Tajlandia Wakacje z Rodziną

0
2978
Tajlandia to świetny pomysł na rodzinne wakacje.

Planujesz tropikalne wakacje z rodziną? Tajlandia spełni Twoje oczekiwania. Dowiedz się, dlaczego właśnie na południu Azji wypoczywa się idealnie w każdym wieku, bez zbędnych trosk. Pokochaj państwo Tajów i przywieź z niego niezapomniane wrażenia, obojętnie, czy masz 10, 35, czy 70 lat.

Wakacje z rodziną – specjalne wymagania

Inaczej podróżuje się jako samotny backpacker w przerwie od studiów, inaczej, gdy wyruszamy w podróż poślubną. Co oczywiste, odmienną specyfikę będzie miał samodzielny wyjazd ze znajomymi niż wycieczka z biurem podróży. Jednak zawsze najwięcej uwagi poświęcamy rodzinnym wyjazdom. Mając dzieci, szczególnie te młodsze, martwimy się niemal każdym aspektem. Myślimy o bezpieczeństwie, transporcie, klimacie, sprawach kulinarnych i wreszcie – uniwersalnych atrakcjach. Jak pogodzić oczekiwania dorosłych, dzieci i seniorów? Okazuje się, że Tajlandia jest krajem, gdzie każdy bawi się świetnie niezależnie od wieku. Dowiedz się, dlaczego zwiedzanie kraju jest łatwiejsze, niż myślisz.

Multum atrakcji

W tak ciepłym i przyjaznym klimacie aż chce się aktywnie spędzać czas. O ile dorośli nie mają problemu z docenianiem piękna przyrody, radością ze zwykłych spacerów obok wodospadów czy czerpaniem satysfakcji ze zwiedzania zabytkowych obiektów, o tyle dzieciaki są dość niecierpliwe i mają stosunkowo duże wymagania.

Dream World Bangkok
Dla dzieci nie brakuje tu atrakcji

Tajlandia swoim klimatem, krajobrazem i ogólnym nastrojem różni się diametralnie od Polski, a nawet szerzej – całej Europy. Podstawową atrakcją dla dzieciaków może być więc podziwianie regionalnej fauny, już nie w ZOO, a naturalnych warunkach, na przykład specjalnie wydzielonych rezerwatach. Słonie, na których można się przejechać, małpy biegające swobodnie od drzewa do drzewa – to wszystko spodoba się najmłodszym.
Cała rodzina może zachwycać się pięknem różnobarwnych ptaków, bawołów, krokodyli, słoni czy węży. Spokojnie, wszystkie potencjalnie niebezpieczne zwierzęta są pokazywane w specjalnych rodzajach ZOO, a naturalnie występują raczej w oddaleniu od turystycznych kurortów.

Wodny raj

W każdym wieku większość z nas lubi ciepłą wodę. O ile kąpiel w Bałtyku nawet w szczycie sezonu nie jest szczególnie pożądana, o tyle unikanie wód Zatoki Tajlandzkiej w okolicach wysp Koh Chang, Koh Kood czy Koh Mak wydaje się grzechem. Ciepła, przejrzysta, przyjazna woda zachęca do pływania od rana do wieczora. Szerokie, bezpieczne plaże kuszą aktywnym wypoczynkiem. Bardziej zaawansowani pływacy mogą pokusić się o naukę nurkowania lub snorkelingu. Pozwala to zobaczyć z bliska niepowtarzalne piękno rafy koralowej i tysięcy morskich stworzeń w naturalnym otoczeniu. Oczywiście w całym kraju nie brakuje basenów i rozbudowanych parków wodnych.

Państwo przyjazne turystom

Tajlandia sprzyja turystyce organizowanej dla całych rodzin. Gdy podróżujemy autostopem, nie interesuje nas komfort. Inaczej, gdy wyjeżdżamy zagranicę z małymi dziećmi. Na szczęście państwo Tajów słynie z doskonale zorganizowanej infrastruktury. Do największych ośrodków bez trudu dotrzemy samolotem. Między miastami i kurortami są przygotowane bardzo dobrej jakości drogi szybkiego ruchu i gęsta sieć połączeń. To niejeden z tych tropikalnych krajów, które co prawda kuszą widokami i klimatem, ale brak komunikacji i fatalny stan dróg uniemożliwia podróżowanie.

Tajlandia jest dużym krajem, ale też niezwykle łatwym do zwiedzania. Doświadczeni przewodnicy, nastawienie na turystykę, szeroka informacja dostępna przez Internet, gastronomia i noclegi w różnorodnym standardzie, na każdą kieszeń – to wszystko sprawia, że nawet całą rodzina podróżujemy tu z poczuciem bezpieczeństwa i komfortu.

Przywieziesz dobre wspomnienia

Należy pamiętać, że Tajlandia znajduje się w zupełnie innym kręgu kulturowym. Europejczycy często nie rozumieją Azjatów, co komplikuje zwyczajne sytuacje i prowadzi do nieporozumień. Jednak wielu Polaków, którzy odwiedzili Azję Południową, podkreśla, że to właśnie w Tajlandii społeczeństwo jest najlepiej nastawione wobec turystów. Przyjaźni, ciepli ludzie w wyrozumiały i sympatyczny sposób traktują przybyszy z dalekiego Zachodu. Dlatego podróżując w gronie rodzinnym, nie musisz obawiać się o życie i zdrowie. Duża część społeczeństwa utrzymuje się zresztą z rozwiniętej turystyki i troska o zadowolenie przybyszy leży praktycznie w „narodowym interesie” od północy na południe, niezależnie od regionu.

Festival Loy Kratong.
Festival Loy Kratong.

Rozbudowana baza hotelowo-gastronomiczna pozwala na elastyczny dobór posiłków. Dorośli zazwyczaj chętniej sięgają po nowe, orientalne potrawy, w tym przypadku serwowane raczej w słodko-kwaśnym smaku. Dzieci, jak to dzieci, niechętnie spoglądają na „dziwne”, niecodzienne dania, jednak to nie powód do obaw. W Tajlandii w menu również znajdują się potrawy komponowane z myślą o najmłodszych, a wielu restauratorów wprowadza do kart europejskie dania. Dlatego jeśli w Twojej rodzinie pojawi się ochota na zupę Tom Yam i… pizzę, obie zachcianki mogą być spełnione.

Podsumowując, Tajlandia to kraj dla całej rodziny z uwagi na:
• liczne atrakcje (zwierzęta, parki wodne, zabytki);
• rozbudowaną infrastrukturę i bazę noclegowo-gastronomiczną;
• bezpieczeństwo turystów;
• przyjazne nastawienie mieszkańców;
• zróżnicowaną kuchnię;
• ceny na każdą kieszeń
• przyjazny klimat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.