w Patong nie brakuje innych rozrywek.

Banzaan Market, Patong, Phuket.
Banzaan Market, Patong, Phuket.

Banzaan Market na Plaży Patong

Wiesz, co oznacza słowo „banzaan”? Chińczycy posługujący się dialektem Hokkien, którzy na Phuket stanowią liczną grupę imigrantów, tego pojęcia używają do określenia „świeżego” rynku. Skąd ten pomysł? Chodzi o to, że Banzaan Market różni się od typowych targowisk, a i ceny są przyjazne tak dla mieszkańców, jak i turystów.

Budynek, w którym mieści się market, to dzieło lokalnych mieszkańców pochodzenia chińskiego wraz z obcokrajowcami, co przekłada się na wpływy nowoczesnego designu, a także wiele funkcjonalnych dodatków, między innymi ruchome schody. To nie błotnisty bazar pod gołym niebem, tylko przestrzeń handlowa wyróżniająca się schludnie wyeksponowanymi towarami. A tych nie brakuje. Owoce, warzywa, owoce morza, kwiaty, mięso czy słodycze to podstawowe dobra, które można nabyć w rozsądnych cenach. Niektórzy sprzedawcy pozwalają skosztować np. sprzedawane przez siebie soki, co ułatwia wybór turystom nieobytym z tajską kuchnią.

Banzaan Market, Patong, Phuket.
Banzaan Market, Patong, Phuket.

Banzaan Market jest miejscem, w którym można się najeść. Wiele dań serwuje się na miejscu i wcale nie chodzi o fast-foody. Smaczne posiłki kosztują kilkadziesiąt batów, co stanowi bardzo kuszącą propozycję. Prosta, pożywna kuchnia prawdziwych Tajów jest tutaj znakomicie reprezentowana, a wcale nie mówimy o luksusowych restauracjach. Na miejscu nie brakuje innych stoisk, niekoniecznie związanych z żywnością. Można na przykład kupić ubrania, zabawki czy buty.

Banzaan Market, Patong, Phuket.
Banzaan Market, Patong, Phuket.

Interesujące, nieoczywiste miejsce

Zapewne wyda Ci się to abstrakcją, ale Banzaan Market stanowi też siedzibę radiostacji Smooth Smile FM 105 MHz, która nadaje niemal przez całą dobę. Innym niezwykłym miejscem jest chińska świątynia Hok Siean Tua istniejąca od 2011 roku. Mimo specyficznej lokalizacji jest bardzo ważnym miejscem dla religijnych mieszkańców okolic Patong. Na Banzaan Market organizuje się też imprezy w rodzaju Festiwalu Wegetariańskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.