Plaża Rawai, Phuket

0
4686
Plaża Rawai, Phuket.
Plaża Rawai, Phuket.

Na plaży Rawai meldowali się turyści z całego świata jeszcze przed czasami masowego zainteresowania wyspą Phuket. Dziś jest podobnie, a lokalizacja utrzymuje status kultowej destynacji, lecz nie jest to plaża bezpośrednio do kompania się. To główne miejsce wypadowe na pobliskie wsypy. Tutaj też można spróbować świeży seafood.

Plaża Rawai, Phuket.
Plaża Rawai, Phuket.

Rawai Beach Phuket

To bardzo popularne miejsce, w czym absolutnie nie można dopatrywać się przypadku. Atrakcyjny wygląd okolicy i specyfika plaży wraz z okoliczną infrastrukturą tworzą zakątek, w którym po prostu chce się spędzić urlop. Jednym z najbardziej charakterystycznych widoków są rozliczne, długie łodzie rozsiane przy nabrzeżu.

Plaża Rawai, Phuket.
Plaża Rawai, Phuket.

Niektóre służą turystycznym spływom, inne od pokoleń rybołówstwu. Wszak wielu okolicznych mieszkańców para się nie tyle obsługą turystów, ile raczej korzystaniem z naturalnego bogactwa wód. Przejdźmy zatem do największych atrakcji w okolicy.

Plaża Rawai, Phuket.
Plaża Rawai, Phuket.

Okolice Rawai

Muzeum Muszli

Gdzie jak nie w takiej okolicy poznać przepiękną kolekcję muszli zgromadzoną w jednym muzeum? Znajduje się ono obok Evason Resort i prezentuje muszelki nie tylko z Tajlandii, ale i całego świata. To prawdziwa gratka dla miłośników przyrody.

Phromthep Cape, Phuket.
Phromthep Cape, Phuket.

Przylądek Phromthep

Charakterystyczny cypel jest najlepszym miejscem na zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia. Właśnie ten widok jest najbardziej znaną wizytówką okolic od plaży Rawai . Łatwo się tu dostać prywatnym transportem, trudniej wydostać, bo widok każe zatrzymać się na dłużej.

Chao Ley Village

To prawdziwa wioska morskich cyganów! Tutejsi mieszkańcy żyją na wodzie, zapewniając okolicy świeże dostawy ryb i owoców morza, a niektórzy z nich trudnią się także drobnym handlem czy fachem przewodników. Niezwykłą atrakcją jest udział w Sea Gypsies’ Loy Reu Festival, czyli ceremonii połowu okraszoną wręcz mistycznym tłem.

Wat Sawang Arom

W odległości zaledwie pół kilometra od plaży Rawai znajduje się świątynia Wat Sawang Arom. Jak przystało na buddyjski obiekt sakralny, zachwyca swoją unikatową architekturą i dla Europejczyka stanowi niemałą gratkę. Można tu zapoznać się z malarskimi wyobrażeniami Buddy i zatrzymać się chwilę w zadumie i refleksji.

Rawai Park, Phuket.
Rawai Park, Phuket.

Rawai Park Kids Club Phuket

Wybierasz się w okolice Rawai Beach z dzieckiem? W takim razie w godzinach od 10 do 19 każdego dnia niedaleko plaży jest organizowana fantastyczna zabawa dla dzieci. To największy park rozrywki dla najmłodszych w okolicy. Proponowane aktywności są organizowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Bogate wyposażenie sprawia, że dzieci zapominają o całym świecie i skupiają się wyłącznie na beztroskiej zabawie.

Farma Orchidei

Jedną z roślin, które nieodłącznie kojarzą się z wyspą Phuket, jest orchidea. Jej największa farma znajduje się niedaleko plaży Rawai, dlatego zdecydowanie warto wykorzystać pobyt na wizytę w tym miejscu.

Rekomendowany hotel na Plaży Rawai, Phuket

2* The Title Comfort Condotel
3* The Title Beach Front
4* Rawai Palm Beach Resort

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.